Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy ha valaki túlsúlyos...

Igaz, hogy ha valaki túlsúlyos (10-15 kg felesleg), akkor nehezen vagy egyáltalán nem esik teherbe?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén, hogy eddig nem nagyon mozogtam semmit, és most, hogy babát szeretnék, félek elkezdeni mozogni. Lehet, hogy butaság, de ez nem probléma? Tehát mondjuk babás leszek, de még nem tudok róla, nekiállok egy fél órás/órás pl. aerobic edzésnek (vagy bármi másnak), az nem árthat a babának? Nem vetélhetek el ilyesmitől? Elég sok ismerősöm ezzel rémisztget, és nem nagyon tudom, hogy mit gondoljak.
2012. okt. 16. 19:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha ettől elvetélsz,akkor talán jobb is,hogy megtörtént, még az elején.Mozogj ,tornázz nyugodtan,de szerinted a ducibb nők nem esnek teherbe,csak a csontcsikók?? Ez nagy butaság.
2012. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz, legalábbis nem ekkora túlsúlynál. +50-100 kilónál már inkább volna probléma.
2012. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

lehet benne valami bár ez nálam nem jött be.

a kislányommal 2,5 éves ő vele kereken sajnos 100 kilóval estem teherbe egyből mikor akartuk.

valami csoda folytán fogytam a terhesség alatt, igaz nem bírtam enni sokat,de nem volt bicikli, busz, így gyalogoltam végig a 9 hónapot ez volt a mozgás.szépen fogytam 5 kilót szülés után 87 kilóval hagytam el a kórházat amit valamiért sikerült tartani..


most újra terhes vagyok 37 hetes,és ezzel a súllyal kezdtem a terhességet, most 85 kiló vagyok, a kisfiammal se híztam semmit,. ő is elsőre sikerült..

vele most tettem le a bicajt, végig keróztam hátam mögött a 14 kilós lányommal..

csak már ugye a végét taposom és azért álltam le, na meg már nem bírok..


szóval ennyi mozgás volt a 9 hónap alatt, itt volt a nyár sok zöldséget, gyümölcsöt ettem azt is kívántam ezért nem hízhattam el talán..


a terhesség nem a fogyókúra és a torna ideje

korábban kellett volna fogyózni kezdened.


ha esetleg terhes leszel, akkor végig figyelj a súlyodra, sok egészséges dolgot egyél és csak mértékkel, nem kell zabálni és kettő helyett enni..

tudom nehéz, de ha nekem sikerült akkor neked miért ne???


én is voltam kívánós persze, néha szó szerint bevágtam egy tábla csokit, vagy egész nap ettem,de akkor másnap visszavettem magam ...


szóval ennyit tudok mondani,írni,ajánlani,


sok sok mozgás,sok- gyümölcs-zölsdég,-rostos folyadék, étel,


egyél amit eddig csak mértékkel. !!!


sok sikert

2012. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor igaz, ha a kövérség betegséget is okozott.
2012. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy szerintem a duci nők nem eshetnek teherbe. Sőőt, igazából nem is mondtam semmit, hanem kérdeztem :) A kérdésem lényege pedig az volt, hogy nem-e probléma akkor elkezdeni a mozgást, amikor már kisbabát szeretnék, főleg úgy, hogy évek óta nem mozgok szinte semmit?

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 16. 20:08
 6/16 A kérdező kommentje:

És nem is fogyókúráról beszéltem, csupán MOZGÁSRÓL!!! Ez nem ugyanaz! Nem azt mondtam, hogy neki akarok állni fogyózni!

Egy fél órás átmozgató aerobic torna, vagy egy órás séta, esetleg úszás, ilyesmikre gondoltam, nem éhezésre, meg 30 km-es futásra készülök :)

2012. okt. 16. 20:13
 7/16 anonim ***** válasza:

én meg továbbra is azt mondom hogy

nem most kellene ezen elgondolkodni..

2012. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
rajtam majdnem 30!!! kg plusz van a 3 évvel ez előtti önmagamhoz képest és a 3. hónapban estem teherbe. ismerek olyat,akiről te beszélsz,de rajta nem 15 kg plusz van,hanem 115 kg kb. és nem is menstruál. mondta hogy amikor fogyott 20 kilót,akkor meg is jött neki. de a párjával 5 évig nem védekeztek és nem is esett teherbe soha.
2012. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló: Miért? Szerinted mikor kellene?? Ha odafigyelnél a kérdésre, amire válaszolsz (vagy legalábbis te azt hiszed, hogy ez válasz), akkor nem beszélnél hülyeségeket, merthogy egyébként nem vagyok terhes!!!!

Annyira fel tud dühíteni az emberi butaság... -.-"

2012. okt. 16. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm a túlsúly (15-20kg)nem esett teherbe.Ő magánorvost keresett meg a panasszal,hogy régóta próbálkoznak és semmi.A doki tanácsára lefogyott 17 kg-ot és kb. 2 hónap alatt összejött nekik a baba.

Én azt gondolom ne amiatt ne sportolj,mert félsz, hogy elvetélsz.Rengeteg féle sport van,ami nem annyira megterhelő.Hozzáteszem nem is biztos,hogy neked az a nagyon ugra-bugra volna jó,ha ennyi plusz van rajtad.

Tapasztalatból beszélek,én is küzdöttem a kilókkal.

Egy anyuka

2012. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!