Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, amit semmiképp nem...

Mi az, amit semmiképp nem vennél/vettél meg a babádnak, mert feleslegesnek vagy butaságnak tartod?

Figyelt kérdés
Miért?
2011. dec. 11. 20:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nekem a pihenőszék.
2011. dec. 11. 20:52
 2/18 anonim ***** válasza:
A készségfejlesztőknek hirdetett játékok többségét. A gyerek nem egy játéktól tanul meg beszélni,számolni stb. hanem a szüleitől. De a járássegítő is felesleges. Ha sétálgat a bútorok mellett,akkor rövidesen megpróbál egyedül is járni, Ha csak tologat valamit,nem fog hamarabb egyedül menni,mert nem tanul meg egyensúlyozni.
2011. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
off, de nekünk nagyon jó FP óceánvilágos hintás pihenőszékünk volt, és imádtuk - a hasfájós időszakban semmitől nem nyugodott meg, nem hagyta abba a sírást, csak amikor beletettem a pihiszékbe és hintázott benne - abban el is aludt, semmi más nem használt, se ringatás, éneklés, simogatás stb stb, csak ez
2011. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Amit nem vennék meg illetve nem is vettem meg :pihenőszék, motoros hinta, játszószőnyeg, bébikomp Pár hónapos használatért nagyon rossz ár-érték arányú dolgok ezek, a bébikomp egyéb szempontból is felesleges. Amit megvettem de utólag már másképp döntenék: pelenkázószekrény Helyette egy komód egy pelenkázólappal bőven megfelel, és a komód később is használható.

Nem vettem "hatnyelven" beszélő etetőszéket sem, mert hosszútávon nincs jelentősége a dönthetőségnek, állítható magasságnak stb. A mai eszemmel még annál is egyszerűbbet vennék mint ami volt.

Nem vettem hanem kaptam kölcsön egy cumisüveg melegítőt, sosem használtam.

2011. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ejha, nekünk a babafotel nagyon bejött, nem is tudom mi lenne velem nélküle:)


Amit nem vennék: ételmelegítő, sterilizáló (sajnos vettem, de felesleges, kifőzök mindent), túl sok játék (így is gyűlik szépen...), ill. nagyon drága ruhákat sem vennék. (ált. scamp cuccokat veszek, de pl. brendonos overál kizárva)

2011. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Drága (100 ezres kategóriájú) babakocsit tuti nem vennék, nálunk tökéletesen bevált a hordozókendő + örökölt 20 éves retro babakocsi (kint alváshoz) kombináció. Nem vennék csicsás kiságyat (mondjuk egyáltalán nem használunk kiságyat, de ha lenne, akkor valami alapmodell lenne). Az etetőszékből ugyanígy a legegyszerűbb műanyag ikeás van, könnyű szétszedni, lemosni, stb.


Felesleges, sőt van ami inkább árt: járássegítő, komp, "foglalkoztatók", meg minden olyan eszköz, amit azért találtak ki, hogy a szülőnek ne kelljen a gyerekével foglalkozni (szívverés hangját utánozó ringatószék és társai).


Nagyobb gyerekek esetében feláll a hátamon a szőr az elektromos kisautótól (amibe bele kell ülni és gázpedállal megy, nem neki magának kell hajtania), és az autó fejtámlájába szerelt tv-től, dvd-lejátszótól.

2011. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

bébikompot SOHA nem vennék neki mert nagyon ártalmas

Pihiszék nállunk nagyon bejött

drága ruhák sem kellenek

bébiétel melegítő is egy nagy b@romság

2011. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Én például a kiskád tartó állványt tartom feleslegesnek,míg kicsi volt addig mindig az ágyra tettük a kádat,mikor már kezdett pancsikolni akkor tettünk alá gumi lepedőt,hogy ne legyen minden tiszta víz.Aztán mikor már nagyon pancsikolt akkor mehetett a nagy kádba fürdeni.

Meg ott van még a cumisüveg/bébiétel melegitő,azt megvettük de szinte sosem használtam.

2011. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

A pihenőszéket én is kihagytam volna. Arra volt jó, hogy amíg nem volt etetőszékünk, a kóstoltatást abban gyakoroltuk.

A biztonsági körömvágó ollót sem használtam soha.

Tök felesleges volt a játszószőnyegre a játékív is (nekünk)

Amit nem vennék: bébikomp, járóka és ezek a "túl okos" játékok amikről írtak előttem.

2011. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Elsőnek nem volt pihenőszéke, másodiknak már vettem, mert féltem lerakni a földre, nehogy átgázoljon rajta a nagytesó (aki akkor még szintén pici volt).

Elsőnek nem volt sem biztonsági fürdetője, sem fürdetőkarikája, de a másodiknak már nagyon hasznos volt, szintén a balesetek elkerülése miatt.


Nem vennék popsitörlő melegítő készüléket :)


Hülyeség volt megvenni az angelcare pelenkatartó kukát.

Nem igazán használtam a pelenkázószekrényt sem, jobban szerettem a kanapén vagy az ágyon vagy a földön pelenkázni (eldobható lapon).

Cumisüveg felesleges volt vagy fél évig vagy tovább is.

Járókát vettem, nem kellett volna, csak porfogó volt.

Testvérfellépőt is vettem, világ legbénább találmánya, képtelenség úgy tolni a kocsit, hogy ott áll még egy gyerek.

2011. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!