Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő újszülött esetén,...

Mi a teendő újszülött esetén, ha van 2 szobacicánk?

Figyelt kérdés

Szeretném ha leírnátok, akiknek van benti kisállata, hogy hogyan oldottátok meg ezt a helyzetet, mert párom állítja, hogy ha az első időben a hálónkban alszik a baba a kiságyában mondjuk, akkor a macskáknak nem szabad bejönnie, mert a szálló szőr gondot okozhat. Eddig a macskáknak is volt fekhelyük a hálónkban.

Nade nem csak a kiságyban van egy baba, ráadásul érintkezünk velük, nap mint nap, úgyhogy nem lehet ezt elkerülni...Gondoltam baldachinra is, amit össze lehetne húzni a kiságy felett, hogy ne szálljon rá tényleg semmi alvás alatt...


2008. máj. 20. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
szerintem nem gond a háziállat, csak arra kell figyelni, hogy ne karomkodjon és ne okozzon sérülést a babának. A barátnőmnek 2 csincsillája van és azok nincsenek is oltva. Semmi baja a babának. Ha esetleg allergiás lenne a szőr miatt , gyakrabban moss fel, meg többször porszívózz.
2008. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két lánycicám van és egy hónap múlva születik a babám. Sajnos azt kell Neked mondanom, a párodnak van igaza. A babát és a cicákat teljesen el kell választani. A cica mindenképpen a baba mellé fog feküdni, esetleg a mellkasára, mert neked is azért fekszik a hasadra, hogy érezze a lélegzetvételedet. A babára a macsakaszőr is veszélyes, a ráfekvés is veszélyes, azért bolha, stb csak lehet még egy szobacicában is. Imádom a macskáimat, dédelgetem őket, annyit költök rájuk, hogy néha még én is azt mondom, hogy azért túlzás. Ettől függetlenül sajnos most jött el az az idő, amikor a baba érdeke fényévekkel megelőzi a cicusok érdekeit. Ha a hálószobátokban alszik a baba, ott totális takarítást, mindent (függönyt, ágytakarót, párnákat) átmosni, napon fertőtleníteni kell és utána a macskákat még véletlenül se szabad beengedni. A lakás többi részére is extra takarítási szabályokat kell hozni, én takarítónő keresésbe kezdenék a helyedben, ha nagy a lakás vagy ház. A baldachinnal az én macskáim marha jól elszórakoznának, de mindenképpen bejutnának a babához, az messze nem elég. Állatorvoshoz szülés előtt vidd el a cicusokat féregteleníteni, ha lehet, fürdetni is. Kidobni én se vagyok hajlandó a cicusokat, lehet hogy kereshettem volna nekik átmeneti néhány hónapos vendéglátót, de mivel elég sok helyünk van, a térbeli elválasztást meg tudtuk oldani. Ez már jó féléve megy és nem okozott problémát a cicáknak, hogy a zárt ajtót tiszteljék.
2008. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk 4 cicuskánk van és én is kikötöttem, hogy semmilyen körülmények között nem vagyok hajlandó megválni tőlük :-) Holnap leszek 8 hetes. Bár 18 éve élek macskákkal még nem estem át a toxoplazmózison, de gondolom az ezzel kepcsolatos veszélyekre felhívták a figyelmedet. Amióta tudjuk, hogy babát várok, a cicák szigorúan ki vannak zárva a hálóból, pedig mind a 4-en ott aludtak velünk, de zokszavuk sincs, békén hagynak. Szerencsére nekünk is sok helyünk van, úgyhogy az alsó szintet ajtóval tervezzük lezárhatóvá tenni, mire jön a baba, így a felső szint, ahol a háló és a babaszoba is van/lesz illetve a nagy fürdőszoba van teljesen 'steril' marad. Elvégre nem lehet a babára rázárni az ajtót, hogy ne menjenek be a ciccek.

Szóval, szerintem szoktassátok őket a zárt ajtóhoz, fokozatosan, biztos vagyok benne, hogy érzik a benned végbemenő változást, és 'toleránsak' lesznek. Hidd el, tapasztalat :-)

Boldog babázást!

2008. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért is veszélyes a cicus, mert ráfeküdhet a babóra merő hízelgésből, viszont a pici így megfullad. Hallottam már sajna ilyen esetről. És persze az édes cicusok hordozzák a legtöbb, és szörnyű fertőzéseket. Veszélyes, még terhesen is sokmindent elkaphatsz tőle. Akár a babó meg is vakulhat!!! Vigyázz magatokra. Bármilyen édesek is, és bármennyire imádod is.
2008. máj. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A toxoplazmózison már rég átestem, szerencsére!:) De azt nem értem, hogy a nem kijárós cicáktól miért lehetne annyi fertőzést meg mindent elkapni?! Állatorvos is rendszeresen látja őket, se féreg, se bolha...A ráfekvés biztos lehetséges, bár az én macskáim esetében kérdéses, mert tuti jobban félnének a babától, főleg ha egyszer meghallják sírni...:) De majd kiderül 1 hónap múlva. Az még hab a tortán, hogy sajnos most költözünk, és új szitu, új környezet...:(
2008. máj. 20. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!