Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy héten hányszor fürdetitek...

Egy héten hányszor fürdetitek a 9hónapos gyereketeket?

Figyelt kérdés
Párom mondta hogy mostantól minden második nap kéne. Mert hogy hideg is van így könnyen meg tud fázni míg felmegyünk a gyerekszobába. Nincs hideg a lakásba inkább jó meleg van.
2012. okt. 17. 14:36
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
58%
Minden nap,legalábbis én.Ezt szokta meg.De nyugodtan ki lehet hagyni 1-1 napot.Meleg vizes nedves kendővel áttörölgeted és kész.
2012. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
minden nap
2012. okt. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen minden nap!!! Hozzászokott, hogy mikor van fürdés, várja is. Fűtsetek be a fürdőbe, vagy ahol fürdettek, fel öltöztetitek ott bent, és nem fog megfázni. Ha már meg van a napi rutin, miért kéne felborítani? Ő is izzad, neki is jól esik az esti pancsi. Ne hallgass a párodra!
2012. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az esti rutin része a fürdés.
2012. okt. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőség szerint minden este.

Ha nagyon nyűgös, vagy vmi miatt később érünk haza, akkor "kosznap" van, de nem ez az általános.

2012. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nedves törlőkendővel sosem tudom olyan tisztára törölni a popójukat, így minden nap fürdettük őket kicsinek is és nagyobbnak is, amikor már önállóan kezdenek enni, akkor meg a hajuk/fejük miatt is, amit jól telekennek. :o)

Én is minden nap fürdök, nekem is így esik jól, ezért feltételezem hogy a babának/kisgyereknek is.


De én is tudom, hogy kultúrája válogatja, Németországban pl. hetente egyszer fürdetik a babákat, ott ez a szokás...


Évente egy kezemen meg tudom számolni, hányszor marad el. Betegség miatt (pl. elalszik a baba és már nem ébresztjük fel a fürdés miatt), vagy nagyon későn érünk haza valahonnan pl., de ezek tényleg ritkán fordulnak elő, mindig akkor, ha valami felborítja a napirendet.

2012. okt. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden nap van fürdés, van hogy nem hosszan, csak egy kis tusolás. Ez már a lefekvés előtti rituálé részére. Csak abban az esetben fordul elő, hogy nincs fürdés, ha beteg. Persze, néha-néha egy-egy napot ki lehet hagyni, azzal nincsen semmi gond.
2012. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
minden nap együtt fürdenek a 2 éves tesójával, ez az esti legjobb programjuk :)
2012. okt. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A fürdés szuper dolog, élezi a baba, meg a mama is. Amellett megelőzi a gombás fertőzéseket, és az egyéb higiénia hiánya okozta problémákat.

Ha egyszer egyszer kimarad, mert pl elalszotok az ágyban, az okés, de szerintem ne legyen két naponta rutin.

Nem jó!

Beszéld le a férjedet a hülye ötletéről.

Basszus 10 liter vízről van szó.

Azt írod egy mondatban, hogy hideg is van, de inkább jó meleg is van, szóval miről van szó?

Nem rossz indulatból írom, de maradjon meg a napi fürdetés!

2012. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rendszerint minden nap. De nem mártírkodunk, ha egyszer-egyszer kimarad, mert vendégségben voltunk, később értünk haza, és csak nyűgösködés lenne. Ha úgy sikerül a kaki, hogy a törlőkendővel nem megyek semmire, akkor megmosom a feneküket csap alatt babafürdetővel. Kajamaradékot meg egyéb maszatot is amint lehet, lesúrolom róluk, szóval nem tartok igénytelenségnek ha egy program miatt egy héten 1-2 nap kimarad. De nem vezetném be rendszernek, így szoktuk meg.
2012. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!