Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tesztek ha bántják a...

Ti mit tesztek ha bántják a gyereketeket a játszótéren? 20 hónapos a lányom, és ma is egy kisfiú fellökte, rá se szóltak a szülei. Amikor meg felhorkantam, hogy elég ebből h bántják még ők szóltak rám

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kivédeni nemigen lehet, mondjuk most még egy gyereknél könnyen állandóan a lányommal vagyok, így ha odajön hozzánk más kisgyerek, és elkezdene vadulni, idejében közbe tudnék lépni. Mivel én azt feltételezném, hogy nem szándékosan csinálta, csak szólnék, hogy óvatosan. Ha többedszerre történik a dolog, akkor megkérem a szüleit, hogy figyeljenek jobban a gyerekükre. Nem érdekel, hogy mit gondolnak, ha játszótérre viszik a gyereküket, akkor figyeljenek oda arra, hogy mit csinál.

Nálunk mondjuk ez azért működik, mert ez egy pici játszótér, és maximum 3-4-5 gyerek szokott kint lenni, leggyakrabban pedig senki sem, mert kertesházas övezetről van szó. De egy a lényeg, ne hagyd, hogy bántsák. Ugyanúgy te is szólj rá a sajátodra, ha ő "vadulna". Ilyenkor még nem a gyerek a hibás, néha az én kislányom is produkál olyanokat, hogy csak nézek, még tanulniuk kell a társas viselkedés szabályait, de hát ezért vagyunk ott mi szülők.

2012. aug. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt csinálnom.

Ez nagyon eldurvult amit leírtam, mire én szóltam addigra már vagy 4x akarta ellökni, és nem értem hogy a szülei miért nem szóltak rá. Egyszerűbb nekem beszólni...

Mi is kertes övezetben lakunk, szintén olyan a játszó mint amit leírtál, de itt is van egy gyerek aki miatt már nem szívesen járok ki.

2012. aug. 23. 15:42
 3/7 Atroposz ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen szülők is.
2012. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Odamegyek, jól megrángatom, aztán úgy felrúgom, hogy a legközelebbi fáig repül. Vagyis ezt szoktam elképzelni, aztán kicsit disztingváltabban megmondom a kölöknek hogy ez nem volt szép dolog, anyukának meg attól függően mit reagál, vagy elfogadom az elnézéskérést, vagy megjegyzem hogy legalább rászólhatna a gyerekére.
2012. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Igen, ilyen vágy fog el engem is minden esetben...
2012. aug. 23. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

> aztán úgy felrúgom, ...

Aztán odajön hozzád a felrúgott kölök apja, és úgy jársz, mint a kismalac a fizikapéldában. (Olyan gyorsan repült, hogy utolérte a saját visítását.)

2012. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Kedves doktorúr és még sokan mások nem tudnak értelmezni. Sajnálom. Észt nem adnak a diplomával, hacsak nem csak itt Dr ;o)
2012. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!