Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyereknek van vmi...

1 éves gyereknek van vmi idegorvos?

Figyelt kérdés

Egyszereűen se éjjelünk, se nappalunk, már ki vagyok minden téren idegileg is meg fizikailag is.


Nem vmi sokat alszik a babám, állandóan fel van pörögve. Nem tudom letenni mert üvölt!! Kikészülök már!!! Mit csináljak????????????? Segítsen vki! :-(


2012. okt. 17. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Babakocsiban hogy van?

Én is ilyen voltam...aztán rájöttek anyáék, hogy nem kell kiságy...én a babakocsiban alszom...és pl elég volt hogy a szobában vagy a konyhában kicsit tologatták előre hátra még el nem alszom:)


Vagy nagyi(k)? Nem tudnak segíteni valahogyan?

2012. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezért miért kell ideorvos? Neharagudj. Biztos nehéz hogy se éjjel se nappal de szerintem nincs rendszere. Ha nincs bármi baja mert ugye nem írtad akkor ez szimplán nevelés kérdése, illetve szokatás kérdése. Egy 1 éves már megért sok mindent. Pl. ha mondod neki hogy ne sírj nincs semmi baj. Vagy pl. elaltatod magadon, magaddal. Én pl. nem kötöztem magamra soha. De kötözd magadra azt tanácsolom, még egy 1 évest lehet szerintem. Nehogy idegorvos kelledjen már ide. Lazísd el azt a gyereket. A te gyereked, rá kell hogy gyere mi az igénye. Maszírozd meg, fűrdesd levendulás vízbe. Párologtass citrom fűvet. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.....
2012. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel kötöd le? Miket játszotok? Mennyi időt van levegőn? Milyen büntetési rendszert alkalmazol?
2012. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyit alszik napközben?
2012. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha valóban keveset alszik időben és nem megnyugtatható,akkor több lehetőséged is van:

háziorvos, ő tovább tud küldeni különféle vizsgálatokra

-korai fejlesztő, ha lemaradása is van a fejlődésében

2012. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezért nem hiszem, hogy idegorvos kell...

Mond el, hogy mikor alszik amikor alszik, hogyan altatod, jön e a foga, mennyit eszik, vacsizik rendesen? Miket csinál napközben, hogy telik egy napja? Jár már, vagy pont most tanul?

Fiú vagy lány?

Miért sír amikor leteszed? Otthagyod? Játszik egyedül?

2012. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

lehetnek a háttérben neurológiai problémák.

lehet alvászavar, hiperaktivitás, autizmus is. és persze lehet pszichés is, aminek szintén rengeteg oka lehet

a háziorvos vagy a védőnő tud segíteni!

2012. okt. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, vannak ilyen babák, borzasztóan nehéz, tudom! A lányom egy angyali nyugis baba volt, a fiam pont az ellentéte. Amikor pici volt folyton sírt, amikor nagyobb lett, folyton nyöszörgött, nyekergett, hisztizett. Okkal-ok nélkül. Részletezhetném még, de idő hiányában nem teszem. A lényeg, hogy most 21 hónapos, és sokat kacag, szaladgál, játszik, rengeteget beszél, és sokkal nyugodtabb. Érdekes módon ébredéskor a mai napig 90%-ban sír, és kb félórán át semmi nem jó neki. Fogalmam sincs, mitől van, egy idő után aztán megnyugszik, és vigyorog, játszik, semmi baja! Talán lassabb az idegrendszerük érése ezeknek a kicsiknek, sokkal érzékenyebbek minden körülményre, nekem ezt mondták. Rengeteg orvos látta, és látja rendszeresen, mert korababa, tehát biztos, hogy nincs kóros állapot a viselkedése mögött. Nekem sokat segített, amikor elfogadtam, hogy igen, ő ilyen, több figyelmet igényel, biztosan később is így lesz, nem baj, mert szeretjük. Mindenkinek vannak gyengeségei, hibái, neki is. Idővel javul a helyzet már csak azért is, mert érik az idegrendszerük, egyre többet megértenek, meg lehet beszélni velük mindent. A fiam is egyre türelmesebb, ha várni kell valamire pl. Az a lényeg, hogy neki pl mindig kell valami elfoglaltság, evés közben is játszik, tologatja a kisautót, babrál valamit, így nyugodtabb csak.

Tarts ki, hónapról hónapra könnyebb lesz, tapasztalat!

2012. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz 23 hós és ugyanez a szitu nálunk.Az én férjem külföldön dolgozik,az idegeim már totál kivannak .Sajnos sokszor kiabálok a kicsivel,ahogy te is írtad,néha a kezére csapok,ami borzasztó nagy lelki fájdalmat okoz nekem,amitől még jobban ki vagyok borulva.Segítségem nem nagyon van nekem se.Egyszerűen nem fárad ki ez a gyerek,ha egész nap futkározik is.Nekem sajnos nincs ennyi energiám,és még éjszaka sem alszom rendesen,mert cicizik állandóan.Úgyhogy ez van,ki kell találnunk valamit,hogy ne legyen ilyen rossz a helyzet,a mi gyerekünk és imádjuk,mert egyébként imádnivaló,édes,okos és nagyon nagyon ügyes,csak borzasztó eleven.Hát tanácsot nem tudok adni,csak azért írtam,hogy tudd,nem vagy egyedül ezzel a problémával.Örüljünk,hogy nem komoly betegsége van a gyereknek és nem kell kórházról kórházra járnunk és az életéért küzdenünk,mint sajnos sok családban.Az ilyen szülők biztos mindenüket odaadnák,hogy egészséges legyen a gyermekük és számukra ez nem lenne probléma,hogy eleven a gyerek.Én mindig erre gondolok és így egy kis erő gyűlik bennem.
2012. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!