Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltástól lehet már ennyire...

Oltástól lehet már ennyire kibukva?

Figyelt kérdés

Ma kapta a 4 hónapos oltást (prevenart is) a lányom délelőtt. Eddig mindig csak éjjel lázasodott be, amikor az oltást kapta (de azt mindig). Most viszont egy órán át üvöltött a kezemben, sehogy se volt jó neki. A combja picit piros és kemény az oltás helye körül. Láza nincs.

Szemmel láthatóan fájdalomtól üvöltött (nem szokott amúgy így üvölteni soha, még pocak fájásnál is máshogy sír).

Adtam neki egy Germicidet, mert nem bírtam nézni ahogy szenved.

Most ringatva elaludt.

Szerintetek?



2012. okt. 17. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oltástól fájhat a lába! Borogasd be neki! Régebben (2 nagy fiam van a babán kívül 12 és 14 évesek) oltás után, ha hazamentünk automatikusan kellett adni a Germicid C-t és be kellett borogatni a szuri helyét! A pici fiam 4 hónapos (ő 1 hete kapta meg) már nem kell automatikusan borogatni és kúpot sem adni. Nekem most azt mondták, hogy Nurofen szirupot adjak neki ha lázas és csak akkor kell borogatni ha fáj a lába! A 2 hónapos szurinál az én babámnak is nagyon fájt a lába, egész nap ordított szinte...:( reggelre úgy elmúlt mintha mi sem történt volna (borogattam neki egész nap) Kitartás!
2012. okt. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, csak furcsa, hogy az előző oltásoknál nem volt ennyire durva.

Meg a fogára is gyanakszok, mert alul már kinőtt neki kettő, és most ugyanazokat csinálta, amiket pár nappal azelőtt, hogy azok kinőttek. Keze a szájában, elutasítja a cicit és Dentinoxra egy picit javult a helyzet.

Most a pihenőszékben alszik, de csak hogy a lábammal ringatom, ha abba hagyom megébred, tehát épp csak szunyókál szegénykém.


Persze kitartok, nincs is más választásom, csak annyira furcsa. (Amúgy nekem sem első baba, de ez most annyira meglepett, nem emlékszem hasonló jelenetre régebbről...)

2012. okt. 17. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is ma voltunk délben oltáson, őt se bírtam megnyugtatni, csak cicin aludt el, de előtte egy óráig ordított. Előzőleg csak nyűgös volt, most se lázas, csak szimplán nyűgös. És ő is csak felületesen aludt, alig akar játszani is.Úgyhogy egy cipőben járunk, annyi a különbség, hogy nekünk még nem jött ki a foga, csak elindult.
2012. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én kisfiam (a legkisebb) egyáltalán nem volt lázas, a 2 hónaposnál (prevanart is kapott) viszont egész nap aludt, ha felébredt ordított a fájdalomtól... :( már az ügyeletet is felhívtam, hogy normális-e, hogy ennyit alszik! A 3 hónapos és 4 hónapos oltásnál semmi baj nem volt! Se láz, se fájdalom! :)
2012. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi tegnap kaptuk meg a 4 hónapos oltást.Este belázasodott és rettenetesen rosszul aludt.Egyfolytában mocorgott és nyögött.

Ma reggelre 2-szer hányt egy kicsit.A védőnő azt mondta,hogy az oltástól nem lehet ilyen.Elvittem a dokihoz,aki meg azt mondta,hogy lehet hányás is tőle.Eddig csak egy éjszaka volt lázas és kész.

2012. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy amiatt. Gondolj cska bele, a 4 hónaposban van az IPV, a Hib, a Tetanusz, és emellé a Prevenár, egy 4 db oltás egyszerre! Nagyon megterhelő a szervezetnek, jól tetted, hogy adtál neki csillapítót, borogasd vizes ruhával, gyengéden masszírozd az oltás helyét is, hátha segít.
2012. okt. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen 6-os, de két hónappal ezelőtt pontosan ugyanezeket kapta, és akkor nem volt, csak éjjel egy kis láz.

De talán az is számít, hogy azóta sokat fejlődött az idegrendszere és ezért érzékenyebben érinti. Ki tudja.


Most végre alszik. Nem volt egy könnyű nap... :o)


Köszönöm Nektek!

2012. okt. 17. 21:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a di-per-te oltásról van szó, akkor annak lehet simán helyi szövődménye: fájdalom, duzzanat...stb. (több napig is). A tetanusz elleni önmagában is okoz ilyet.


Remélem, nem írtam nagy hülyeséget, de nem tudom, hogy 4 hónaposan melyik az aktuális.

2012. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!