Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unalmas vagyok a babámnak?

Unalmas vagyok a babámnak?

Figyelt kérdés
Születése óta én vagyok vele itthon egyedül, párom csak délelöttönként találkozik vele, este mire jön, addigra már alszik. Azért gondolom, hogy nem kötöm le, mert már nagyon régóta ( 2 hónapos) nem kellek neki semmihez. Az elalvásnak eleinte még örültem is, hogy egyedül alszik el, de már a dajkálásomat sem fogadja el délután. Ha felveszem, talán 10 percet el van velem, gagyarászik, huncutkodik, majd sírásba kezd és csak akkor van nyugton, ha leteszem. Nagyon rosszul esik, mert az apukájával fél óra, órát is elvan, neki többet is huncutkodik, mindig nevet neki, bár egy idő után őt is megunja, de kicsit sem annyira mint engem. A babakocsiban imád lenni, de én ringatnám szívesen, ha hagyjná. Annyira rossz, h "nem tudok" babázni vele eleget, mert nem hagyja :( Néha akármennyire is gonosz vagyok, ha felveszem, addig puszilgatom, keresgélem a pózokat (ő közben sír), míg el ne szunyókál rajtam. Ilyenkor le sem teszem kb 2 órán keresztül, hanem nézem a tv-t, közben cirógatom, ő meg alszik. De nem azért alszik el, mert megnyugszik nálam, hanem sztem csak a sírástól elfárad :( Nagyon rossz érzés, h nem kellek neki. Miért nem igényel engem? Ha eljönnek a nagyszülők hétvégén, akkor mkinél elvan elég sokat kézben. De a saját anyukájánál pedig nem? Egyszerűen nem tudom mit tehetnék, mert tényleg csak ismételni tudom magam, de hihetetlenül bánt a dolog. Egy ágyban alszunk, ha lefekszem mellé, mindig cirógatom, amikor ő már rég csicsikál, mert legalább akkor tudom :(
2012. okt. 18. 20:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Az első 1 hónapban csak nálam nyugodott meg, csak velem volt el, mindig engem akart... De 1 hónapja már nem :(
2012. okt. 18. 20:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos rossz, de mit meg nem adtam volna ha 2 hónaposan legalább egy ilyen napunk lett volna. A fiam nagyon hasfájós volt, és csak rajtam tudott aludni, egy idő után azt hittem megőrülök. Szóval szerintem babusgasd amennyit ő szeretné, és örülj, hogy ilyen jó baba. Amúgy később még sokat fog változni, és lehet, hogy le se fog szakadni rólad:)))))
2012. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is hasonló. Igaz ő már 7 hónapos. Ilyen idősen nálunk is dettó ez volt. A multkor apa egész nap nem volt itthol , csak késő délutánra ért haza és annyira örült neki, hogy majd kiugrott a kezemböl. Én is ugy látom, hogy apának jobban örül, többet mosolyog rá. Én meg puffogok magamban. Én nem kapok akkora széles mosolokat.

2012. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos!!!!

Mit vársz tőle, de tényleg ?:))

Minden baba más, de az, h nincs evla kezedben pl. nem azt jelenti, h un téged....2 hónaposan még jóformán semmilyen elképzelése sincs a dolgokról, hogy mivel lehetne elütnie az időt... és később se fog elunni Téged, lesz időszak, h állandóan utánad mászik, mindenhova követ, sír ha nem vagy ott....

2012. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De éppen ezaz, h még olyan picike, hogy igényelhetne kicsit többet is engem... Remélem h változni fog a dolog, mert én le sem szállnék róla ha hagyjná, de most született és olyan hamar felfog nőni.. És igenis bánt a dolog!
2012. okt. 18. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3 hónapos születése óta nem szeret sokat kézben lenni. Persze ettől még nem gondolom, hogy baj van, mert vannak napok mint a mai pl. amikor meg szinte mellette voltam egész nap. Nálunk is egyedül alszik el, de mondjuk ezt nem bánom.

Ez szerintem teljesen baba függő van aki sokat szeret kézben lenni van aki meg nem igényli annyira. Nyugodj meg, ahogy már előttem is írták lesz olyan majd, hogy le sem tudod majd vakarni magadról, persze jó értelemben.

2012. okt. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire vigasztal, de tényleg különbözőek a gyerekek, és ez már baba korban megmutatkozik.

Első gyerekem nekem is hasonló volt, soha nem volt bújós, csak akkor, ha ő akarta, a pusziáradattól ideges lett legtöbbször, egyedül aludt el stb.

Aztán szültem egy másikat, aki meg totál cicifüggő, szuper bújós meg ilyenek.

A harmadik meg megint más.


Az első amúgy mostanában akar néha bújni, talán, mert látja a kisebbektől, hogy az milyen jó.


Azért ne add fel, de légy türelemmel, változni fog, de valószínűleg nem lesz az a "tapadós" gyerek.


Te nem hibáztál el semmit. Ez az egyik legnehezebb dolog szerintem a gyereknevelésben, hogy a gyerek nem egy olyan valaki, aki amikor megszületik, "semmilyen", aztán mi "valamilyenné alakítjuk", hanem kezdettől egy önálló személyiség, és mi csak támogatjuk abban, ahogy kibontakozik, "kísérjük".

Nehéz elfogadni, ha valamiben nem olyan, mint elképzeljük, de ahogy nőnek, ez egyre inkább így lesz. Ezt meg kell szokni, és elfogadni.

ami klassz, hogy akármilyen is, mindig van benne szerethető!

2012. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém egyetlen másodpercre sincs el az ölemben és ez születésétől így van. Most 8 hónapos. Az elején ráadásul ő is jobban örült az apjának mint nekem, de rájöttem hogy ez csak azért van mert vele kevesebbet találkozik. Engem egy kicsit aggaszt hogy miért nincs el az ölemben, de remélem később majd kialakul...
2012. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém engem szerintem bútordarabnak néz. Még a szeme is átsiklik rajtam. Az hogy apának jobban örül,már meg sem lep. Tegnap még este megnyugtatni sem tudtam, csak nála maradt meg. Engem is nagyon bánt. Pedig sokat szeretgetem,simogatom, beszélek hozzá, énekelek, nem mondhatni hogy nem foglalkozom vele...ja,majdnem 7 hónapos. Néha azért rám mosolyog,de olyan ritka.
2012. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!