Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek leesett a babája az ágyról és nem lett semmi baja a picinek?

Figyelt kérdés

Ha igen,mekkora volt,mekkorát esett?

Nálunk is megtörtént sajnos,egy pillanatra elfordultam zsepiért és lefordult az ágyról,hátára esett.Egyböl elvittem az ügyeletre,megvizsgálták.Nagyon rendes volt a doktornő,azt mondta vele is előfordult ilyesmi,nincs olyan gyerek akivel ez ne történne meg elöbb-utóbb...de én nagyon aggódom,egyfolytában figyelem hogy minden rendben e.Egyből felsírt,nincs pukli a fején,nem sírt,jó az étvágya.Talán egy kicsit aluszékony,de lehet hogy ezt is bebeszélem.Esés után aludt egy fél órát(egyébként is olyan tájban szokott aludni),és most is elaludt,15 perce.Ez még nem aluszékonyság ugye?Nagyon aggódom!


2009. aug. 8. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Ha valaki erre azt írja, hogy felelőtlen vagy ,akkor nincs igaza. Bárkivel, még a legfigyelmesebb anyukával is megtörténik, hogy nem figyel egy pillanatra és leesik a baba az ágyról , vagy beüti magát valahol...stb. Egy a lényeg. Rögtön vitted, megnézték, nincs baja. Ne aggódj ! :)

2009. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ne aggódj, ha az orvos is azt mondta, hogy nincs semmi baja! Tényleg szinte minden babával megesik, az enyém is esett már, amikor az addig biztonságosnak tudott párnakordont félretúrva lepottyant. Nem lett semmi baja, csak én kaptam majdnem szívinfarktust.

Szerencsére ezek a kis csöppek rugalmas anyagból vannak gyártva, ahogy a nővérem mondja, gumifejűek :) Ha a testarányokat tekintve mi esnénk olyanokat, mint néha ők, tuti töröttek, puklisak, kékekzöldek stb-k lennénk, de a természet ezt nagyon jól kitalálta, nagyon ritka, hogy bajuk esik ilyesmikből. Persze ettől függetlenül nagyon kell rájuk vigyázni, és ahhoz, hogy tudjuk, tényleg másodpercek is elegendők ahhoz, hogy a baj megtörténjen talán kell is egy ilyen apró baleset is. A párom pl. addig nem hitte el nekem, h szerintem képes kimászni abból a " fészekből".

2009. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen lányok a kedves válaszokat!De tényleg ilyen eset után olyan sz@rul érzi magát az ember...
2009. aug. 8. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Én nem akarom azt írni,hogy felelőtlen vagy,mert tényleg olyan fürgék ezek a manók,hogy egy pillanat alatt leugranak bárhonnan,de szerintem azért csak figyelgesd.

A megnyugtató válaszokkal semmire nem mész ha mégis baja lett.Ha úgy látod aluszékonyabb a szokottnál vidd be megfigyelésre az a biztos.Az én fiamnak 2 évesen volt agyrázkódása,pedig székről esett le.És semmilyen pukli nem volt a fején.Az aluszékonyság az egyik jele,plusz a hányás de az nem mindig kíséri.Jobb óvatosnak lenni,inkább feleslegesen kórházban tölteni pár napot,minthogy baj legyen.Nálunk esés után mindenképpen bent fognak,akkor is ha a vizsgálatnál nem látnak semmilyen eltérést.

Mennyi idős a baba?Mert ha kicsi még akkor főleg óvatosnak kell lenni.

2009. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódd túl, és tényleg ne beszéld be magadnak, hogy aluszékony. egyáltalán nem bztos, hogy attól van. az, hogy esés után elaludt, az valószínűleg azért volt, mert a sírásban elfáradt. az idő is nyomhatja a szervezetét, mert pl ma az én fiam is aluszékonyabb. egyébként az én gyerkőcöm már kétszer is vetődött az ágyról. sőt, volt,hogy felállt a bútor mellett, és azt hitte egyedül járni is tud. eldölt mint a cövek, csak úgy koppant a buksija a járólapon. attól sem lett semmi baja! vittem az ügyeletre én is, mosolygott rajtam a dokinő, mert addigra a gyerek kibőgte magát, és vigyorgott, meg pakolt a rendelőben ezerrel:-) Aztán mondta a doki, hogy három napig figyeljem, hogy viselkedik, ha feltűnően hisztis, nincs el, állandóan alszik, étvágytalan, akkor vigyem vissza, de egyébként nem lehet baja!
2009. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)!Most ébren van,vidámkodik:))!3/4 órát aludt csak:)!
2009. aug. 8. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, figyelgesd, de ne aggódj! Az én lányom is leesett az ágyról pár napja, de semmi baja nem lett. Ilyen tényleg előfordul, nem lehet mindig ugyanolyan intenzitással figyelni rájuk.

7 hós babás

2009. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!