Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babavizet forralok fel és azt...

Babavizet forralok fel és azt használom fel a tápszerhez, mégis vízkő van benne. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Vagy talán csak az ásványi anyagok csapódnak ki?A fiam 5 hetes,aggódom,hogy nem-e lesz ettől valami baja :(
2012. okt. 21. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nézd meg a vizforralód belsejét, én azt vettem észre ha ilyent tapasztalok, akkor az vízköves s kerülnek darabkák a vizbe onnan. szerintem nem a vizben/ből keletkezik a vizkő nálad sem. csak egy tipp:)
2012. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tegnap vizkőtelenítettük ecetes vízzel,aztán utána még 4-5x sima vizet forraltunk fel benne és most vettem észre,hogy a babavíz is vízköves... :S
2012. okt. 21. 23:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Az nem vízkő, csak az ásványi anyagok. Én sem szerettem emiatt forralgatni, úgyhogy 24 óráig használtam mindig egy üveget...addig ugyebár csak hűtőben kell tartani. De volt, hogy odadtam neki, baja nyilván nem lesz tőle, csak ránézésre nem túl guszta... :)


Nyugodtan odaadhatod neki!

2012. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
A vízkő az a kicsapódott ásványi anyag. Ugyanaz van a csapvízben mint a méregdrága babavízben. Szóval nem értem mit vagy meglepődve.
2012. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsónak: első baba,ugyhogy kicsit még tapasztalatlan vagyok az ilyenben és boccs,de én inkább megveszem a "méregdrága" (kemény 110Ft-os) babavizet,minthogy csapvizet adjak neki...az én lelkiismeretem tiszta!

A többieknek köszönöm a válaszát!

2012. okt. 22. 09:20
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Köszi a lepontozást. Azt csinálsz amit akarsz. Tényleg tipikus elsőgyerekes okostojás vagy.
2012. okt. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A babavizet nem kell felforralni! Én is azt adom a babámnak. Még a tápszert és a teát is azzal csinálom, mert apuka megtiltotta, hogy csapvizet forralgassak neki.
2012. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6!


Miért lenne valaki "elsőgyerekes okostojás", attól ha a legjobbat szeretné a gyermekének?!

A csapvíz sajnos tele van klórral és hormonokkal, persze ásványi anyag tartalomban közel azonos egy babavízzel, de azért ha mindezt összeveted, akkor ép ésszel bárki beláthatja, hogy a babavíz alkalmasabb egy baba táplálására.

Másrészt mindenkinek joga van eldönteni mire áldoz és mire nem, a babavíz pedig olyan minimális kiadást jelent a pelenka meg a többi babakellék mellett, ami már nem oszt nem szoroz. Másrészt kényelmesebb is, mint csapvizet forralgatni...

Én személy szerint nem adnék csapvizet a babámnak...

2012. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kedves utolsó válaszoló :) jó tudni,hogy nemcsak én gondolkodom igy :)

A babavizet felbontás után 24 órával sem kell felforralni?mert az egyiken az volt,hogy igen,ezen amit most vettem meg nincs rajta... :S

2012. okt. 22. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha babavizet használsz, nem kell forralgatni, de ha két napnál tovább nem fogy el a palack, akkor azt már ne add neki, még forralva sem.
2012. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!