Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás üveges vagy...

Hozzátáplálás üveges vagy sajátkészítésű?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzátáplálásnál tartunk, én magam csinálom a kajákat, idáig alma, banán, sütőtök, barack, szőlő mikor még szezon volt, de mi van azokkal amiknek nincs szezonjuk?

Most pl csináltam paradicsomos krumplit, de ezek a kényszer érett parik........ hát nem tudom, viszont vettem is egy üveges bébiételt belőle. állítólag azokat nagyon bevizsgálják és szigorú szabályoknak kell eleget tenni. Saját magam csinálnám szívesen a kajákat, de kertem nincs és vannak olyanok amikben nem vagyok biztos, hogy jobb, mintha az üvegeset adnám jelenleg pl a paradicsom, barack, stb.

Pl sütőtököt nyilván frisset veszek mert most kapni dögivel :) de pl imádta a barackot nyáron, azt viszont már nem vennék, de lehet nem is kapnék, azt is vettem egy üveggel.

Persze csak olyat vettem amiben nincs cukor és egyéb más cucc, amit elég nehéz találni, mert szinte mindbe van valami adalék, pl rízsliszt vagy mi a fene.

Viszont azt sem szeretném, ha csak az üvegeset fogadná el, mert azoknak nagyon más ízük van, valahogy nagyon ízesek, édesek.

Szóval ti hogy csináljátok?


2012. okt. 23. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Csak akkor adtam üvegeset, ha nem tudtam főzni. Nem baj, ha nem "friss" az alapanyag. De adj neki cukrosat is (amibe kell), mert a cukorhiánytól cukorbeteg lehet. Az immunrendszere cukor nélkül nem tud inzulint termelni.
2012. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy oldottuk meg, hogy olyat evett, aminek szezonja van, biztos forrásból (ismerősök kertjében termett felesleg, stb) tudtunk beszerezni, és amit lehetett, lefagyasztottam.

Most pl. nyugodtan tegyél egy sütőtökpürét kis adagokban a mélyhűtőbe, jól fog jönni tavasszal. :)

Később sem fogsz tudni a gyereknek decemberben friss, nem kényszerérett paradicsomot meg őszibarackot beszerezni decemberben, hát ez van.

Még mindig jobb kevesebb idénygyümölcsből/zöldségből elkészíteni otthon, mint megvenni a vegyszerekkel kezelt, de méreg drága és ízelten izéket.

A bébi ételekben nem bízok. Valami oka csak van, hogy ennyire más az ízük... Nekem gyanús volt még sokszor az is, hogy jóval magasabb kalória értéket írtak 100g ételre, mint ami szerintem reális lenne, pl. egy gyümölcsös pürénél, cukor és adalékanyagok nélkül. Függetlenül attól, hogy az üvegen úgy hirdetik, hogy nincs benne...


A jó minőségű, kicsivel drágább, gyorsfagyasztott termékek között válogathatsz még nyugodtan: ezek tartósítószer és egyéb mifene mentesek, és sok olyan gyümölcs, zöldség van köztük, amit szezonon kívül is elkészíthetsz otthon, egy-egy adag több adag bébiételre elegendő. Zöldborsót, málnát, brokkolipürét, meg hasonlókat tudsz készíteni belőle.

Három remek, megbízható alapanyag a krumpli, a répa, és az alma. Ezekből szinte bármikor tudsz készíteni egy-egy adaggal, keverheted sokfélével, és jól eláll. Jó, ha mindig van otthon.


Gyerekeim (most 4 és 9 évesek) a mai napig szeretik a sárgarépa-alma turmixot, édesítéshez legfeljebb pici mézet használok, de édes almával az se kell. Kis vízzel jól összeturmixolva. Télen-nyáron adható, és imádják!

2012. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Ezt még nem hallottam, hogy cukrosat is adjak. Tényleg kell?



Második:

Igen a sütőtököt el is kezdtem lefagyasztani, csak nem tudom meddig lehet így tárolni a fagyasztóban, van valami max időtartama? Esetleg forraljam fel mielőtt odadnám a gyereknek?

Alma répa krumpli, hát igen ezeket is adom most, de adnék azért mást is, de ez a fagyasztott dolog megmozgatta a fantáziám, pl brokkoli.

2012. okt. 23. 11:30
 4/13 anonim ***** válasza:
én 1-1,5 éves koráig adtam neki bébiételt,változatosabban tudtam etettni mint a mi kajánk ,nem fözünk minden nap friss kaját,de ha mi ennivalonkat kérte kapott belöle ,1.5 éves korátol mi kajánkat esszi ,meg bölcsibe jár igy elég változatos ennivalokat kap.kedvence a zöldbabb fözelék.
2012. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Amúgy mitől ilyen édesek az üvegesek? Szinte mint a lekvár....

Ma vettem egy kecskeméti italt körte alma, hát brutál édes, pedig édesszájú vagyok :D gondoltam vizezem egy kicsit vagy hülyeség?

Nincs bennük cukor, de akkor mitől?

2012. okt. 23. 11:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindegyikben van répa, attól édes.


A nagy 2,5 éves koráig üvegeset evett, amíg a kicsit is hozzá nem tudtam táplálni. Nem volt időm kétfelé főzni. Amikor a kicsi is egy éves lett, akkor már nem kaptak üvegeset. Ették, amit mi, vagy mivel már nagyobbak voltak, jobban jutott időm a főzésre, volt, hogy kétfelé főztem.

2012. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A nagyot is idény szerint etettem és a kicsit is úgy tervezem. Ő februárban lesz 6 hós. A kezdő zöldségek, gyümölcsök közül több eltartható még akkor. A többit meg majd fokozatosan, ahogy szezonjuk lesz, kóstoltatom. Úgysem tudok olyan gyorsan új ízeket adni neki, hogy bármi hiányozzon.

Néha kénytelen voltam üvegeset venni, mikor nem volt lehetőségem főzni.

2012. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Első válaszoló, ez nagyon nagy butaság amit írtál a cukorról, bocsáss meg. Nem azért lesz cukorbeteg, mert nem kap cukrosat! Sőt!! Két tip. cukorbetegség van. A gyerekkori oka autoimmun eredetű, kivédhetetlen. A felnőttkori (illetve 2-es tipus) oka leginkább a helytelen táplálkozás és az elhízás, amit a szénhidrátban gazdag, túlzottan cukros ételek, okoznak.

A normál ételben van természetes módon előforduló cukor, szénhidrát. A szervezetnek erre van szüksége, semmi többre. Tehát a gyümölcs, a zöldségek, a gabona pont annyi szénhidrátot tartalmaznak, ami a szervezetnek kell. Ezen felül bárminemű édesítés pontosan túlzott inzulinelválasztáshoz, ezáltal elhízáshoz, inzulinrezisztenciához, majd diabeteshez vezet. A fogakról nem is beszélve. A babának semmi szüksége nincsen hozzáadott cukorra.


A kérdésre a válasz az, hogy én mind a kettőt etetem vele. Üvegeset is és házit is. Ami friss és szezonális, abból mindig házit készítek. (pl gyümölcs) Ami viszont hiányzik, azt megkaphatja üvegesből. A hozzátáplálás elején még annyira keveset eszik, hogy nagy segítség az üveges. A házinak viszont sokkal magasabb a zöldség és gyümölcstartalma, mint bármilyen üvegesnek.

2012. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


3 kicsi anyukája vagyok, mind a 3 novemberben születtek, így a hozzátáplálás kezdete pont a gyümölcsszezonra esett.

Nekünk szerencsénk volt, de pl. már télen fagyasztottam céklát, mert tudtam, hogy az nyáron (ha lehet is kapni) nem az igazi.


Mindig főztem nekik külön, ezzel azt értem el, hogy csak a házit eszik meg az üvegeset nem.


Ez nagyon jó és örülök neki, de pl. ha hosszabb útra megyünk a kkor nagyon jó lenne egy üveges főzit bedobni. Nem kellene aggódni, hogy útközben megromlik a házi, gondoskodni indulás előtt a friss főzelékrős stb...


Szerintem az üveges gyümölcsökkel nincs nagy gond, ha nincs benne cukor.

A rizsliszet sűrítésként adják hozzá, és azt ehetik nyugodtan.

Persze jobb lenne a natúr gyümölcs, de én pl. nem nagyon találtam olyat amiben nem volt, vagy olyan drága, hogy csak 3 kg gyümölcs árán tudtam volna megvenni egy üveget... :(


Amit tudsz fagyaszd le, gondolj előre, hogy mi az ami jól jönne.

Én tök jó kajákat csináltam a babáimnak (csak olyan alapanyagokból ami az életkoruknak megfelelt)

Gyerekápoló vagyok, mondjuk így egy kicsit könnyebb volt tudni, hogy mit mikor ehetnek.

2012. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Úgy látom akkor szinte mindenki kipróbálta az üvegeset is.

Félek, nehogy ne fogadja el az én főztömet, mert ugye az üveges jóval ízesebb, sosem fogok tudni szerintem olyan barackot venni, ami annyira édes, mint az üveges. Na mindegy most úgy látom, ha néha kap valami nem szezonálisat, de az üveges még nem fog hozzászokni, hát remélem. :)

2012. okt. 24. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!