Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a sajátkészítésű (mű)...

Ha a sajátkészítésű (mű) alkotásom szeretném eladni (pl. festmény) és nem vagyok egyéni vállalkozó, hogyan tehetem meg, hogy ne kelljen adózni? Értékhatárig lehet? És pl. kézműves/hagyományőrző vásárra így kivihetem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy ne kelljen adózni. 500 ft után is kell, elvileg. Ha van valahol főállásod, akkor nem kell a járulékokat kifizetni magad után, ha számlaképes vagy. Csak a jövedelem után.
2012. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy évi 1 m Ft-ig nem kell adózni, kérni kell adószámot magánszemélynek és szla-t adni. Adózni e fölött kell. Még e.v.-nak sem kell lenni. Ez igaz?
2012. jún. 26. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Ha a fenti dolgot űzheted adószámos magánszemélyként, és nem kell hozzá vállalkozás, akkor is lesz adóköteles jövedelmet, amit be kell vallani év végén, és rendezni utána az adókötelezettséget. Ráadásul év közben még adóelőlegfizetési kötelezettséged is lesz, negyedévente.


A tevékenység végzésétől függetlenül nem kell jövedelmet megállapítani az ebből származó bevételedből, ha a bevételed éves szinten nem éri el a 600 ezer forintot, vagy a kiszámított jövedelmed nem éri el a 200 ezer forintot.


Adószámot a tevékenységre az adóhatóságtól kell igényelni, ott azt is meg tudják mondani, hogy a fenti dologhoz feltétlenül vállalkozói igazolvány kell, vagy elég csak adószámos magánszemélynek lenni hozzá.

2012. jún. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!