Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen sajátkészítésű játékokk...

Milyen sajátkészítésű játékokkal lepted már meg óvodáskorú gyermekedet?

Figyelt kérdés
Minden ötlet érdekel, ami általam vagy a gyerekkel elkészíthető, és nem igényel asztalostudást vagy túl drága alapanyagokat.
2011. máj. 24. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Memóriakártyák,amiket te is csinálhatsz a gyerekek által választott képekből,ugyanezzel a szisztémával képes dominó.Kézzel varrt baba,labda,dobozból készített vár,papírforgó,papírsárkány,piciknek palackból csörgő,nagyobbaknak konzervdoboz+spárga telefon.Öltöztetős baba,sógyurmázás,amikor pl ételeket csinálhattok a babakonyhához.A neten ha körülnézel,millió ötletet találsz.
2011. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

gipszbol onthezto forma, amit kifesthet

nalunk ez a slager meg a kifesto

2011. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Hidd el, nem kell hozzá asztalos tudás! Nem lesz ilyen szép, színes, kicsit nagyobbak lesznek a formák és vastagabb az oszlop, illetve a mentes (csavaros) helyett is egyszerűbb a negyediket is sima botosra csinálni.

Fogsz egy fenyőlapot, seprűnyelet (vagy vékonyabb botot - nálunk a régi fa karnis lett erre felhasználva), vastagabb tipliket. A nyelet kifúrogatod, beleütöd a tiplit. A fenyőlapból kivágod az alapot, illetve a 4-4 formát (kör, négyzet, háromszög, trapéz), nagy menetű fúróval belefúrod a lyukat, kis menetűvel pedig a tiplik "helyét",. hogy át lehessen húzni a formákat a boton. A botokat fúrd fel az alaplapra. Csiszolópapírral szépen lecsiszolod a formákat, az alaplapot. Ha tartósítani is akarod, fújd le lakkal.

A párom nem asztalos, de 3 óra alatt megcsinálta. Csak egy kis kézügyesség, meg pár szerszám kell hozzá.

Egyébként 2,5 éves kisfiúnak készült.

2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Babaház egy nagy dobozba,szélforgók,gyöngyfűzés,süthető gyurma/sógyurma,puzzle készítés,én varrtam már nekik babát,hálózsákot.

Keress rá a gugliban,millió ötlet van.

2011. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jelmezeket szoktam nekik varrni, fakanálbábukat készítettem, társasjátékokat rajzoltam, csináltam (ezt már velük együtt) nagy kartondobozból babaházat, memóriakártyákat gyártottam kismilliót, varrtam nekik sátrat, bunkert, rengeteg babaruhát, csináltunk együtt tutajt, szélforgót, barkácsoltunk együtt pénztartót neki (oda gyűjthetik a bevásárlókocsiból "megnyert" aprópénzt :-D ).


Szerettem volna mindig waldorf babát varrni a lánykámnak, de az kimaradt...

2011. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!