Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon élénk, "nehéz" babám...

Nagyon élénk, "nehéz" babám van ( 7,5 hónapos lány), tapasztalatok?

Figyelt kérdés
a kislányom 7 és fél hónapos, kb. 4 hónapos korától nagyon izgő-mozgó, érdeklődő, nehezen elalvó, anyás baba. Még nem tud kúszni-mászni, csak ülni, 4kézláb ringatja magát egyelőre. szerintem mivel anniyra érdeklődő, zavarja, hogy egyhelyben kell lennie, nem tudja felfedezni a világot magától, ezért is iogényel engem annyira. És nagyon akaratos. Nyugodtabb lesz majd, ha kielégítheti a mozgásigényét és a kíváncsiságát? Van -e valakinek hasonló tapasztalata?
2009. aug. 9. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint az izgő-mozgó babák mindig is azok lesznek.Téged pedig azért igényel annyira,mert magadhoz szoktattad.Próbáld magára hagyni,akkor megtanulja,hogy egyedül is mozogjon,felfedezze a világot.Ha mindig ott vagy vele,akkor ha nem akarod is ,te segítesz neki a mozgásban,nem pedig saját magától teszi,amit tesz.Nem baj,ha eleinte sírdogál.A megszokás nagy úr.Persze nem azt mondom,hogy órákig sírjon,de egy kevés nem árt meg neki.Hagyd,hogy önálló legyen.Neked is és neki is könnyebb lesz a későbbiekben.
2009. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű mondani hogy hagyd magára, had sírjon....mindegy én azt hiszem megértelek, fiam hasonló. 7 hós koráig nem kúszott, igy 6-7 hó körül nagyon nyűgös volt , próbált kapaszkodni hogy vegyem fel, hurcoljam...hát nehezen bírtam. De tényleg le kell tenni a földre és ösztönözni a haladásra. De ezt nem ugy oldottam meg hogy letettem és otthagytam ordítani, hanem játszottam vele. Toltam a talpait, hogy kússzon, tárgyakkal csalogattam. Aztán megindult egyedül. Volt igy egy könnyű 1 hónapom boldog babával. De most már az idegesíti, hogy mászni nem tud...de legalább tudom, hogy ez a baja. Megkezdjük a gyakorlást a mászásra is:) foglalkozz vele, segíts neki és menni fog!
2009. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

sziasztok,


köszi a válaszokat. nem tudom nagyon "erőlteni", mert kicsit hipotón, Dévény tornára járunk, a nyakánál még van egy kis tünet, ahogy a gyógytornász néni mondta. :)

Amúgy az nem igaz, hogy azért ilyxen, mert magamhoz szoktattam. Megpróbáltam hagyni, hogy majd elvan magának, de sajnos csak iszonyú üvöltés lett a vége. És nem hagyja abba, csak ha megvan, amit akar. Többször próbáltam, mindig hasonló eredméynnel.

Igazából nem is az a bajom, hogy érdeklődő, izgő.mozgó, hanem hogy elégedetlenke, szeretném, ha öröme telne a világban, most meg leginkább azt látom, hogy frusztrált emiatt. :(

2009. aug. 9. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Szó szerint, mintha én írtam volna:((((

Csak nála megállapították, hogy hiperaktív és vigyük korai fejlesztésre.

2009. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mennyi idős? én úgy tudom, hogy óvodáskor előtt nem nagyon lehet a hiperaktivitást diagnosztizálni. Ezt a verziót már mi is végigzongoráztuk, és nekem ezt mondták, pont a korai fejlesztőben....
2009. aug. 9. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos. Csecsemőknél is vannak jelek - írd be a keresőbe: csecsemő hiperaktivitás. Fejlődés neurológián állapították meg.
2009. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szia,


mi is voltunk neurológusnál 2x, és ő is mondta, hogy azt most még nem lehet megállapítani. De majd megyünk megint 18-án, rákérdezek újból.

A tiéd miket csinál konkrétan, amiből megállapították, hogy hiperaktív?

2009. aug. 10. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!