Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babátokról írnátok...

7-8 hónapos babátokról írnátok? Beszélgessünk csemetéinkről. : )

Figyelt kérdés
Fiú lány? Miket eszik? Mit tud már? Hogy telik egy napotok? Minden érdekel...:)
2012. okt. 23. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én lányom 1 hét múlva lesz 7 hónapos! 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, gyümik közül eszik már almát (annyira nem szereti) barackot, körtét, szilvát, banánt. Főzelékeket is már szépen eszi. Most szeretném majd az uzsonnát kiváltani neki. Nagyon aktív egyébként, már két hónaposan hasra fordult. Eddig csak kúszott, mostmár mászik is. Még nem volt 6 hónapos, mikor először négykézlábra állt. Most próbálkozik a felüléssel is (kisebb-nagyobb sikerrel). Napközben nagyon keveset alszik, reggel fél 8 körül ébred, reggelizik utána már nem alszik vissza. 10 óra után tízórai, utána talán alszik egy rövidet kb. háromnegyed órát. Fél 1 körül ebéd, utána megint alszik kb. 1 órácskát. 4 körül szokott uzsonnázni, aztán talán megint alszik egy fél órácskát. Fél 8 körül szoktam fürdetni, utána vacsi. Hála az égnek az éjszakát végig alussza.
2012. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám ma 8 hónapos és kislány. Eszik már almát, körtét, barackot, banánt, szilvát, sütőtököt, répát, krumplit, zöldborsót, paradicsomot, csirkehusit, kekszet és most kóstoltatom a joghurtot. Ő is nagyon aktív (mondhatni hiperaktív...), mászik és a bútorok mentén lépeget. 15-20 mp-ig el is engedi már amibe kapaszkodik, közeli bútorok között átvetődik. Egész nap jön-megy, meg sem áll! Mindent megtalál ami veszélyes vagy "nem szabad", persze a játékai nem érdeklik. Imádnivaló amúgy. 2X alszik napközben, ha korán kelt akkor a délelőtti alvás 1,5-2 óra, ha nem kelt korán akkor 40-45 perc. Délután már csak fél órát alszik mindig. Fél 8-kor van fürdetés utána alvás, van hogy megébred éjjel, de nem szoptatom meg, hanem visszasimogatom. Nálatok mi a helyzet?
2012. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az én lányom 26.-án lesz 7 hónapos.Sok mindent eszik már.Tízóraira gyümit kap tejpéppel.Ebédre pedig zöldségpürét (már amit megeszik).Kb. ugyan azokat eszi,mint a te babád kedves második válaszoló.A többi étkezésünk még tápszer.Reggel amikor ébred általában 6-7 körül kap tápszert és még visszaalszik aztán tízórai ez gyümölcs.Ebéd 2-3 körül van.Uzsira tápszer 5-6 között.Nyolckor fürdés aztán vacsira tápszer és alvás.Mostanában sajnos gyakran ébred éjszaka a fogzás miatt.Egy fél foga már van :). Mozgásfejlődésben is ott tartunk kb., mint Ti második. Ül, mászik és a bútorokba kapaszkodva lépeget oldalra.Néha megáll kapaszkodás nélkül is pár másodpercre.Ilyenkor figyelek nehogy nagyot essen.Viszont nagyon szépen megtanult esni is már, nem üti meg magát, popóra huppan:)

2012. okt. 24. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:

7 hónaposan totyog? Nem semmi babák! A babám egyik unokatesója is nagyon korán kezdte.

Az én fiam november 2-án lesz 7 hónapos. Van már egy 4 éves fiam is. 10 kiló fölött van (5-én megyek megméretni megint, mert nincs mérlegünk, fölöslegesnek tartom, hiszen látszik, ha nem lakik jól), és 75 centi. A nagyobbik fiam is nagy baba volt (de talán nem ennyire.)

Nem valami nagy evő :) Egyszerre kb 50-80 milinyi ennivalót eszik meg, néha többet is. Egy baba kaja konzerv volt, hogy 3 napig kitartott. Majdnem 6 hónapos volt, amikor elkezdtem a hozzá táplálást. Eleinte a kakija nagyon megváltozott. Kemény bogyós lett. Nagyokat erőlködött szegénykém. Jó 3 hét kellett, mire megszokta a bélrendszere, hogy már nem csak anyatejet kell megemésszen. 5 hetes korág tápszert is kapott. Akkor volt egy durva mellgyulladásom, és azóta nem kell a táp. Az almától nagyon fáj a pocakja, több óra múlva is alma szagút büfizik, és gyakran fel is jön neki, ezért azt most hanyagolom. Evett már szilvát, banánt, körtét. Nem nagyon szereti a gyümölcsöket (én sem). Főzelékekből csináltam már neki répa, spenót, cékla főzelékeket krumplival, és már olajjal, és néha husival készítem. Fehér répát is tettem egyszer a sárga répához, meg almát is szoktam a főzelékbe főzni, és volt, hogy petrezselymet is tettem a répa főzelékbe. A védőnéni mondta, hogy a petrezselyem fűszernek minősül, és azt majd később kellene adni. Adtam már babakekszet is a fiamnak, de nem volt nagy sikere. Majd hamarosan veszek tejpépet, hátha az bejön neki. A nagy fiamnál natúrt vettem, és én reszeltem bele a gyümiket, most is így fogom csinálni.

Az alsó két foga már kb 2 hete kibújt (a nagy fiamnak 9 hónapos korában bújt csak ki).

Forgolódik ide-oda. Felül, lehasal. Négykézlábra emeli magát, hintázik előre, hátra. Kúszik előre, bár nem olyan gyorsan, mint ahogyan Ő szeretné. Reggel nagyon korán kelünk, 5 körül, jó esetben 6 körül. Nem bánom, mert midig is korán kelő voltam én is. Az egész napom pocsékba megy, ha pl 7 körül kelnék, de vannak ilyen napok is. Este (délután) 6 körül fürdetem, mert utána a tesót is le kell fürdetnem, meg magamat is. Utána már nagyon nyűgöske, és szinte csak vele kell foglalkozzak, míg el nem alszik, ami változó. Attól függ, hogy a nagy tesó napközben mennyit hagyta aludni, de kb 7 és 8 körül van, hogy elalszik. A nagy fiamnak még 8 körül olvasok egy mesét és alszunk is. Este egyszer, kétszer, háromszor szokott felébredni. Most kissé taknyos, ezért a háromszori ébredés a jellemzőbb. Kb 5, rossz esetben 10 percig tart, amíg cicizik és vissza alszik.

Napközben általában háromszor alszik.

2012. okt. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!