Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves kislánynak karácsonyr...

1,5 éves kislánynak karácsonyra inkább egy babakonyha vagy egy ugrálós zebra?

Figyelt kérdés
Nagy pakolós ezért gondoltam a konyhára, de viszont annyira dicsérik a zebrát utána néztem és megtetszett, így elbizonytalanodtam.
2012. okt. 24. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

nekünk a zebra is bevált és a babakonyha is :)

A zebra mondjuk télen nagyon jó (1 évesen kapta), mikor nem tudtok kimenni. Csak rápattan és mint az őrült ugrál. A konyha viszont tovább tart (1,5 évesen kapta), tovább érdekli, tovább játszható.

2012. okt. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább a nagymozgásos játék szerintem. Pakolászni bármivel lehet, a babakonyha a szerepjátékról szólna elsősorban, az meg kicsit később fog elhatalmasodni rajta várhatóan - nem azt mondom hogy ne játszhatna ilyesmit, csak általában inkább kétéves kor körül jön meg rá a nagyobb igényük. De persze minden gyerek más, te ismered jobban a csemetédet :)

az én lányom kétévesen kapta és telitalálat volt, a keresztlányomnak is a második szülinapjára vettem, de ő meg kb még fél évig nagyjából csak kerülgette, utána kapott rá... a fiam 127 hónappal fiatalabb a lányomnál, ő effektíve a nagyobbnak a szerepjátszós korszakába "nőtt bele" és gondolom ezért már másfél évesen is odament "főzőcskézni" de leginkább csak a közös tevékenység öröméért. Most 2,5 a fiam és mostanában nagyban szerepjátszunk már egy ideje - de pl ő a lányomnál később kezdte ezt élvezni.

még egy érvem van a nagyomzgásos játékra? ha vacak az idő kint akkor istenáldotta segítség lefárasztani őket. én zebra helyett ezt vettem (rody ugrálócsacsi):

[link]

és a mai napig imádják, napi szinten elő van véve, pedig már 4 és 2,5 évesek...

2012. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*17 hóval fiatalabb a fiam a lányomnál, bocsánat elütöttem... :)
2012. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Meggyőzőek az érvek, már én is jobban hajlok a zebra (vagy más olcsóbb ugráló) felé. Az auchanban láttam talán bogár, olyan mint a zebra; csak nem FP és 13-15 ezer körül van, azt majd megnézem.

Köszönöm.

2012. okt. 24. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Babakonyhát kap a lányom a nővéreméktől.

Tőlünk ezt kapja: [link]


+ kap még egy rahedli könyvet, mert azokat nagyon szereti!


Ugráló zebrán és egyéb állatfajon gondolkoztam már én is, de bevallom őszintén, hogy a motorozás baromira nem érdekli, a játszótéren az ilyen mozgó állatkákra is csak felül, de 2 perc után megunja.


Szóval, nálunk olyan játék kell, ami leköti és nem áll a sarokba port fogni :)

2012. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Zongorát kapott a szülinapjára.
2012. okt. 24. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a babakonyhára szavazok, de azért mert az én lányomból indulok ki. Ő is másfél éves, és ő azt kap. De őt pl. abszolút nem érdekli a játszótéren se a hinta, a hintaló, nem érdekli a kismotor, a babataxi. Semmi ilyesmi. Játszóházban többször voltunk, a játékkonyhával órákig elvan, az ilyen ugrálós-hintázós játékokra rá se néz.

Amit valaki linkelt, ugrálós csacsi, az unokahúgomnak pont ilyen van és ott porosodik a szekrény tetején mert félt tőle régebben, kábé kétszer ha ráült. Úgyhogy mielőtt nagy költségekbe vered magad, érdemes egy játszóházban letesztelni a különböző játékokat, hogy melyik tetszik legjobban a lányodnak. Bár én is így tettem volna mielőtt babataxit vettem az első szülinapjára :-DD de a játékkonyhával most nem fogok mellélőni, az biztos.

2012. okt. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom első szülinapjára kapta a zebrát és telitalálat volt! Imádja! Minden nap többször is játszik vele, reggel az első, este meg el kell köszönni a zebrától. :)

Konyhánk mondjuk nincs, arról nem tudok nyilatkozni.

Nekünk több helyen azt mondták, hogy a zebra a legjobb az ugrálósok közül.

Én vaterán vettem, használtan, de abszolút jó állapotban, mintha új lett volna. És így csak 10000 volt!

Amúgy tényleg minden gyerek más, Te ismered a picurod. :)

Amúgy nálunk a hintaló is nagyon nyerő, azt is nagyon szereti! És motorozni is!

2012. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!