Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A refluxos babák megnyugszanak...

A refluxos babák megnyugszanak hason fekve? Egyáltalán mikor kell elkezdeni gyanakodni, hogy gond lehet?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:

A refluxos babám fél évig ordított mindenhogy, kivéve függőlegesben. Nem szeretett hason lenni, egyáltalán nem. Sőt ezt a pózt utálta a legjobban. De ez még nem jel önmagában arra, hogy refluxos, mert sok baba utál hason lenni.


Gyanakodni mikor kezdtem? Hát ha nagyon nyugtalan, ha nagyon sokat sír, ha nem akar igazán enni, ha netán sokat (túlon túl sokat) bukik, hány, ha a súlyfejlődése nem jó (sőt fogy is).


Nálunk ilyen jelek voltak. Elmentünk kórházba, ahol kiderült refluxos. De 4 hónapos koráig állandóan csak azzal jött a házi gyerekdoki, hogy a lányom ilyen gyerek, anyuka meg szokja meg. Aztán kiderült, hogy azért egy kisbaba nem lehet csak úgy ennyire sírós, és nem véletlenül nem fejlődött jól.


Nálatok mi a gond? Miből gondolod, hogy talán refluxos?

2012. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, kicsit hipohonder vagyok és sajnos rávetítem a picurra.

Szóval: pár napja vettem észre, hogy nyűgösebb az átlagosnál, hirtelen felsír a nevetgélésből és nehezen nyugszik meg, általában akkor, ha függőlegesbe emelve ringatom, vagy hasra fektetve simogatom a hátát. A bukások száma nem tudom, hogy mennyire kóros nála, általában minden második büfizésnél jön valami ( néha tejesen folyékony, néha kicsit nyálkásabb túrós ), a súlygyarapodásunk állítólag a minimumon van (3300gr -al született, 3140gr -al jöttünk ki a kórházból, most 8 hetes múlt és 4200gr ) hosszú de formás baba, nem látszik rajta, hogy sovány lenne. A kedélyállapota változó, etetések után általában jókedvű és sokat mosolyog, nevetgél, gügyörészik.

Ami zavar, hogy a délutáni órákban elég nyugtalan, sokat feszeng, néha fájdalmasan, hirtelen sír fel, előfordul, hogy hörögve veszi a levegőt (ami állítólag még normális a védőnő szerint), a megevett tej mennyisége pedig az elmúlt pár napban lecsökkent.

Nem tudom hogy van-e okom aggódni. Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült :)

2012. okt. 24. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! A refluxra jó hatással van az aloe vera natur stabilizált gélje, amit csecsemők is fogyaszthatnak, jót tesz az emésztésüknek is és sok tápanyagot , vitamint és még sok mást is tartalmaz.

Babákkal kapcsolatos más tanácsot is tudok adni emailben, amennyiben érdekel

2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!