Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék tanácsod kérni. Még...

Szeretnék tanácsod kérni. Még nem beszél! Nagy gond?

Figyelt kérdés
A vőlegényem unokaöccse 2,5 fél éves, olyan fél éve tanult meg rendesen menni, előtt csak mászott, meg segitséggel járt. Nem lenne már ideje beszélnie? Vitték már orvoshoz, de mozgáskészsége miatt. A szülök szerint nincs baj, csak lusta. Ki ad hangokat, de nem értelmes szavakat. Igaz, hogy egy olyan fél évig még nem gond ha nem beszél?

2012. okt. 2. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak babák, akik később beszélnek sokkal, vagy mondanak szavakat. Szerintem figyel ő, csak nem ad hangot a szavaknak. Hamarosan szerintem elkezd dumálni és értelmes, egybefüggő szavakat, mondatokat használni. Mondjuk a párom mostoha testvérei ikrek, de mondjuk ott nem foglalkozott velük az anyjuk, 7 évesek, de még elég sűrűn nem érteni h miit mondanak. De ismétlem, velük egyáltalán nem volt foglalkozva, anya, apa nélkül nőttek fel, ketten a szobájukban.
2012. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Náluk az volt a baj, hogy ő olyan fél éves, 7 hónapos volt amikor már megpróbálta a kezével felemelni magát, és ők meg nyomták le, hogy neked ezt még nem szabad, mert nem vagy még x hónapos. Az ilyen dolgok befolyással lehetnek rá akár a későbbiekben is?

2012. okt. 2. 19:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, és járt mozgásterápára, hogy erősődjenek az izmai meg fejlődjön a mozgástechnikára.
2012. okt. 2. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az nem baj, hogy még nem beszél, de hogy két évesen tanult meg járni, az szerintem nem igazán oké. Bár ha nem vagy biztos a fél évben, akkor még az is beleférhet, ha másfél éves kora körül kezdett el egyedül menni. Amúgy minden rendben van a kissráccal? Orvos, szakember nem mond semmit?
2012. okt. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem korántsem okés dolog az hogy 2éve korába kezdett el járni....

ezért lehet gond a beszédével is. érdemes elvinni mozgásfejlesztő órákra mert ugy vélem lényeges lemaradásba van a gyeremek meg kell mutatni orvosnak. az meg hogy csak hangokat ad ki és nincs még egy darab normál szava sm ez meglehet vagy a mozgásával kapcsolatos vagy értelmileg van némi gond. mindenképp orvos

2012. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De vitték orvoshoz, de nem akartak arról beszélni, hogy mit mondtak ott nekik, mozgásterápián már volt, nem is egyszer. Arról, hogy ott mit mondtak nekik, csak annyit árultak el, hogy kicsit levolt akkor maradva a mozgásban, de azt belelehet pótolni, és fogjuk rá hogy az még sikerült is. Tán pszichológushoz is küldték őket, de az utolsó alkalomra már nem mentek el.

Ráadásul most várják a második babát, és nem tudom, hogy a nagyobbal gondok vannak és nem igazán veszik azt ők észre vagy csak nem akarják, akkor minek a második? Hogy fognak vele bánni?

2012. okt. 3. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!