Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhességi cukros kismamák,...

Terhességi cukros kismamák, mikor áll helyre a vércukor szintetek szülés után? 6 hetes diétát hogyan, mivel oldottátok fokozatosan?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Szülés után kb.7-8 héttel voltam vérvételen, addigra minden rendben volt.

Amúgy szülés után a szülésznőm hozott nekem sütit és mondta, hogy mostmár ehetek bármit és egyek is nyugodtan.

2012. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De neked mondták, hogy 6 hét diéta szülés után? Szülés napján és utána cukros teát ittam literszámra, és reggelire jó adag szénhidrátot (nem volt külön kaja a cukros kismamáknak). Mértem és 7.3 volt. Szóval magas. Előtte nem voltam cukorbeteg, a 16. hetes cukorterhelésem is tökéletes volt, a 26. hetes lett 7.8, de diétával teljesen rendben volt. Egészséges babám született. Most 2 gyerek mellett nem tudok méregetni pontosan, de kb. betartom a diétát. De jó lenne már enni néha egy kis édességet is.
2012. okt. 25. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
A kórházban diétáztam, de nekem pl. meg se mérték a cukromat, csak a kicsinek. Én otthon mértem, de nem diétáztam, nekem szinte azonnal visszaállt jó értékre. Senki nem küldött vérvételre engem utána
2012. okt. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elso vagyok.Nekem mondott a doki 6 hetet, de aztan vegulis mar nem tartottam be, mert a szulesznom meg a vedono is azt mondta, hogy nem kell dietazni. Azota eszek mindent, edesseget is. Azota en nem mertem, de voltam cukorterheles vervetelen, az rendben volt, mint irtam is. Meg voltam sima vervetelen is, ott is neztek cukrot, de oke volt.
2012. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem se mondott senki 6 hetes diétát,bizosan állitották, hogy visszaáll, egyek mindent,csak a császár miatt fogjam vissza magam pár napig....eltelt 14 hónap inzulinrezisztenciám lett, cukrom sem állt vissza :-(.s mindezt a saját utánajárásomnak,ugymond "erőszakosságomnak" köszönhetem, hogy kiderült, mert a kutya nem foglalkozott semmivel.
2012. okt. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Andi! Neked terhesen mennyi volt a vércukrod? Inzulint kaptál, vagy gyógyszert? Valószínű, már terhesség előtt is volt inzulintoleranciád akkor, mert a dietetikus mondta, hogy abban az esetben nem áll vissza normál állapotra az ember cukorszintje.
2012. okt. 26. 16:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Erdekes,hogy a 24.hetes terhelesnel 7.4 lett,akkor 180 ch dietat kaptam csak.aztan ahogy teltek a hetek egyre rosszabb lett 150-es diata is alig volt eleg,12 is volt cukrom.terhesseg elott semmi bajom nem volt,ez biztos,meg volt nezve,tobb ok miatt is.en nem akartam inzulinos lenni pocakkal,ezert kajak utan mikor mar nem dolgoztam 1.5 orakat gyalogoltam s igy elfogadhatoan magas maradt csak az ertek.

2012. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7,4 lett? De hisz a felső határ 7,8. 7,4-nél a dietetika szóba sem áll az emberrel, hisz az egy jó érték. Fura, hogy utána meg ennyire magas volt. Nekem végig 7 alatti értékeim voltak diétával. Igaz, én is sportoltam, hogy még véletlenül se legyen magasabb. De aki cukros, annak sajnos nem elég a sport és a diéta. Most méregetem a cukromat, és eddig jók voltak, igaz a 6 hetes diétának a 3. hetében járok. Fura, hogy olyan nem írt, aki tartja a 6 hetes diétát, mint én. Pedig ez alap, hogy fokozatosan terheljük a szervezetet..de hát nem vagyunk egyformák. Jó egészséget mindenkinek!
2012. okt. 27. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyes vagy,hogy meg ezt a hat hetet is vegig csinalod,te teszed jol.en is maskepp tennek-ennek mar,mint anno.nalunk mar foglalkoztak s 7.4 -el is,es milyen jo,hogy ezt tettek.ha nem igy lett volna ki sem derult volna az egesz,plane a nagyon magas cukor is kezeletlen maradt volna,akkor meg nagy baj is lehetett volna.most elhataroztam,hogy kilabalok ebbol a nyavajabol,aviva-modszerrel es dietaval,drukkolj :-)). Minden jot,boldog babazast :-)
2012. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok és időt szakítottatok rám. Mindenkinek boldog babázást, jó egészséget!
2012. okt. 28. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!