Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni egy idióta...

Mit lehet csinálni egy idióta lakóval, aki állandóan arrébb cibálja, ráncigálja a lezárt babakocsinkat, hogy a biciklije kellő képpen elférjen?

Figyelt kérdés
Társasházban lakunk. Nincs külön tárolója a háznak, csak egy folyosó, ahol mindenki le tudja rakni a biciklijét, vagy szánkóját, vagy amit szeretne. Mindenki természetesen zárja a cuccait, mert még sem egy zárt tárolóról beszélünk, hanem egy folyosó. A mi babakocsink eddig is ott volt, szépen lezárva. Eddig mindenki elfért, nem volt gond. Mi a 2 emeleten lakunk, nem tudom megoldani azt, hogy a gyereket babakocsistól felvigyem az emeletre. Van egy srác, nem rég költözött a házba, a földszinten lakik. Eddig soha nem szólt, hogy gondja lenne, csak már többször észrevettem, hogy pl. a biciklimet is úgy neki tolta a falnak, hogy kitört a hátsó lámpán, burkolatostul, meg a babakocsinkat is mindig arrébb húzza. Tegnap aztán már betelt a pohár. Viszem le a babánkat, hogy megyünk sétálni, erre azt látom, hogy a babakocsink kicsavarva, kitekerve, kicibálva lóg a tároló rácson, és a srác biciklije szépen kényelmesen el fér. Ő azt is meg tudná oldani, hogy kiteszi a teraszra, mert földszinti lakása van. Tudom, hogy ő csinálja ezeket, mert mikor délelőtt voltunk lent tegnap, nem volt gond, délután pedig így nézett ki a babakocsi, és a srác biciklije is ott volt. Nem hiszem, hogy a szép szó sokat használja. Olyan 22-24 év körüli, albérlő a srác, "olyan teszek a világra" típus. Mit tegyek? Leszólogatók, oltogatók kíméljenek, mert nincs rá szükségem!!
2012. okt. 26. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Te is cibáld ki neki a kerékpárját!
2012. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Én azért először megpróbálnék beszélni vele, mert ha cetliket írogatsz vagy ellenvandálkodsz, sajnos logikátlan, hogy az lesz a reakciója, hogy igazad van és abbahagyja. Végül is nem veszítesz semmit, ha egyik nap becsöngetsz hozzá és kulturáltan elmeséled, milyen problémákat okozott neked eddig. Esetleg kérdezd meg, ő a te helyedben mégis mit tenne. Hátha át tudnátok sakkozni úgy a cuccokat a folyosón, hogy ne kelljen tologatni egymásét.
2012. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Te is tedd odébb a biciklijét.És ha albérlő szólj a lakás tulajdonosának hogy mit művel.De én tuti szólnék a srácnak,ha még egyszer hozzányúl a biciklihez meg a babakocsihoz az utcán találja a biciklijét.
2012. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy lemegyek hozzá, és elmondom neki. Hátha...
2012. okt. 26. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is próbálj meg vele először normálisan beszélni, mert elképzelhető, hogy neki fel sem tűnt, hogy ezzel gondot okoz. Illetve lehet, hogy ő meg úgy látja, te okozol neki gondot, mert nem fér el a babakocsitól. Simán el tudom képzelni, hogy direkt húzkodja a babakocsit, hogy vedd észre magad, így jelzi a nemtetszését. (Hiába marad nagy hely a babakocsi mellett, attól ő még sajnos érezheti ezt.)


Bosszantó, de akár földszinten lakik, akár nem, neki is ugyanolyan joga van használni a tároló részt, mint neked vagy bárki másnak. (Ezzel nem téged akarlak megbántani, csak reálisan nézve attól, hogy kisgyerekünk van és nem albérlők vagyunk, még nekünk sincsenek előjogaink. Mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, és épp ezért általában a legtöbb ember nehezen látja a másik nézőpontjából a dolgokat. Ezért kell legalább egyszer érthetően a másik tudtára adni, ha gond van, és nem belemenni a játszmázásba, hogy cibálgatjátok egymás cuccait.)


Akármiért is csinálja ezt, ne hergeld előre magad, hanem próbáld egyáltalán megtudni, mi a szitu, és ha tényleg bunkón reagál a srác, akkor te is megmondhatod neki a magadét. De szerintem első körben nincs értelme belemenni egy csatározásba. Ha a szép szó tényleg nem segít, akkor más a helyzet!

2012. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:
47%

Le leszek pontozva, de:


Társasházba a folyosókon szigorúan tilos bármit is tárolni. Kaptok egy tűzoltósági ellenőrzést, és sok millióra fogják megbüntetni a társasházat.


Illetve szólj először a srácnak, ha nem jutsz vele dűlőre, akkor a lakás tulajdonosának.

2012. okt. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kedves válaszokat!

6os válaszolónak: ez a folyosó rész, kicsit bejjebb van, szélességileg, mint a rendes folyosó, nem tudom érthető e.

Nem rég volt amúgy a tűzéghetőségi vizsgálat a házra, és meg van adva az engedély, problémát nem találtak.

Amit te írsz, az egy másik téma, más helyzettel.

2012. okt. 26. 12:40
 8/9 Jégtánc ***** válasza:
32%
Beszéld meg vele szerintem is,ő még valószínű nem foglalkozik ilyen dolgokkal.Észre sem veszi szerintem.
2012. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen beszélj vele. Kérdezd meg elsőnek, hogy rendesen elfér-e a biciklije a babakocsitól? Igen a válasz? Akkor add a naivat. Nem érted ki és miért rángatja a babakocsit, pont akkor, és csak akkor amikor az ő biciklije is ott van? Ha ő sem tudja, akkor mond meg, hogy remélted is, hogy nem ő, mert ennél sokkal intelligensebbnek tűnik. Ha bevallja, akkor kérd meg, hogy ne tegye, vagy ha folytatja, és sérül a babakocsi, a szervizelés költségeire természetesen igényt tartasz. Ha nem ért a szép szóból, kérd meg a férjedet, ha rá sem hallgat, akkor meg szólj a főbérlőjének, aztán a gondnoknak. Valószínűleg ő fel sem fogja, mit tesz.
2012. okt. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!