Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandóan éhes? SOS?

Állandóan éhes? SOS?

Figyelt kérdés
Kisbabám 11 napos, állandóan szopna. 120-130 g-ot eszik, aztán fél, 1 óra múlva újra keresgél, sír. Ha mellre teszem megint szopik. Aztán kibüfiz egy csomó tejet, gondolom már nem fér. Napi 50-100 g-ot hízik. 3840 g-al született, 3600-al jöttünk haza, most 4200 g. A védőnő azt mondta adjak neki játszócumit, csak kell neki valami a szopóreflex miatt. Félek hogy cumizavaros lesz. Volt így valaki? Tud valaki segíteni?
2012. okt. 21. 19:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Üres mellet adok neki, de addig szopik higy meg-megindul a tej. Ezt elfelejtettem irni.
2012. okt. 21. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi az a cumizavar? 3 gyerekem van, de soha nem hallottam ilyenről.
2012. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha nagyon gyakran eszik, megfájdulhat attól is a pocija. Ne aggódj a cumizavar miatt, ahhoz már nagyon rászokott a szopizásra, és az egyébként is inkább a cumisüveg miatt fordulhat elő (abból egyből és gyorsan jön a cucc, nem kell megdolgozni érte).

A kisfiamnak egyből vettem cumit, ahogy hazajöttünk a kórházból. Hogy attól-e vagy sem, de ő 10-15 perc alatt kiszívja a tejcsit, ha elég volt vagy kiürült, akkor meg kiköpi a cicit. Mellette pedig cumizik. (Én MAM 1-es cumit adok neki)

Úgyis a babád fogja eldönteni, hogy kell-e neki a cumi, de egy próbát megér.


/Persze lehet, hogy lehurrognak majd, hogy minek a gyereket rászoktatni a cumira, nem fogom tudni leszoktatni róla./

2012. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

uh, nem semmi mennyit hízott, enyém 2 hónaposan volt ennyi kiló :D

egyébként a játszócumitól nem igen szokott cumizavar lenni, inkább attól ha a lefejt tejet cumisüvegbe teszed, nem kell érte dolgoznia, egyszerűen beleömlik a szájába, így inkább ezt választja.


nem lehet, hogy a jelzéseit még nem ismered fel? én eleinte minden nyekkenésre cicire tettem aztán rájöttem, hogy nem is volt mindig éhes, csak unatkozott, kis dajkálásra vágyot vagy épp tele volt a pelus, de ugye nehéz a nyekergések között még az elejlén különbséget tenni.

szerintem próbáld meg, hogy először járkáltok kicsit a lakásban, énekelsz neki és ha nem tudod így megvígasztalni akkor tedd cicire

2012. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Eneh12 ***** válasza:

Nem lehet, hogy a hasa fáj? Nekem lassan 7 hónapos a babám és 2 hetesen kezdett sírni a hasa miatt. A doktor néni azt mondta ne etessem olyan sűrűn csak jobban fog fájni a hasa.

Akkor is fájhat, ha nem kemény. Próbáld masszírozni, aztán a lábát felnyomni a hasához, mikor kezd nyekeregni. Ha nagyon érzed, hogy mocorognak benn a dolgok, vagy sokat pukizik, akkor valószínűleg a hasa.

2012. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!