Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak fel kellene...

5 hónapos babámnak fel kellene vágni a nyelvét. Van valakinek tapasztalata, hogy hogy működik ez, és hogy éli meg a gyerek? Hogy vágják fel? Lekötözik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez OFF lesz és ne haragudj érte:

Hogy vették észre és kicsoda,hogy fel kell vágni neki?Mik voltak a panaszok?Azért érdeklődöm,mert gyanús, hogy nálunk is sort kell rá keríteni, de a védőnő szerint várjunk még.Csak azt nem tudom meddig. :( 6 hónapos elmúlt.

2012. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötözik le, neked kell lefogni.

Az én lányomnak 3 évesen vették észre, őt műteni kellett.

Nem viseli meg a gyereket, ettől ne félj, alig érzi, nem olyan fájdalmas.

2012. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es ne várjatok, minnél előbb essetek túl rajt.

Mert sz én lányomnak azért kellett altatásban csinálni, mert betokosodott 3 év alatt.

Előző voltam.

2012. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jobb minél előbb megcsinálni pedig, mert annál kissebb syenvedés a gyereknek. Ha már születés után a kórházban megcsinálták volna, kb észre se vette volna... Csak idáig nem mertem, mert nekem is le van nőve, de addig nem vették észre, amíg nem beszéltem, utána pedig már nem hagytam :((((((... Pedig jó lett volna, szerencsére kinőttem végül nagy nagy nehezen a raccsolást... szóval védőnők vették észre.
2012. okt. 26. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekemnek is le volt tapadva a nyelve, de rögtön születésükkor észrevették, és még a kórházból való hazajövetelünk előtt felvágták. Picik voltak még, de persze én is nagyon izgultam, de azt mondta a gyermekorvos, hogy ez egyáltalán nem fájdalmas, mert ezen a területen szinte egyáltalán nincsenek idegek, és esetleg egy nagyon picit vérzik. Rögtön azután visszakaptam őket, ahogy elvégezték, és tényleg, még csak nem is sírtak... Nem tudom, nagyobb gyerekeknél hogy működik, de gondolom, nem lehet sokkal rosszabb!
2012. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És utána? marad seb? fáj neki? mennyi ideig?
2012. okt. 26. 21:58
 7/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Az én gyerekemnek 2 hónaposan vágták fel a nyelvét. A gyerekorvos adott beutalót a szájsebészetre. Érzéstelenítés nélkül, 2 perc alatt elvégezték egy steril ollóval, nekem kellett lefognom. Vérzett, de a gyerek kb. 2 perc után abbahagyta a sírást. Fájdalomcsillapító kúpot adtam neki, amikor hazaértünk. Jobb mielőbb felvágni, mert a szopizásban, cumizásban nagyon akadályozva van szegényke, legjobb, ha mielőbb túlestek rajta, nem érdemes halogatni.
2012. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem seb marad neki, hanem egy mélyedés.

Nem fáj utána neki. Legalábbis a lányomnak nem fájt.

2012. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vettem észre az első pillanatban, ahogy megláttam. A nyelvféke a nyelve hegyéig ért. Nem is tudott szopizni, de ezt csak jóval később tudtam meg, hogy ezért volt.

A kórházban nem foglalkoztak vele. A gyerekorvos azt mondta ráér, ha majd akadályozza a beszédben, vagy a pusziban.

Én 5 hetesen elvittem a für-orr-gégészetre, hogy mondjanak véleményt. A dokinéni megnézte, előkapott egy ollót, én majd elájultam, a férjem szintén. Azt hittem megmondja, hogy kérjünk időpontot a kórházba. Érzéstelenítés nélkül egy nyisszantással elvágta. Nagyon picit vérzett pár másodpercig, a gyerek szinte meg se nyikkant. Rögtön mentünk a dolgunkra, mintha mi sem történt volna.

Az én ölemben "ült" a baba, szembe vele leült az orvos, nekem kellett lefogni. Neked ez lesz egy picit nehezebb. Szerintem a lefogás miatt fog sírni, de ha lehet ne halogasd.

2012. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia én amikor szültem a lányomat,mellettem aki volt kismama neki a kisfiának már a kórházban elvégezték!Simán ugy ahogy irta itt valaki egy nyisszantás es kész!Szomoru hogy nem vették elöbb észre!Üdv
2012. okt. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!