Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így kiváltani egy étkezést?

Jó így kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés

Fiunk 6 hónapos lesz. Már korábban is próbálkoztunk hozzátáplálással, csak a tápszertől is alig kakilt, a gyümi meg végképp eltömítette szegénykémet. Ráadásul akkora haspók, hogy semmi nem elég, talán még egyszer nem tolta el a cumisüveget azzal, hogy elég. (kb 210 ml-t eszik, ez a 6 kanalas adag)

Eddig ha kapta a gyümölcsöt, utána bevágta az egész adag tápszert is. Most azt találtuk ki, hogy kap egy fél adag tápot és utána a gyümit, amennyit szeretne. Ez ma kb 100 g volt. Jó lesz így, ha mondjuk 1 hétig kapja a 3 kanalas adagot, utána 1 hétig a 2-t és utána hagyjuk el a tápot? Vagy hosszabb idő?

Már a doki is piszkált, hogy váltsunk ki egy étkezést, mert az nem annyira kalóriadús, mint a tápszer. A babánk amúgy nehéz, de nem kövér, mert elég hosszú.



2012. okt. 27. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Èn személy szerint ellene vagyok a gyümölcsös kezdésnek, mert nagyon savasa az alma, barack, így a gyomronak mindenképpen jobbat tesz egy répa, paszternák, krumpli kezdés.


A hozzá táplálás úgy megy, hogy elsö nap 1 kanál, második nap 2-3 kanál és így lassan növelni. 10 kanál kb a hét végére. Majd lehet neki egy másik ízt köv héten adni, de azzal is kanalanként kezdeni. majd harmadik héten keverni a 2 ízt, és kicsit emelni az adagot. kb 5 hét alatt kell elérni hogy kilegyen váltva egy étkezés. nekem is ekkor a lányom még megevett egy egész tápszert, de sokat bukott, és egyszerüen elvettem töle a tápszert és nem is kérte többet. 4 hétig ettünk egy étkezést így mikor elkezdtük a következö étkezést ugyan így kiváltani.


szóval ha gyümölcs akkor gyümölcs, szerintem jó ahogy csinálod, ha már megeszik egy adagot, ne adj neki tápszert, vagy csak keveset.

2012. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!