Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás, hasfájás, vagy valami...

Fogzás, hasfájás, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos+1 hetes, csak anyatejes. Kb. 4-5 napja egész nap nyűgös, nem lehet letenni, mert akkor sír, csak kézben marad meg, de csak úgy, hogy a hátát a hasunknak támasztjuk, így előre nézve sétálgatunk vele (remélem érthetően írtam). Kb. 1 hónapja folyik a nyála, "rágja" a kezét. Talán egy picit fehéres az ínye. Nappal keveset alszik. Az étvágya is csökkent, az elmúlt 1 hónapban csak fél kg-ot hízott, ami a védőnő szerint kevés. 2 óránként cicizne viszont.


Szerintetek mitől ilyen a hangulata?

Ha fogzásról van szó tudtok ajánlani valamit? Bár addig nem merek neki semmit adni, amíg nem tudom, hogy mi baja is van.

Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 27. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn biztosan tudom mi baja van. Az hogy 3 hónapos baba.

A babák már csak ilyenek. Ha eszik rendesen akkor nincs vele baj. félkiló normál hízás kb 400-1000 grammot híznak havonta az átlag 750 gramm. szóval abszolút normál.


kézrágás is normális. az elsö növekedési fázis, hogy behuzza középre a keézét és megtalálja a száját. az orális ingere nagy (ezért is tud szopni) így rágja a kezét ezerrel. a következö fázis hogy a kezéhez adsz valamit és megfogja majd a szájába húzza. aztán ezek után majd nyúl is a tárgyak felé.

Kevés alvás is normál is aztán lesz majd olyan hogy egésznap alszik. most figyel és tanul nincs idö aludni. amikor meg sokat alszik akkor meg fejlödik az agy ezért aludni kell. a 2 óránkénti cicizés pedig a növekvö étvágy jele.


Szóval ne csinálj vele semmi, ha kézben akar vedd fel, mutasd neki a világot, próbálkozz hogy adj a kezébe csörgöt, lehet már megtudja fogni. fektesd a földre feküdj mellé és csörgökkel játsz neki. egyszerre mindig 1 játék legyen elötte, ne legyen tele aggatva az ágya.

2012. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!:)

Kicsit nehéz, pedig ezen a héten a férjem is itthon volt. Tényleg nagyon nyűgös és lehetetlen fekve szórakoztatni akár 5 percig is. Sokat "panaszkodik" szegényke!

2012. okt. 27. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


igen ez ilyen sajnos. és ahogy nö fejlödik minden ilyen fejlödési ugrás csak nehezebb lesz.

nagylányom 2 éves a kicsi 4 hónapos lesz.

nagylányomnál most már a növekedési ugrások hisztivel telnek. iszonyat hisztis lesz és mindenben ellenkezik, nehéz vele, de ilyenkor újszavaka mond, új dolgokat csinál. mikor nyugodt hetei vannak akkor semmi újat nem csinál.

így látom a picinél is így van. mikor nyügös utánna vagy közben fejlödik. most nálunk is ilyen nyügös napok voltak, szerintem már csak pár nap és fordulni fog.


baja akkor van ha éjszaka sem alszik és nagyon sír, enni sem eszik. de ha pl kézben jól el van, azért eszeget mindig akkor csak fejlödési ugrás.

2012. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor várunk türelmesen!:) Éjszaka szerencsére nincs gond!

Jó babázást, köszi megint!:)

2012. okt. 27. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!