Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csináltatok már ilyet házilag?

Csináltatok már ilyet házilag?

Figyelt kérdés
Láttam üveges bébi ételben cukkinit 4 hónapos kortól.Nekünk rengeteg van itthon,és ha már van,akkor inkább elkészíteném neki én.Hogyan kell?Csináltatok már?
2009. aug. 10. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én felkockáztam és pirinyó vízben puhára pároltam. Utána szitán áttörtem, nem tettem bele semmi mást. Az illata nagyon jó volt, az íze is tetszett, így megkóstoltattam a babámmal, majd bekebelezte az egészet. Hozzáteszem, én 6 hónapos koráig csak anyatejet adtam neki, utána 2 hónap volt, mire elfogadtattam vele, hogy más ízek is vannak (alma, sárgarépa, sütőtök, őszibarack), így a cukkini kb olyan 10 hónapos korára esett. A krumplit pl. a mai napig sem kedveli túlságosan, de a sütőtök azonnali kedvenc lett. Később párolt hallat, csirkemellel is kombináltam a kajákat, ma már a darabosakat szereti csak, nyámmog a pépesen.
2009. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hallat=halat :)
2009. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
eh, dehogyis, tehát hallat=hallal.. nehari a bénázásért! :)
2009. aug. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:D semmi baj,köszi a választ.A lányom 4,5 hónapos,javarészt tápszeres.Amiket eddig adtam neki,mindet megette,kivéve a krumplit magában.
2009. aug. 10. 10:54
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Az egyetlen üveges bébiétel, amit nem evett meg, ez a cukkinis. Viszont a saját készítésű ételeket mind szereti! A tök nagyon könnyen emészthető, ezért az elsők között adtam neki, rögtön a sárgarépa és a pasztinák után, imádja! Hogy az állaga sűrűbb legyen, főtt krumplival dúsítok minden főzeléket (rizzsel is lehet), és ált. kisebb mennyiségben valami más zöldséget is adok hozzá. Pl. sárgarépától szép színe lesz, vagy kis spenót.

Hogyan? Az összes kockákra aprított zöldséget egyben megpárolom, egy kávéskanál olivaolajat hozzá, majd botmixerrel aprítom, most már darabosra, amióta pár alsó-felső foga van. (Olaj a zsírban oldódó vitaminok miatt.) Természetesen meghámozom a cukkinit (is). Ennek magját nem kell kikaparni, mint a "normál" tökét, így hámozás után csak felkockázom.

2009. aug. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Én egy bébicukkinit összefőztem egy krumplival és leturmixoltam. A babám hallani sem akar róla, pedig olyan fincsi volt :( 1-2 hét múlva újra megpróbálom, hátha megkedveli.

Ha nagyobb a cukkini, akkor ki kell szedni a magját.

Szia!

2009. aug. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én egy jénaiba beleteszem összekockázva a cukkinit, meg egy kis répát, kis vegetát, meg kaprot teszek rá (te tegyél még csak sót), meg olajat (ezt is 4 hónaposnak sztem még ne rakj rá), és fedővel a sütőben puhára párolom. Vajpuha lesz, úgyhogy könnyen le tudod turmixolni.
2009. aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!A magot tényleg nem kell belőle kiszedni,ha a zsenge bébi méretűt szedem le neki?
2009. aug. 10. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
A zsengéből nem kell, a nagyokból viszont kapard ki, mint a töknél.
2009. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Holnap kipróbáljuk :)
2009. aug. 10. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!