Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknál a babáknál, akik nem...

Azoknál a babáknál, akik nem szeretnek hintázni, jelentkezhet később tanulási vagy más probléma (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Szóval ennél azért kicsit összetettebb a kérdés.

Kislányom 1 éves és enyhén oxigénhiányos állapotban született ezért 2 hós kora óta járunk vele gyógytornára (Dévény). Szerencsére nincs nagyobb gond mert mindent időben csinált és nem maradt ki nála egy mozgásforma sem, most a járás következik de még csak kapaszkodva lépeget.

A héten voltunk egy olyan foglalkozáson, ahol több feladat is volt, pl lóbálni kellett a gyerekeket, úgy mint a zsipp-zsupp közben. Na és az én lányom keservesen sírt és csak kapaszkodott belém. Itthon is ezt szokta, nem szereti ha lóbáljuk. Hozzáteszem, dobálni pl sose dobáltuk mert nem tartom helyesnek. Hintázni se szeret, sír ha belerakom, bár eleinte élvezte. És a foglalkozást vezető nő felhívta a figyelmünket, hogy ennek így nem lesz jó vége, dobáljuk és lóbáljuk minél többet otthon és szoktassuk a hintára is, mert így gondjai lehetnek majd a tanulással.

Akinek ilyen volt a babája, tényleg tapasztalt ebből problémát? Én nem akarom őt lóbálni ha nem élvezi és látom , hogy fél tőle!


2012. jún. 9. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem tartod helyesnek a dobálást? Pedig tényleg kellene, szépen fokozatosan.
2012. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 krisztivan ***** válasza:
51%
Párom kisfia sem szerette a lóbálást ,dobálást,fejjel lefele lógást.Pici probléma volt az iskola kezdésnél de nem komoly.Viszont amire senki sem gondolt,fél a magasban.Egyszerűen tériszonya van:-))Anyukájától örökölte.-((
2012. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem,semmi összefüggés nincsen.legalábbis nekem a gyógytornászunk mondta. aki hajlamos rá, az hinta nélkül vagy hintával is olyan lesz.a lányom igazán 1 év után élvezte a hintázást. most 22 hónapos és ha hintát lát,. le sem lehet fogni :) a hinta az egyensúlyérzékre hat leginkább.

a dobálás is szintén elindít egyfajta kémiai reakciót az agbyan. így ha hozzáértő mondja, nyugodtan lehet dobálni. a lányom azt is imádja, neveti. a vizi gyógytornánkon többször is feladat egy alkalom alatt a dobálás. de ez nem érvényes újszülöt babáknál mert náluk káros lehet.

ne aggódj, semmivel sem indul kevesebb eséllyel a babád csak mert nem szeret hintázni :)

2012. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kicsit off, miért fontos a "dobálás"? Én sem tartom helyesnek, hogy "rázzuk, húzzuk, dobáljuk" a gyereket, de a férjem szokta, szerinte nagy móka és a gyerkőc is imádja, nagyokat kacag, nevet. Mit fejleszt ez?
2012. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok. jah, a lányom sem szerette mikor vizi gyógytornán lábbal lefelé lógattam, de valószínű azért mert akkor már ő majd egy éves volt. más kisebb babák gond nélkül vették azt a feladatot. de mondjuk volt még egy baba aki kisebb volt a lányomtól, na ő sem szerette.
2012. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

az én fiam nem volt oxigénhiányos, de kb. 2 éves koráig nem szeretett hintázni. Beletettük, meg mondogattuk neki, h "nézd a másik baba is miylen ügyes" de kb. 3 lökés után jött h "kiszájok" "kiszájok" (vagyis kiszállok) és majdnem h sírt...

Hát nem erőltettük.

Annyit tettünk talán az ügy érdekében, h néha kicsit "nógattuk" h nyugodtan nézegesse a játszin a hintázó gyerekeket, arra kismotorozott...stb.

Aztán egyszer ő mondta, h bele szeretne ülni.... Mostmár 3 éves múlt, és sokat kell lökdösni, nehezen akar kiszállni onnan....:)))

Megírom őszintén , pedagógus vagyok...de hogy hogy áll a hintázás meg a tanulás kapcsolatban , nem tudom?

2012. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a 3-as és 5-ös vagyok.


ahogyan írtam, egyfajta kémiai reakció indul el az agyban ami a fejlődésért, egyensúlyérzékért is felel. mármint a dobáláskor.de persze itt is csínján kell bánni az erőnkkel :) nem úgy kell feldobni őt mint az örült, csak éppen egy picit, szinte alig engedni ki a kezünkből.

2012. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A hint a AZ agyat ingerli tevekenysegre=Okosit, a korai fejlesztesben eszkoz. Mi a szobaban akasztottunk felt hint at, lassan ringatosan hintaztattuk, zenet hallgattunk kozben, annak ritmusara valtozott a ringatos.

Ha valakit erdekel: Lelki koldokzsinor c. Konyv

2012. jún. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom, nem rajong a hintáért. Épp beleül, de 1-2 percig ha benne van, már sokat mondok.

Szerintem apa egyszer nagyon meglökhette... :(

Azelőtt az én lányom is nagyon szerette.

A hintázás szerintem csak az egyensúlyérzéket fejleszti, a tanuláshoz nem sok köze lehet.

Azt is mondják mindig, hogy amelyik gyereknél kimarad a mászás, annak tanulási nehézségei lesznek az iskolában.

Ezt sem lehet így kijelenteni, mert rengeteg gyerek van, aki nem mászott, mégsincs baja a tanulás terén.

2012. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

szemteke rezgése rendben van?

enyémet is hintáztatni kellett, na meg forgatni.

a forgatást még mindig utálja, de már nem is nagyon kell, csak napi 20x, már rendben a szemteke rezgése, kotyog rendesen szegénynek :D


nekünk az jött be, hogy egy lepedőre fektettük, apa a 2 sarkát, én a másik 2 sarkát fogtam meg és úgy hintáztattuk meg dobáltuk, eleinte óvatosan, most már majd kiesik és üvölt, hogy mééééég :D

próbáljátok ki így :) szép lassan lehet nagy köröket csinálni, lassan oldalra, majd feküdjön keresztbe...

jól átöleli a lepedő, így jobban biztonságban érzi magát mint ha csak mondjuk a lábát fogod és fejjel lefelé hintáztatod :)

2012. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!