Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szoptatom a babámat, akkor...

Ha szoptatom a babámat, akkor milyen időközönként kell neki teát adni, hogy csak a szomját oltsam? Egy kicsit remeg időnként a babám ez mitől lehet? Császárral született! Jó babázást!

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Elvileg a szoptatással a szomját is oltod, és fél éves koráig nem kell neki más. A tea meg tönkreteszi a bélflóráját. Ha nagyon akarsz adhatsz neki lehűtött forralt vizet.
2009. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy melegben szoktam neki felforralt lehűtött vizet adni a szopizások között. Csak anyatejet eszik és 11 hetes a babám.

Figyeld a kutacsát és ha kezd behorpadni, akkor adj neki többet inni, nehogy kiszáradjon. De azt úgyis jelzi, ha szomjas.

A teát én sem javaslom, jobb a víz.

2009. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Kizárólagos és igény szerinti szoptatás mellett nincs szükség teáztatásra vagy külön itatásra. Az én gyermekeim el sem fogadták, amíg csak szoptak, pedig az egyik fiú a májusi hőségben született és a nyár sem kímélt minket. Igény szerint szoptattam és akkor sem sértődtem meg, ha csak öt percet szopizott, akkor csak szomjas volt! :)

2009. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia! én csak forralt vizet adtam neki már születése óta. gyakran megkínálom, ha kéri azt úgyis látod, mert kitátja a száját. egyébként imádja a vizet, sztem felesleges a tea szomjoltásra. a remegés nálunk akkor volt, ha nagyon izgatott volt, örült nagyon, vagy nagyon sírt. sima szülés volt, de megviselte, ezért fokozott izomtónusú volt. remlélem segítettem.
2009. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyatej nem csak táplálékként,szomjoltásra is kiváló!Nem szükséges mással pótolni.
2009. aug. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!