Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szürcsögve szedi a levegőt a...

Szürcsögve szedi a levegőt a babám. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem tudom jobban megfogalmazni.Úgy veszi a levegőt, mintha bedugult volna az orra.Viszont az orrocskájában nem látok semmit.Máskor is szokott ilyen hangokat kiadni,szopi után, mert a tej az orrába került.Nincs láza,nincs hangulat változás a babámnál, beteg nem lehet szerintem.Én viszont megfáztam 3 napja.Lázam nem volt, csak a torkom fájt és folyt az orrom.Már jobban vagyok.Elkaphatta tőlem?Anyatejes.
2012. okt. 28. 19:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy anyukám szerint száraz a levegő nálunk a konvektorok miatt.Van víz egy kis edényben a konvektoron.Lehet a száraz levegőtől?
2012. okt. 28. 20:00
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Azt hogy milyen a levegő nedvességtartalma csk hygrométerrel lehet megállapítani nem saccra!
2012. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor az én babám orra szörcsögött, ugyanezt mondta az orvos: biztos száraz a levegő. Ez lehet is, így, hogy elkezdődött a fűtési szezon. Azt ajánlotta, hogy teregessek a baba szobájába.
2012. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pici még a babád,ugye?

Nálunk ugyan ez volt.A védőnő mondta,hogy ne is figyeljünk rá,a gyerekorvos megnézte és nem találta betegnek.

Én nem hagytam annyiban,mert nyilván nem normális,hogy sokszor alig kapott levegőt,annyira szörcsögött+sokszor őt is zavarta, látszott szegénykén.Kiderítettük,kitapasztaltuk,hogy nálunk is a szopik miatt van;a tejcsi kerül bele a nózijába.Még nem tud rendesen szopizni,nyelni és ezért rossz útra megy.Mi szívtuk neki folyamatosan újszülött korától orrszívóval (porszívós),később pedig használtunk tengervizes orrspray-t is.

Ha száraz lenne a levegő,akkor nem szörcsögne,hanem inkább beleszáradna az orrába a váladék és "sípoló" hangot ad.Tapasztalat.Most lesz 9 hónapos a kisfiam.

2012. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én babám kap levegőt, nincs bedugulva az orra.Gondolom, ha ilyen gondja lenne, akkor szopizni sem tudna.
2012. okt. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!