Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sapkát utáló gyerekkel mit...

Sapkát utáló gyerekkel mit csináltok, hogy ne fázzon meg?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam és nagyon nem szereti a sapkát. Van, hogy nem veszi le, de sajnos sokszor igen, és utána képtelenség visszaadni rá, mert egyből leveszi. Jön a hideg és nem tudom mit csináljak, hogy a fején hagyja, hogy nehogy megfázzon. A kötős sapka sem megoldás, azt is ugyanúgy egy pillanat alatt leveszi, kapucnit szintén. Van valami ötletetek?

2012. okt. 28. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Esetleg ha kesztyűt adsz rá?

Vagy kötős sapi?

Játék a kezébe?

2012. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Meg kell vele beszélned, hogy fontos a sapka. Csak akkor tudtok kimenni, ha rajta van a sapka, és a cipős kabát stb, jön a tél ilyenkor így kell csinálni ezt és ezt felvenni. Stb.

Az én kisfiam is sapkautáló, megkötő nélküli sapkát már alapból nem is veszek, mert nyárutón amikor bicikliztnk, ő hátul ült, én itthon ráadtam a sapkát és míg vígan tekertem a gyerek elhajigálta a sapkáit. Szóval jött a megkötős, és a harc. Én győztem, neked kell győznöd, Te vagy az anya, Te vagy a felnőtt. Nem szereti, majd megszereti, vagy megszokja. Én elmodtam a fiamnak, hogy ez van, ezek a tények :-) Sapka kell és kész. Van amikor még eszébe jut, hogy akkor inkább utálja és leakarja venni, de ekkor elmondom, hogy ha leveszi hazamegyünk, vagy elmondom, hogy nem szabad levenni. Mást nem nagyon tudsz tenni.

2012. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömtől próbából vettem egy darab olyan pamut sapit, amit nem kell megkötni. Hihetetlen módon, ez magától felveszi! A kötősök mindig lekerültek a fejéről, nem is gondoltam volna, hogy pont a kötő nélküli sapka jön be neki. Szerintem zavarta a kötő az álla alatt, azért cincálta le. Kibomlott, nyálas lett...

Mindig mantrázd, hogy kell a sapka, hideg van, nálunk már megjegyezte, ha indulunk, ő mondja az előszobában, hogy sapka. 19 hónapos a lurkó.

2012. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Vegyél neki ilyen sapkát hátha ezt nem tudja levenni!!!


[link]

2012. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sumergo ***** válasza:

1.Beszéld meg vele, h jutalmat kap, ha a fején marad a sapi.( Te tudod minek örülne, nem feltétlen megvesztegetésre gondolok, pl: ha hazaértek játszani fogsz vele a kedvenc játékával, a lényeg, amit megígérsz, tartsd is be!)

2. Menjetek el együtt sapkát venni. Engedd, h válasszon.

3. Vegyél te is sapkát, kérd meg, h segítsen neked felvenni a sapkádat!

Játékkal, viccelődéssel sok mindent el lehet érni! :-)

2012. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!