Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen segítséget igényel egy...

Milyen segítséget igényel egy anya a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Nincs nagyszülői vagy baráti segítségünk, csak ketten vagyunk feleségemmel. Ő most gyerekvállalás előtt pánikol (és kicsit én is), hogy nulla, azaz zéró segítséggel, csak abszolút magunkra számítva, ráadásul külföldön, milyen nehézségekkel nézünk szembe? Milyen esetekben lesz majd szükségünk harmadik fél segítségére? Milyen esetekben jött volna jól a nagyszülői segítség? Gyakorlati példákat írjatok légyszi, egészen a szülés pillanatától kb. 10 éves, önálló koráig. (Óvoda csak 5 éves kortól van egy év, az is csak reggel 8-tól 12 óráig, tehát feleségem valószínű nem tud visszamenni dolgozni a szülés után vagy 10 évig.) Én reggel 7-ről este 7-ig távol vagyok, hétvégéim szabadok. Bébiszitter heti szinten pár órára (jó drágán) azért valahogy megoldható lesz.

2012. okt. 29. 00:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Első sorban a gyerektől, egy barátnőmnek az első gyereke olyan, hogy ahová leteszed ott békésen elgőgicsél. Az anyja bármit meg tud mellette csinálni, mosni-főzni-vasalni. A másodikkal nem lett ekkora szerencséjük, az üvöltött ha nem volt kézben, ha ment a porszívó, ha meleg volt, ha hideg volt, ha kimentek, ha nem mentek ki.

De bármilyen édi-bédi egy gyerek, azért ha az anyja napi 24 órában van vele a hét 7 napján, az kiborító tud lenni. Figyelj arra, hogy neki is legyen szabad napja, ha más nem, de menjen el egyedül egy kicsit. Néha az is segítség, ha elmész a gyerekkel sétálni ő meg tud nyugodtan hajat mosni, vécére menni, körmöt reszelni.

Ha barátkozó, akkor próbálhat hasonló anyukákkal haverkodni és akkor vigyázhatnak egymás gyerekére.

Vannak helyek, ahol bevándorlóknak szerveznek ingyenes nyelvtanfolyamot, ahová a barátnőm ment, ott volt gyerekmegőrzés is. Próbáljon nyitni, eljárni, mert a 4 fal között egy babával - bármilyen édes és várva-várt a gyerek - meg lehet őrülni.

2012. okt. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokan megoldják segítség nélkül, tehát nem lehetetlen küldetés.

A gyermekágyi időszak alatt jól jön, ha valaki elvégzi a házimunkát, gondoskodik az étkezésről, hogy az anyuka foglalkozhasson a babával és pihenhessen is. A házimunkában te is tudsz segíteni, ételt pedig rendelhettek, tehát megoldható :) Esetleg a munkából hazafele jövet elintézheted a bevásárlást.

Hétvégenként pár órát vigyázhatsz a babára, hogy a feleséged kicsit kipihenje magát.

Aztán sokan igényt tartanak pár óra "kimenőre", hogy romantikázhassanak kettesben, de ugye ez nem létszükséglet. Pl mi nem nagyon élünk a nagyszülői segítséggel ilyen szempontból, lehetünk kettesben, amikor a baba alszik.

Majd biztos írnak még sok példát, nekem most ennyi jutott eszembe. A lényeg, hogy megoldható a dolog és nem is kell beleszakadni, csak te is rendesen vedd ki a részed az otthoni is a baba körüli teendőkből, és akkor nem lesz gond.

2012. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még az első vagyok:

A feleséged beszélni a nyelvet? Tehát ha oltásra kell menni, ha belázasodik a kicsi, akkor tud kommunikálni, nem kell téged riasztani?

Ha nagyobb a gyerek és közösségbe jár, akkor a betegségek miatt volt szükség nagyira, hogy ne hiányozzak a munkából. De ha 10 évig otthon lesz, akkor ez nála nem játszik...

2012. okt. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszról eszembe jutott még valami. Nem csak a babától függ sok minden, hanem a leendő anyuka természetétől is. Ha nagyon nyüzsgős, bulizós, társaságkedvelő ember, akkor valóban fontos, hogy biztosítsd neki, hogy legalább hétvégenként eljárhasson programokra, gyerekkel vagy gyerek nélkül. De ezt te tudhatod, te ismered a feleségedet :)

Én pl. egyáltalán nem igénylem az ilyesmit, eléggé otthon ülős, "antiszociális" típus vagyok, én kifejezetten élvezem ezt a nyugis életmódot, szóval rám pl nem igaz, hogy becsavarodok a négy fal között, ellenkezőleg :)

2012. okt. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a második babánál kellett leginkább a segítség, pont az első miatt, mert őt kellett vinni ide-oda. De ha heti pár órára megoldható a felügyelet, nem lesz gond. Egy gyereknél is van olyan, hogy nem tudja, vagy akarja elvinni magával. Nekem ilyen volt a bevásárlás, orvoshoz menni, stb. (szóval, ahol sokat kell várni és tömeg van). Olyankor nagyon nehéz volt, amikor beteg voltam, és magamat is alig tudtam ellátni, vagy kimerültem. Akkor kellett egy éjszaka, vagy pár óra, amíg más van a babával, hogy erőre kapjak.

Igaza annak, aki a baba karakterétől ÉS az anyáétól teszi függővé a dolgot. A nagyobb gyerekem sokkal harcosabb volt, mint a kicsi, nekem a kicsivel sokkal könnyebb most.

Aztán ott van a születés utáni pánik, az is előjöhet az anyánál, ha senki sincs, aki elmondja, hogy teljesen normális, a mi a babával és a testével történik, hogy össze kell szokni, majd kialakul az alvásidő, rendesen fog enni, stb. Remélem, érthető.

De szerintem megoldható a dolog. Kicsit több önbizalom, másnak is sikerült már!:)

2012. okt. 29. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Noveremek kint laknak svajcban mar 5 eve. A 13 eves kisfia suliba jar, a ferje minden nap, hetvegen is, reggeltol keso estig dolgozik. Beszelik a nyelvet. Most 7 hetes a 2. kisfiuk, es eleg nehez. Nincs SENKI, aki segithetne, se szomszed, se senki. Tesom egesz nap egyedul van. De megoldja:) nehez, de megoldja:)
2012. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!