Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok mert amai...

Rossz anya vagyok mert amai modern világban régi fajta textilpelenkába pelenkázom a gyerekem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 21:56
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
100%
Egészségedre:)) Miért lennél rossz anya emiatt? Nektek ez jön be.Ennyi.:)
2012. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossza anya, legfeljebb bátor! :) Én örülök, hogy nem kell mosással, vasalással bajlódnom, de 2 kicsi mellett eszembe sem jutott megpróbálni. Ha Neked, és a kicsi popsijának bejön, akkor semmi gond! :)
2012. okt. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Mért lenne ez baj? Lehet, hogy egészségesebb is,mint a műanyag.
2012. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya:)! Ki mondta ezt?! Nem véletlen, hogy a mosható pelenkázás reneszánszát éli:), még ha nem is feltétlenül abban a formában, ahogyan Te csinálod.
2012. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Én is abba pelenkáztam. Hajtogattam a textil pelusokat rendesen, meg a gumibugyikat rá. Csak mikor elkezdett nagyon ficánkolni adtam föl, mert egy szenvedés volt. Váltottunk a modern moshatóra.

Rosszaság nem itt kezdődik. Inkább környezet tudatos vagy és a babád popójának sem ártasz vele. Csak kicsit gyakrabban kell cserélni, de ha te kitartasz, lehet így hamarabb lesz szobatiszta.

2012. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, legalább nem párolódik mindenféle kemikáliában. Az én fél éves lányom is csak tetrát kap egy peluskülsőbe. :) Mondjuk nem ázik benne, általában csak a biztonság kedvéért van rajta.
2012. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,most megnyugtattatok,mert volt aki folyton a szememra hányta mért nem veszek neki eldobhatót azért kapom a támogatást.Szivem szerint modern moshatot használnék,de a pici már majdnem érett a szobatisztaságra ezért nem fektetek bele,meg nem is vagyunk rózsás anyagi helyzetben.Valahol olvastam ,h csipi a popijt a pisi az ilyen fajta pelusban,ezért is gondoltam h árthatok vele,de rájöttem ,ha elégszer cserélem semmi baja töle.
2012. okt. 17. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Én a régi fajta tetra pelenkát kombinálom mostani modern pelenka külsővel. Ennek a választásnak csak részben van anyagi oka. Egy csomó minden más szól még amellett, hogy ezt a megoldást választottam.


Hogy valaki emiatt rossz anyának gondol?... Valószínűleg bedől az eldobható pelenka reklámoknak, hogy "száraz" érzést biztosítanak és azt hiszi, hogy akkor egyenesen következik ebből, hogy a textil ne lenne kényelmes a babának. De lehet az, sőt. Tehát én egyszerűen a másik fél tudatlanságára tudok ilyenkor gondolni. Több dolgot is lehet csinálni, azon kívül, hogy letojni, hogy más mit gondol :): mesélni neki a textilpelenkákról, tehát egy kicsit "felvilágosítani", vagy ha látszik, hogy nem nyitott erre, akkor csak ráhagyni.


Visszatérve a mi szokásainkhoz: tetrát nagyon jónak tartom, nedvszívásával nem volt semmi gond, most pedig, hogy jön a tél, a legjobb választás, hiszen gyorsan szárad. Én csak ilyet használok.

Két féle külsőm van hozzá: zsebes pelusok. ezeket könnyű föladni, bele van építve szárazontartó réteg, amiről a kaki is könnyen le jön. Egy hátránya van, hogy minden alkalommal cserélni kell, ezért sok kell belőle.

A másik fajta amit még szeretek: pelenkakülsővel használva, akkor nem kell minden alkalommal cserélni az egész pelust.

[link]

Én az ilyen külsőket részesítem előnyben, amiben belül elöl van egy fül, ez helyén tartja a tetrát. Még jobb, ha hátul is van, bár amiket márkákat tudok, azoknak elég borsos az áruk. Hátra akár magunk is be tudunk varrni egy kis anyagdarabot. Nekem azért is fontos ez, mert nem szerezem, ha a baba bőre a pelenkakülsőhöz ér.

Még amivel ki szoktam egészíteni a pelust, ha így adom a babára: egy polár anyagdarabot fektetek a tetra pelus tetejére és így a szárazontartás is meg van oldva.


Nekem ez egyáltalán nem ciki, ha az ismerősöm lennél támogatnálak, meg szívesen beszélgetnék veled :)

2012. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,ugy látszik egyre jár az agyunk.Én is pont ugy használoma tetra pelust mint te, külsö,amit én magam varrtam,bele pelus rá pedig egy darab polár anyag a száraz érzés miatt.Nahát,hihetetlen.Annak aki nem érti meg miért használok régi fajta pelust,pláne ugy hogy 1 évis én is eldobhatót adtam rá,hiába magyarázom el,nem érti meg,mert ma már mindenki pamperst használ,kapsz rá pénzt az államtól és nekem is kötelezö lenne menni a tömeg után.Egyszerüen ráhagyom én is az ilyen emberekre.Ha meg azzal érvelek,hogy mérgezö a polár kristályok,dioxin miatt az a válasz rá,hogy más gyereknek jó,az enyémnek se lesz semmi baja.Most per pillanat nem biztos hogy lesz valami baja töle,de felnött korába elég valószinü.Mindenki döntse el magának,mi a jó a gyerekének.
2012. okt. 17. 13:46
 10/14 anonim ***** válasza:

:) Ez tényleg érdekes.


A "nem lesz baja" dologhoz: nekünk sokáig nem volt baja az eldobhatótól, mostanában vettem észre rajta (mert, hogy néha kap: pl. utazáskor ), hogy kipirosodik a combja körbe a pelenka vonalában (pedig nem szoros) és ugyanitt csalánkiütéses is lesz. Tehát sajnos bármikor ez is megváltozhat.

2012. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!