Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is így van ez?!

Másnál is így van ez?!

Figyelt kérdés

13 hónapos kispasink tulajdonképpen 8 hónapos kora óta "pokollá" teszi a család fészket ,érdekelne hogy másnál ez hogy van?

Nappal eleven, jön a foga, időjárás okés, nyűgös.Játszunk,foglalkozunk vele.

Jön az este...

19 körül vacsizik mikor mit, főzeléket ritkábban inkább pép vagy vajas kenyér felvágottal.

Kis játék és 20-kor pancsi majd altatás.Direkt írtam ezt a szót, mert fekvésnek kéne lennie, vagyis az ismeretségi körünkben már rég maguktól fekszenek és átalusszák az egész éjszakát a hasonló korú gyerekek de a mi fiunk nem...

Megissza a tápszert,kis ringatás és letesszük.

Van hogy 1-2órát alszik de aztán kb fél óra óránként felkel EGÉSZ ÉJJEL.

Nincs meleg

nem öltöztetem melegen

nem szomjas (csak nem iszik egy ennyi idős baba folyamatosan egész éjjel?!)

Kipróbáltam az összes fogzásos fájdalomcsillapítást, de még csak nem is rág nem ez a baja.

variáltam a vacsiját hátha nem annyira tápláló- semmi változás

Gyakorlatilag eljutottunk oda hogy hajnal 2 kor inkább megetettem(tápszer) és aludtunk reggel 6ig mert az apjával élő zombik voltunk már (egy szobában vagyunk).

Mostanra elmaradtak a hajnal 2 etetések, de a felébredések, felsírások maradtak, rendszertelenen időnként.

Az tanácsolták ne menjünk be hozzá amikor sír, kb 15 percig sírt aztán elaludt.

DE az éjjel további részében ismételten felsír és ha nem megyünk oda abbahagyja, de valami problémája biztos hogy van ha nem alszik mint a bunda.

Nem tudunk rájönni mi lehet a baj, ezért érdekelne hogy másnál is van ilyen?Normális ez hogy ennyiszer felkel?

Jaj azt elfelejtettem,hogy amint kiveszem az ágyból rögtön "elájul" a vállamon és horkol, amint visszapróbálom tenni visít....

Védőnő szerint a foga....

Seeeegítség:)


2012. okt. 29. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

26 hónapos a lányom(minden foga kint van)...és mióta megszületett minden áldott éjjel 3x8x is felkel!!!!!!!!!Nincs kivétel!Minden áldott éjszaka ez megy:(

Pedig egész nap pörög!Sajnos nem tudok segíteni!De ha megtudsz valami jó praktikát kérlek szólj!

2012. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez majd idővel javulni fog, jobb alvó lesz. Az én fiam is 13 hónapos, sokszor van fenn ő is éjjel, az a különbség hogy ő anyatejes. Nálam is betelt már a pohár, én sem kelek már hozzá, de ő csak az első 3-4 napban sírt, viszont akkor akár 1 órán keresztül is. Azóta fel szokott ébredni néha, nyöszörög egy picit és alszik is tovább. Szerintem tényleg ne menjetek oda hozzá, vagy ha oda is mentek vigasztalni még véletlenül se etessétek meg, ehhez ő már nagyfiú! majd idővel rájön ő is hogy nem érdemes felkelni sírni. De hogy a fel-fel ébredgetés meddig marad így, passzolom.
2012. okt. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nap közben hogy szokott aludni a fiad?
2012. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Napközben függetlenül az éjszakai kimenettől! 8-9 kor kel fel és 11kor már kidől.Szóval ebéd előtt alszik 11-13ig vagy 12-14ig, többet nem.

2012. okt. 29. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen átérzem amit leírtál!

A most 9 éves lányom kb 2 éves koráig ugyanezt csinálta!!

Nálunk csak az volt a megoldás hogy velem aludt kb 6 éves koráig...:D De nálunk ez bevált , mindenki kipihent és boldog volt!

6 éves korában magátol mondta ,hogy ő már egyedül szeretne aludni mert ez már ciki a barátnői előtt!:D

2012. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van lehetőségetek külön szobába tenni? Esetleg leesésgátlós ágyat venni? Nálunk az oldotta meg a porblémát. Éjjeli etetés nem volt, de maratoni ébredés, sírás, álomba visszazuhanás. Az ágy annyiban segített, hogy este melléfeküdtem, míg elaludt, ha megébredt éjjel, odabújtam kicsit, majd kimentem. Most 16 hónapos, és egy ideje szinte minden éjjelt átalszik. Pont 13 hós volt, mikor változtattunk.
2012. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is borzalmasan rossz alvó volt mindig. Most 4 éves.

Nálunk is végül az lett a megoldás, hogy 2,5 évesen beköltözött hozzánk - külön ágyba.

Addig szabályos zombik voltunk, nagyon kemény volt. Azóta annyira jobb, hogy tesót is vállaltunk. :)

Én is úgy gondolom, hogy idővel saját maga fog majd kiköltözni, addig meg élvezzük a szuszogását, és amikor ébred, akkor rögtön kéznél vagyok neki. (Igen, még mindig szokott.)

2012. okt. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is teljesen átérzem. Az első gyereknél végigcsináltam ugyanígy, ahogy Te. Mindent kipróbáltam már. Másfél éves kora után - 2 év felé közelítve lett jobb a helyzet. A másodikkal is csináltam 9 hónapos koráig, aztán hagytam sírni. Nem is volt drasztikus és azóta nagyon jól alszik.
2012. okt. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!