Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy nincs egy...

Miért van az, hogy nincs egy egységes álláspont a babák szoptatása, ill. A hozzátáplálása ügyében?

Figyelt kérdés
Minden anya, sőt orvos más, és mást javasol,hogy meddig szoptassunk, mikor kezdjük el a gyümölcsök, főzelékek, húsok adását stb...Tudom, hogy nincs két egyforma baba meg két egyforma anyuka, de pl. egységes tanterv az iskolákban pl. van, vagy a terhesgondozás is valamilyen szakmai irányelv szerint folyik. A táplálás is legalább ennyire fontos lenne...
2008. máj. 22. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Az az egységes tanterv is változik időről időre:) A régi dolgok voltak a jók, amikor még ösztönösen tudták táplálni és "nevelni" az anyukák a gyermekeiket. Aztán kitalálták, hogy ezt felülbírálják, és mostanra kiderült, hogy hülyeség volt. Mivel nem minden ember, orvos jött erre rá, ezért még széthúzás van. Ráadásul kutatásokat végeztek, hogy tudják a babák ellenállóképességét még acélosabbá tenni, mert már nem azt a világot éljük, mint rég. Szmog, ózon, konzervek...sorolhatnám. Én az LLL oldal szerint csinálom, mert nekem az tetszik. Itt sokan fújjognak arra az oldalra, de ez az én döntésem. Babám lassan 4 hónapos, de még egy korty vizet sem kapott anyatejen kívül. Üdv!

2008. máj. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ellentétek miatt nem tudnak általános javaslatokat adni, mert minden csupa vellness, fitness, de nemtudom miért kéne biogyereket nevelni,szerintem elég csak a tartósítószereket és a mesterséges anyagokat kizárni a babaétrendből. De még valamit karagószörcsögpusztán szerintem azt adnak a babáknak ami van a háznál és semmi bajuk. Nem kell szigorúan, elég ha körülbelül fokozatosan kezdjük el a táplálást, pl a tojással vigyázni kell , inkább később. De nem fognak megegyezni egy normál étrendben, mert nagyon eltérők a vélemények még a védőnőkis mást -mást mondanak.
2008. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és még annyi, hogy soha egyetlen orvosra, védőnőre sem hallgattam, ha az ellenkezett az elveimmel, véleményemmel. Én nem nézek fel rájuk sajnos. A mi gyerekorvosunk azt mondta a babám túl duci és adjak neki inkább éjjel vizet:) Kiröhgtem és megkérdeztem tőle, hogy hallotta-e már, hogy anyatejjel nem lehet túltáplálni a babákat...
2008. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez generációs probléma. Egy réteg még így tanulta ill. tapasztalta, a másik már másképp. Egy példa: a gyerekorvosom 53 éves nő, a védőnőm huszonéves lány. Kislányom szemproblémájánál felhívtam a dokit, azt mondta kamillázam amíg nem jön. Közben kijött a védőnő és majd elájult, amikor meglátta, hogy kamilla teával törlöm a baba szemét. Na ennyit erről...És még sorolhatnám.
2008. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is arról lehet szó, hogy az idősebb orvosok máshogy mondják sokszor mint a fiatalok. De ez nem is baj, az idősebb orvosnak esetleg már van gyereke meg unokája is, tapasztalt egyet s mást.
2008. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia,

vannak különféle nézetek, de nagy általánosságban a váza mindegyiknek ugyanaz. Eleinte én is kicsit túlreagáltam az egész témát. aztán idővel, ahogy látod már mi tetszik/izlik a babádnak egyre nagyvonalúbban fogod tudni venni.

Az új írányelv, hogy minden alergizálhat, és jobb vigyázni kicsit jobban, minthogy belefuss egy alergiába. Fontos ezért a fehérjéket, és főleg a tejtermékeket a legvégén és csak fokozatosan bevezetni a babák étrendjébe.

Abban a legtöbben egyet értenek, hogy minél tovább szoptatod a babádat, annál egészségesebb lesz, erősebb lesz az immunrendszere stb. Ám abban nem teljes az egyetértés már, hogy a "minél tovább" az konkrétan 6-8-12 hónap vagy 2-3 év.

De ez majd meglátod ki fog alakulni, könnyen lehet, hogy a kisfiad/kislányod fogja magától abbahagyni a szopizást egy éves kora körül, vagy még hamarabb is. (nálunk így volt)

A hozzátáplálásnak pedig az a lényege, hogy minél több ízt megismerjen/megszokjon/megszeressen a baba, majd ezeket megtanulja megemészteni, hogy felkészüljön fokozatosan az emésztőszervezete a felnőtt ételek elfogyasztására.

az, hogy a meggyet kóstoltatod meg vele elsőként, vagy az almát, vagy a sütőtököt, az már szinte mindegy is. a lényeg tényleg a fokozatosság, és persze, az is, hogy lássd, a reakcióját a picinek, ne csak az arcán, hanem a pelusában is.

Ha túl korán kezded bevezetni a szilárd ételeket, lehet, hogy még nem tudja megemszteni őket, és ezért ahogy be, úgy ki is jön majd belőle. Fölöslegesen nem kell terhelni a szervezetét.

az én fiam sem kapott semmi mást, csak anyatejet majdnem 6 hónapos koráig. Sokan mondták, hogy adjak neki teát, meg vizet, hiszen biztosan szomjas. De nem hiszem, hogy jót tettem volna vele. ha igény szerint szoptatsz, akkor a tej minősége, és mennyisége tökéletesen igazodik a baba igényeihez. nyáron melegben híbabb/viszesebb tejem volt, persze én is ittam eleget, hogy legyen elég tej.

A kisfiam sokáig nem ivott semmit tejen kívül, legalább 8 hónapos volt amikor kortyonként sikerült végre megitatni vele egy fél deci vizet.

Késöbbiekre nézve: Ha éhes, enni fog, ha szomjas majd fog inni, később is, elég ha megínálod, ha majd nem iszik, akkor nem szomjas (persze vannak esetek amikor muszáj itatni - hasmenéses hányós betegségek stb. de ez nem általános)

2008. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A negyedik válaszolót kérdezem, hogy mit kell akkor a kis szemével tenni. Nekem is kamillát mondtak!

Válaszolva én sem tudom mit tegyek. Már hetek óta töprengek, hogy etessem-e már, vagy csak szopizzon. Van hogy fél órára mgéhezik, de amíg szeret szopizni sztem nem adok neki mást. Csak 5,5-6 hósan.

2008. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Elvittem szemészetre és a szemész azt mondta, hogy ne kamillázzam, csak forralt vízzel törölgessem, így végül rá hallgattam.
2008. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a két gyerekemet is másképp tápláltam,pedig kicsi a korkülönbség.Pl. a kicsi hamarabb kóstolt meg mindent mint a nagy, persze itt is figyeltem a fokozatosságra. Darabos ételt is hamarabb kapott és igényelte is,mert egy idő után a pépest meg sem ette. Szerintem a baba igényeit is kell nézni közben,hogy ő mit szeretne.
2008. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a szem kamillázásról nekem csak annyi jut eszembe:

hogy amikor a fiam kb egy hetes volt, begyulladt a szeme, a védőnő javasolta, hogy forralt vízzel törölgessük. ezek után egyre egyre gennyesebb lett. semmit nem segített a sima vizes törölgetsé. végül a doki (amikor a már szegény baba reggel aig bírta kinyitni a szemét) megkérdezte, hogy miért halgattam a védőnőre, kamillás vízzel töröljem a szemét, mert a szem nem játék, akár meg is vakulhat.

kamillától 2 nap alatt elmúlt minden.

2008. máj. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!