Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek? Nagyon elcsúszott...

Segitenétek? Nagyon elcsúszott alvás, tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam, napi 13-14 órát alszik. Éjszaka olyan 9 órát és 6 óra után ébred csak meg enni,aztán rögtön vissza is tehetem. A probláma az,h éjszaka éjfélkor alszik el vagy még késöbb, napközben 2 órát bir csak ébren lenni aztán alszik. Ha napközben 2 óra után nem engedem elaludni keservesen zokog,hiába szorakoztatom meg minden addig nem nyugszik meg mig el nem ájulhat a karomba(kézben alszik el pikk-pakk aztán leteszem). Próbáltam már reggel mikor láttam,h mocorog felkelteni,de annak csak az lett az eredménye,h addig sirt mig vissza nem hagytam aludni. Nagyon jó alvókája van és imád is aludni. Csak én is tudom,h egy ilyen picurnak nem normális,h éjfélkor fekszik. Ti mit tennétek? Amugy anyatejes baba,2 hete kezdtünk kóstolgatni. Igény szerint szoptatom(védőnő,dokink is ezt tanácsolta),de azért próbálom kihúzni a 3 órákat,mert tudom,h 4 óránként kéne már ennie,de 3 óra után nagyon sir a ciciért. Nem szeretnék drasztikus lenni,de van ötlete valakinek,h finoman,hogy hozhatnánk monjuk olyan 21 körülre az alvást?
2012. okt. 30. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányom a héten lesz 6hós,hasonló tapasztalatokkal vagyok mint te!

Nálunk 11-éjfél között aludt el eddig.most az óraátállítással előrébb jött 1 órával(hallelúja)!

Sokan mondták hogy úú hát az nagyon nem jó,már 8-9között kéne aludnia blabla...

aztán olvasgattam és elfogadtam hogy az én babám bagoly típus és az ő bioritmusa így van beállva!

azt hogy 9kor aludjon el szerintem Te nem tudod elérni,majd ő alakítja magának de azért korábbra tudod hozni az alvást!

Mi pár hete vettük észre hogy az esti nagy alvás előtt fent bír már lenni 3,5-4 órát!Ti mennyit vagytok fent?

mert nálunk az volt a probléma hogy kora estére még becsúszott egy alvás (8-9körül)és így eltolódott az egész és sokáig fent voltunk!szóval a lényeg hogy most óraátállítás után este 6 körül ébred és utána már nem hagyom aludni hanem amíg lehet szórakoztatom így 10kor "már" ágyban van!

De ki kell tapasztalnod hogy mennyit bír a picid fent lenni mert 3-4hete is próbáltuk ezt és akkor 9-10közöt bealudt (3óra ébrenlét után) és utána úgy ébredt mint a délutáni alvásból majd hajnali 1ig kukorékolt...

de amugy azt szokták még tanácsolni hogy mindig csak 1picivel hozd előrébb az alvást(10-15perc) apránként és akkor átállhat ő is idővel!

Az étkezésről meg annyit hogy én is igény szerint szoptatom és a mai napig 3óránként eszik és a doki szerint nincs ezzel probléma!Teljesen normális ha úgy eszik!ne másokat meg a könyveket nézd,hanem csak a baba igényeit és hidd el minden jobb úgy!

Jó babázást és bocsi h hosszú lett :)

2012. okt. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez mekkora hülyeség, hogy 4 óránként kéne ennie, főleg ha már hozzátáplálod :)

oviban így eszik a fiam:

itthon kakaó, reggeli 8, 10kor gyümi, f12 ebéd, 3kor uzsonna, f7 vacsora.

hol van itt 4 óra? :)))


ez elalvás meg talán egy jó napirendel előre hozható, de ne egyik napról a másikra próbáld, hanem szép fokozatosan.

próbáld úgy, hogy a fürdés legyen a kezdete az altatásnak.

mondjuk ma fürdesd 11kor, majd szopi, altatás, akkor már ne kapcsolja lámpát, ne beszéljetek, ne menjen a tv, ilyenek. minden nap hozd 20 perccel előrébb a fürdést, addig meg is szokja, hogy ez a rendszer, nem éri váratlanul, pár nap alatt megtanulja :)

2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Megnyugodtam,h nem csak nálunk van este buli:D Ma "már" 9-kor finoman megébresztettem(hajnali 1-kor aludt el). Nálunk az a gáz,h eddig aludt olyan 19-20 körül fél órát aztán 22.30-ra már ágyban volt,na most ez is megvan pluszba olyan 22-kor elalszik és felkel 40 perc múlva és akkor ébren van 3 órát is akár. Azt én is megfigyeltem,h este tud a legtovább ébren lenni és akkor lehetetlen elaltatni. Bezzeg napközben a karomba veszem,néha elötte cizik, sóhajt egyett és már alszik is. A fürdés nála a nap fénypontja,olyan szinten felpörög tölle,h kész azt is el9rre hoztuk hátha segit. Annak van esélye,h éjszakai bagoly,mert én is meg a férjem is mindig későn fekvők voltunk. Volt,h napközben próbáltam nem hagyni aludni,az lett az eredmény,h 19.30-kor elájult majd nagy vidáman felkelt 1-kor és 3.30-ig buli volt. Megfogadom a tanácsaitokat és próbálom elöbbre hozni az alvást szép lassan,én már 22-nek is örülnék. Kistesót szeretnénk és gondoltam,ha időben elkezdem "átálitani" akkor nem fogok két picurral megszakadni.
2012. okt. 30. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:

ja és azt is olvastam h a babák teljesen felvehetik az anya bioritmusát,ahogy még a pocakban volt..nálunk tökre ugyanúgy alszik mint én és persze ő is 20szor felkel éjjel mint ahogy tette míg ő a pocakban volt :)

Ha ezt tudom előre terhesen tuti 9kor aludtam volna!

2012. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!