Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lakcím kerüljön a...

Milyen lakcím kerüljön a lakcímkártyájára?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk albérletbe a párommal. Egyiken sem vagyunk ott bejelentve. A párom bejelentett lakcíme az anyjánál van, ahová nem szívesen jelenteném be, mert nagyon rossz vele a kapcsolatom, ki nem állhat, valószínűleg nem is engedné, hogy a pici oda legyen bejelentve. Az én bejelentett lakcímem vidéken van, nagyon messze és rettenetesen problémás lenne, ha mindig mindennel oda kellene szaladgálni (ne adj isten ha beteg lenne a pici, oda menni orvoshoz.)

Azt sem tudom, hogy lehet-e akadálya bárminek (pl. gyed, családi pótlék) ha nem ugyanaz a lakcímem mint a babámé.

Ha vidéki címet íratjuk be, akkor már a legelső hivatalos dolgokat is ott kellene intéznünk? Igénybe vehetünk a picire bármilyen szolgáltatást Budapesten vagy csak a területileg illetékes helyen?


2012. okt. 30. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az anya állandó lakcíme kerül a gyerek lakcímkártyájára. Ez nem azt jelenti, hogy majd vidékre kell vinned gyerekorvoshoz, gondolom, védőnőhöz sem oda jársz. A valós lakhelyed szerinti körzeti orvoshoz vidd, valószínűleg a körzetileg illetékes védőnő van mellé beosztva, őt úgyis ismered már, nem tagadhatják meg az ellátást. Tapasztalat, mert nálunk is ez a helyzet, mint nálatok. Még soha nem jelentett gondot. majd bölcsőde kezdésnél figyelj, mert ott viszont számít a lakcím.
2012. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11-s vagyok. nem kell utaznod a GYED, GYES családi pótlék intézéshez sem. Postán elküldheted az igénylést a területileg illetékes szervnek (ajánlva, tértivevényesen, elsőbbségivel), az utalást meg bankszámlára kéred. maximum a postáig kell elmenned. A MÁK honlapján, ha jól tudom már elektronikus ügyintézés is van, érdemes utánanézni.
2012. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy nem mindig mennek ilyen simán a dolgok. Mi ezért beszéltünk a főbérlőnkkel és intéztük el az ideiglenes lakcímet. Viszont tény sok helyen nem foglalkoznak vele viszont egy csomó helyen meg igen. Pl már egy szakrendelés ha esetleg úgy alakulna már igen is számít a lakcím, hogy hova tartozol. Persze lehet magán orvoshoz is menni ott nem nézik.
2012. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi is albérletben élünk.Nem vagyunk ide bejelentve.A lányom az én állandó lakcímemre van bejelentve,ami anyuméknál van.A páromnak egy környékbeli faluban van az állandó lakcíme.

A gyerekorvos választható,tehát oda viszed ahova szeretnéd,a védőnő viszont lakhelyhez kötött,így nálunk beírták az albérlet címét és az ahhoz a körzethez tartozó védőnő jött ki,mikor költöztünk másik helyre a védőnőnek jeleztük,aki szólt a másik védőnőnek,aki az új lakcímünk körzetéhez tartozik.

A hivatalos papírokon az állandó lakcímet tüntettem fel,tehát nem az albérletekét,mindent postán intéztem(Anyasági,Tgyas,Gyed,családipótlék).

2012. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekünk a szakrendelésen sem számított,hogy más a cím.
2012. okt. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Régi félreértés, hogy a bérbeadónak joga van megtiltani a lakcímbejelentést, vagy hogy ő dönti el, hogy a bérlő lakcíme "állandó" vagy "ideiglenes". A lakcímbejelentés KÖTELEZŐ, kötelező dolgot pedig senki nem tilthat meg. A lakóhely/tartózkodási hely kérdés (régebben: állandó/ideiglenes lakcím) pedig a lakó saját elhatározásán múlik. Legalább is a törvény szerint; szomorú dolog, hogy ezt sokszor az okmányirodák is rosszul tudják!


Itt le van írva (6-os válasz), hogy mit kell tenni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
11-es vagyok újfent. A szakrendeléseken sem volt soha gondunk a címmel.
2012. okt. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#16.-os adót is kötelező lenne fizetni utána mégsem fizet.


De ettől függetlenül én sem szívesen jelentenék be senkit a lakásomba. Ha pedig a hátam mögött megcsinálná akkor csak addig lakna ott amíg ez a tudomásomra nem jutna.

2012. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18 ez nagyon jellemző a magyar bérbeadók "kultúrájára".


A tulajdonos bérbeadónak semmi hátránya nem származik a lakcímbejelentésből, és a törvény szerint nem is kell hozzá a külön beleegyezése. Miután a lakás használatához a bérbeadással már hozzájárult. Teljesen értelmetlen ez ellen ágálni.

2012. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!