Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen lakcím kerüljön a...

Milyen lakcím kerüljön a lakcímkártyájára?

Figyelt kérdés

Budapesten élünk albérletbe a párommal. Egyiken sem vagyunk ott bejelentve. A párom bejelentett lakcíme az anyjánál van, ahová nem szívesen jelenteném be, mert nagyon rossz vele a kapcsolatom, ki nem állhat, valószínűleg nem is engedné, hogy a pici oda legyen bejelentve. Az én bejelentett lakcímem vidéken van, nagyon messze és rettenetesen problémás lenne, ha mindig mindennel oda kellene szaladgálni (ne adj isten ha beteg lenne a pici, oda menni orvoshoz.)

Azt sem tudom, hogy lehet-e akadálya bárminek (pl. gyed, családi pótlék) ha nem ugyanaz a lakcímem mint a babámé.

Ha vidéki címet íratjuk be, akkor már a legelső hivatalos dolgokat is ott kellene intéznünk? Igénybe vehetünk a picire bármilyen szolgáltatást Budapesten vagy csak a területileg illetékes helyen?


2012. okt. 30. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Tudtommal automatikusan az anya bejelentett lakcímére kerül a baba. De javítsatok ki ha ne így van.
2012. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És akkor nem is vehetünk igénybe semmit Budapesten? Vagyis gyerekorvoshoz is vidékre kellene lemennünk?
2012. okt. 30. 18:35
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan az édesanya bejelentett lakcíme lesz a kicsié is.Orvoshoz pedig oda viszed,ahol laktok valójában,és a védőnő is területileg illetékes.
2012. okt. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezik, hová szeretnéd bejelenteni, automatikusan az anya lakcímkártyája szerinti címet kapja a gyerek.
2012. okt. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan tudom elintézni a hivatalos iratait? Illetve hogyan igényeljem meg a különböző támogatásokat, családi, gyed? Nem hiszem hogy szülés után le tudnék utazni 160km-re hogy 2-3 napig ügyeket intézzek. A picit sem szeretném ekkora útnak kitenni.
2012. okt. 30. 18:42
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is bonyolult volt a helyzet kicsit. Van egy állandó lakcímem, de nem ott lakok és van egy tartózkodási helyem és azon élek, illetve a férjem is és neki az az állandó lakcíme. Amikor megszületett a fiam, akkor ő automatikusan az én állandó lakcímemre került, de aztán átírattuk a tartózkodási helyemre az ő állandó lakcímét. Szóval ami nekem tartózkodási csak, az a fiamnak az állandó.

Amúgy mindketten szerintem megjelölhetitek tartózkodási helynek az albérleteteket, az állandó meg marad mindenkinek, ami eddig. A kicsinek meg vagy átíratjátok az állandót születés után az albérletetekre vagy neki is megcsináljátok az albérletet csak tartózkodási helynek.

2012. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy tartózkodási helynek megjelöljem az albérletet, ahol élek, nem kell a tulaj beleegyezése? Mert ő már az elején kijelentette, hogy semmi ilyesmire nem hajlandó. Ha nem lett volna szerződésünk, ki is rakott volna, amikor megtudta, hogy babát várok. Egyébként rendesen fizetünk, sosem volt elmaradásunk, de fél, hogy babával már nem fog tudni minket kitenni, ha nem fizetnénk. (Ez fel sem merült bennünk). Főleg mivel kisbabával szinte sehol nem kapunk albérletet.
2012. okt. 30. 18:49
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnál viszon figyelni kell, mert nem mindenhol fogadják el, hogy ha nincs ideiglenes lakcíetek Pesten. Nem tudom nem lehet a főbérlőtökkel egy idéiglenes címet csináltatni? Mert ez lenne a legegyszerűbb mert akkor nem köthetnek bele. Viszont nekem is automatikusan az én vidéki lakcímemet kapta meg állandóra a lányom. Nicsen ideiglenes tartózkodása mivel a mi lakcímkártyánkon szerepel ezért automatikusan elfogadják. Viszont ahoz, hogy betudjatok jelentkezni ahhoz kell a főbérlőtök beleegyezése és jelenléte + a tulajdoni lap a lakásnak.
2012. okt. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Sajnos ebbe ő nem fog belemenni. Főleg, mivel nem is hivatalosan adja ki nekünk a lakását, nem adózik utánunk, meg ilyesmi. Másik albérletet meg sajnos nem tudunk keresni, mert kisbabával szinte lehetetlen :(
2012. okt. 30. 18:59
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az albérlet van tartózkodási helyként a lakcímkártyán, az állandó a szüleimnél, messze.Kisfiamé az állandó lett.De a tartózkodási helyen (Nyíregyháza) született, itt van a gyerekdoki, védőnő a körzeti, soha nem volt semmi gond belőle.A taj kártyát oda küldték amit a szüleim eljuttattak hozzánk, itt intéztem a családit gyest mindent.Szerintem nem gond ha nem az a lakcím szerepel a kártyáján ahol laktok.Mi mindent el tudtunk intézni.
2012. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!