Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig büfiztetitek a babátokat?

Mindig büfiztetitek a babátokat?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam és nem igazán akar/tud büfizni. Néha-néha sikerül, de valamikor már szinte össze-vissza nyúzzuk, de nem igazán akar jönni a büfi. A doktornőnk azt mondta muszáj, de hogyan csalogassam ki? Sokszor szegény elalszik a vállunkon és néha még akkor is próbálkozom, de semmi. Mit tegyek? Persze van olyan, amikor berakom az ágyába és felébred, látom, hogy nyugtalan, bántja valami, ekkor visszaveszem. De ha nem, akkor hagyom. Tényleg ennyire kell erőltetni a büfit? Valamikor már szopi közben elalszik...

2012. okt. 31. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Ha a csecsemő korai éhségjelre mellre kerül, azaz nem sír, nem telítődik a pocakja levegővel, és e mellett szépen, helyesen van mellen, tökéletes vákuummal, akkor nem minden esetben böfizik, hiszen nem kerül levegő a hasába:).

Persze, próbálni lehet, de erőltetni felesleges. Úgyis jelezni fog ha feszíti a böfögés:).

2012. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Én ugyan nem erőltetem, hogy büfizzen. Bolond lennék az éjszaka közepén még ébresztgetni. Megetetem, aztán visszateszem az ágyába. (6 hetes) Persze ha nyugtalan, felveszem és addig mászkálok vele, amíg nem büfizik. De ha alszik tovább, akkor nem. Hozzáteszem: hason alszik! Ez fontos.
2012. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én sem erőltettem viszont a lányom ha rajta múlt volna soha nem büfizett volna. Én többször próbálkoztam amikor egyik mellről a másikra tettem illetve amikor abbahagyta az evést. Sokszor amikor előre dőlt a kezemben már segített neki büfizni. Erőltetni szerintem nem kell viszont mindig próbáljátok meg.
2012. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozunk továbbra is, de én sem fogom erőltetni!
2012. nov. 1. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!