Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek sokat kelt (1-2...

Akiknek sokat kelt (1-2 óránként) az újszülöttjük éjjel, mikorra normalizálódott?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos még nálunk se normalizálódott ....egy éjszaka felkel 3 x enni..:S pedig már 7 hetes és 5025 dkg! most próbálom őt sima vízzel rászoktatni éjjel hogy éjszaka alszunk nem pedig eszünk:)

További jó babázást:)

2012. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg másfelől közelíteni a dolgot:)!

Egy picurkánál az a _normális_, ha éjjel is eszik/ iszik/ szopizik. Ha tisztában vagyunk az éjszakai sűrű szopizások miértjével és hasznával, akkor sokkal könnyebb elfogadni a helyzetet:).

Az a normális, ha az idő múlásával csökken a gyakoriság míg végül elmarad.

"Ahelyett, hogy egy gyermeket akkor próbálnánk megváltoztatni, amikor még nincs kész erre a változásra, megpróbálhatnánk saját hozzáállásunkat módosítani, és más perspektívából szemlélni az eseményeket. Ahelyett, hogy követelőzőnek és nehéz esetnek tartanánk gyermekünket, úgy is tekinthetnénk rá, mint aki mindezzel egy szükségletét fejezi ki. Néha a gyermek helyébe kell képzelnünk magunkat ahhoz, hogy elképzelhessük, mit érez, és úgy bánhassunk vele, ahogyan mi szeretnénk, hogy velünk bánjanak az ő helyében." lll.hu- ról;

"Sokat segít, ha nem magadat hibáztatod, ha elfogadod, hogy ez most egy darabig így lesz, és hogy az éjszakai szoptatás normális dolog akár 2 éves korig is. Ha nem idegeskedsz minden egyes felkelésnél, ha tudomásul veszed, hogy a te babád igényli a testközelséget, a megnyugtatást, akkor magadtól fogsz rátalálni azokra a kreatív megoldásoka, amik a ti számotokra meghozzák a nyugodt éjszakákat. Van, akinél az együttalvás jelenti a megoldást, másoknál egy közösen használt matrac válik be, amire oda tudtok feküdni az éjszakai szopizás idejére. Soha nem szabad azt hinni, hogy ez már a végleges megoldás lesz és “jaj, mi lesz, ha ez most már mindig így marad”, mert idővel minden baba leszokik az éjszakai ébredésekről és egyszercsak azt veszed észre, hogy már hetek óta minden éjjel 7-8 órát alszol egyben és kicsit még hiányozni is fognak az összebújások ;) " innen: [link]

[link]

[link]

2012. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

1-es! Gratulálok!

Hallottál már az idegrendszeri érésről????

2012. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Kedves harmadik, azt gondolom, hogy a "letolás" nem segít, sokkal inkább hátráltat, dacot vált ki. Az lehet segítség, ha információt adunk, ami alapján a Kérdező eldöntheti, mi a legjobb Nekik.


Kedves Kérdező!

Az előzp válaszomból kifelejtettem, hogy az anyatej sok más mellett tartalmaz olyan nyugtató "hatóanyagokat" is, amelyek segítenek a babának ellazulni, visszaaludni. E miatt is hasznos lehet az éjszakai szoptatás:). Ahogy érik az idegrendszere, kevesebbszer lesz szüksége a Te és a tejed segítségére ehhez. Van, akinél pár hetesen, van akinél hónapok múlva, van akinél 2 éves kor körül. Nem igazán lehet egyenmegoldással szolgálni, a legjobb, leghumánusabb ha addig segítesz neki ebben.

Valamint ne felejtsük el, hogy az újszülöttek gyomra igen kicsike, szóval a valódi éhség is felébresztheti őt éjjel.

2012. okt. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13 hónapos a fiam és még mindig 2-3 óránként ébred fel éjszaka! Nem tudom erről leszoktatni!
2012. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk a 6 hetes "vizvalaszton" atfordult minden,azota 2x kel fel,elotte 4x kelt. Most 2 es fel honapos,meg mindig 2x kel,de eszem agaban sincs leszoktatni errol. Vizzel pedig nem fogom itatni,tejcsi helyett! mar nem orankent,hanem fel 8-hajnali 2ig alszik,utana fel 6kor kel,eszik es 7ig alszik. persze joval kevesebbet igenyel mint delutan,de attol meg ehes. maskor kiprobaltam h cumit adok neki,hatha visszaalszik mert nemis ehes,de nem birt,tea sem kellett neki. azota tudom,h szuksege van a tapanyagra,amit meg is kap tolem es tudom,ha majd nem lesz ehes ejszaka,akkor nem fog felebredn!
2012. okt. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos, és egyre rosszabb. Nem idegesítem magam, ő ilyen. A nagy is ilyen volt, kinőtte.
2012. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes koráig igyvoltam a fiammal, aztán egyik napról a másikra átaludta az éjszakát, és ezt ma is tartja :) kopp kopp. Most 5 és fél hós, 2 foggal, szóval még a fogzás sem viselte meg annyira, hogy éjszakázzunk!
2012. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne izgulj (perzse könnyű ezt mondanimi? :)) ez egyre jobb lesz. Minél nagyobb annál többet tud enni, és egye hosszabb ideig alszik majd. Ha fáj a hasa, akkor is jó ha felveszed mert a test melege is megnyugatja ugyanúgy mint a cicizés. Ha így semmúlik akkor nekünk még a colief csepp bejött, meg a pocakmasszázs. Töltsd le a netről van fent masszázs könyv.
2012. nov. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fokozatosan egyre jobb lesz a helyzet. Az első hetekben kb. kétszer 3 órát aludt éjjel, hajnal 4 után már óránként ébredt. Most már két hónapos a babám, és néha már előfordul, hogy 5 órát is végigalszik.

Amúgy én nem bánom, ha nem alszik egyszerre túl sokat, mert ha mégis, nagyon bekeményednek a melleim és már alig várom, hogy szopizzon... Az első babánk tápszeres pótlást kapott és az első naptól kezdve átaludta az éjszakákat. Meg is lett az eredménye: 3 hónapos korára teljesen elapadt a tejem. Most mindent bevetek, hogy a második babát minél tovább tudjam szoptatni, és eddig sikerült is, amiben az éjszakai szoptatások is nagyon fontos szerepet játszanak.

2012. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!