Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát csináljak...

Milyen tortát csináljak kisfiam 1 éves szülinapjára? Hogy oldottátok ezt meg? (Recept ötleteket is várok! Vagy webcímet! )

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen egy nagy torta Nektek és a vendégeknek, és egy picike, amit a baba kap, és azt széttúrhatja, eheti, összekenheti magát :) Rokon kisgyereknél volt így.
2009. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én ezeket a válaszokat kaptam,és én magam ezt fogom csinálni:
2009. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2009. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csináltam egy házilag gyártott "gyurmázható" tortát. Ez a következőkből állt: 1 db (bolti)torta forma 3 részre vágva, megkentem főzött pudungal a tej helyett rizstejet használtam (még édesebb is volt!)és hullala tejszínhabbal diszitettem a tetejét+ tettem még a lapok közé is tejszínt a pudigra rá. Ez a tejszínhab is bababarát mivel növényi zsírból készült. A fiam egy nyalásnyit nem evett csak gyurmázta de azt élvezettel!

Ezen kívül volt egy cukrászdai torta a vendégeknek világoskék marcipán NODDY mesefigurát ábrázoló ostyalappal, mindez egy világoskék szalagal volt átkötve ja és eper ízű volt nagyon gusztusos és finom volt!!!!

Nálunk vasárnap volt a nagy nap:)) Boldog szülinapot Nektek is!

2009. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Feketeerdő torta babáknak - sütés nélkül:)


40 dkg darált háztartási keksz

25 dkg olvasztott margarin

30 dkg magozott meggy

10 dkg porcukor

10 dkg kókuszreszelék

ízlés szerint kakaópor


Mindezt összegyúrtam, formába simítottam, be a hűtőbe minimum egy fél napra. Fogyasztás előtt lehet díszíteni meggyel, tejszínnel, kakaóval. Garantáltan nagyon finom és a hűtőben még egy pár napig eláll.

2009. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Piskóta: 1 bögre kefir vagy joghurt, 1 bögre cukor (helyettesíthető darált aszaltgyümivel), 2 bögre liszt, 3 evőkanál olaj, 1 sütőpor. (egy tálban jól összekevered, amíg meg nem jelennek a buborékok)

Túrókrém: 50 dkg túró, 3-4 ek cukor, 2 kis joghurt, 1 citrom, 3 dl növényi tejszín. A tejszínhabot külön felverjük, a többit külön edénybe jó simára összedolgozzuk, majd a tejszínt óvatosan beleforgatjuk a túrós masszába. De készítheted egyszerűen is, tejszínhab nélkül.

Margarint nem ajánlom, igaz hogy növényi zsiradék, de sajnos több más is van benne...

2009. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kérdeznék: a fekete erdő tora nem esik össze? Lehet szeletelni, mint egy tortát?

Az utolsó "piskóta" válaszolótól: nem kell bele tojás sem?

2009. aug. 11. 16:01
 8/12 anonim ***** válasza:
A Feketeerdő torta nem esik össze, elég masszív az állaga. Szépen lehet szeletelni, nálunk nagy sikere volt, nem csak a babánál...:)
2009. aug. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A "piskótás" vagyok :-))

Nem, nem kell bele tojás. Mivel a családban van tojásérzékeny, én magunknak is ezt sütöm tortalapnak, és nagyon fincsi. A joghurt (kefír) összetartja.

2009. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismét...kakaót nem adnék 1 éves babának.
2009. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!