Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti szigorúak vagy...

Anyukák, Ti szigorúak vagy inkább engedékenyebbek vagytok?

Figyelt kérdés

Anyósomtól ma megkaptam, h én nem vagyok szigorú kellőképpen. Ugyanis a kis gyerköcöm felmászott a fotelbe, onnan meg a komódra , anyósom meg a szívéhez kapott, h "Leesik!!" Mondom dehogy esik le, azért vagyok ott! (Végig mentem mellette)

Na, meg is kaptam a fejmosást, hogyha nem leszek szigorúbb majd mehetek a gyerekkel a balesetire....:S


2012. nov. 2. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
anyósodnak igaza van,nevelni kell már ilyenkor is
2012. nov. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a baj,hogy 2 évesen egyedül is fel fog mászni,hiszen eddig is szabadott ,akkor miért ne?Nem lehetsz mindog a nyomában....Jobb ha soha nem engeded és talán akkor nem is fog eszébe jutni,hogy mikor egyedül van is megtegye
2012. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Másfél évesem minap kitalálta, hogy a kisszékéről felmászik a kisasztalára, onnan a komódjára, ahonnan eléri a polcot. Jó magasról. Na azzal elment fél délután és sírdogálás, hogy felment, leszedtem, elmondtam, hogy nem szabad, ő sírdogált. Még 50szer megpróbálta, leszedtem. Azóta nem próbálja, mert akkor megtanulta, hogy oda nem szabad. Tévéállvány szélével is eljátszottuk ezt, azzal sem próbálkozik már.

Ebben szerintem sem szabad engedni, ha egyszer megengeded, mert akkor épp ott voltál és vigyáztál, később is próbálkozni fog, amikor épp nem vagy ott, vagy elfordulsz, stb.

2012. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg túl engedékeny vagyok? :S
2012. nov. 2. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Volt, amiben én is elkövettem azt a hibát, hogy engedtem: odaadtam a telefonom, megnyomhatta a space-t a laptopon... aztán jól megbántam. Mert ezekről ezek után nagyon nehezen tudtam leszoktatni, sőt! Laptopot még mindig dugdosnom kell előle. Viszont a komódra mászásnál következetesen, egyértelműen megmondtam, hogy nem, és egyszer sem engedtem, arról nem is kellett leszoktatni. Szerintem ebben legyél szigorúbb tényleg, mert ha egyedül nekiáll majd mutatványozni, baleset lehet belőle. Ez az én véleményem, aztán mindenki úgy neveli a sajátját, ahogy akarja.
2012. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van az anyósodnak,tényleg már az elején kell nevelni,jártam én is úgy,hogy egy-két apróságot elnéztem jól megjártam.Fiam 1,5 éves most kezdődött a dac korszak most már résen vagyok :) Amúgy szigorúbb vagyok,mint általában a mai szülők,de nem vagyok vaskalapos,meg kell találni a középutat, a minden tiltás és minden engedés között kell keresni a helyes megoldást,és akkor a gyerek egy jól nevelt,normális értékrendű gyerek lesz,kamaszként is.
2012. nov. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd ha nagyobb lesz akkor is megengeded neki hogy bútorra másszon?Mekkora poén lesz ha 5 évesen az asztalon akar majd ülni ahol más eszik.Jobb nem engedni ezt az elején.Menjetek a játszótérre ha nagyon mászni akarnak.Én engedékenynek tartom magam de ezt nem engedném.
2012. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szigorú vagyok vala a balesetveszélyes dolgokban. nem mászhat fel a bútorokra, kivéve az ágyat, de felállni, ugrálni azon sem engedem. Semmi szükség á, hogy egyszer nem figyelek, és önállósítsa magát.
2012. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát ez jó téma. Én mindig kikerülni próbálom ezeket a dolgokat. Pl ha látom, hogy valami veszélyes akkor elteszem. A házunk úgy épült, hogy kisbabát szerettünk volna és akkor terveztük. Így nálunk minden ,,bababiztos". tudod minden komód és szék úgy lett vásárolva, hogy ,,jajj csak üveget ne abba beverheti a fejét, vagy az túl éles stb...". Eleve vettünk mindenhová gyerekzárat és beköltözésünk után 3 hónappal meg is fogant a kislányunk. most másfél éves és a szobája egy hatalmas játéktér. Nincs igazán balesetveszélybe. Természetesen meg tudja találni a töréken tárgyakat így is. Ekkor egy határozott ,,Nem" elég neki. Viszont, ha szeretne valahová menni vagy valamit nagyon szeretne akkor mindig elgyengülök a hisztitől. Szerencsém van, hogy nem túl nyafizós. Ha felmászik valamire nálunk nincs olyan ahol le tudna esni. Egyébként én annak a híve vagyok, hogy ,,majd kinövi". Én kiskoromban felmásztam és persze le is estem mindenhonnan. Egyszer egy forró tepsibe is belenyúltam és a tenyeremen a mai napig ott van a nyoma (bár nem emlékszek rá). Még sem ülök az asztalon és iskolás korom óta nem mászok sehová fel. Már nem találom vonzónak (kb 6 éves koromtól) az addig elérhetetlen magasságok megmászását. Sem a konyhaszekrényt, sem az asztalt... Szerintem kinőné. Én inkább a balesettől félek. Igaz engem kicsit ,,lazábban" neveltem. Tehát nem vették észre hogy 1 éves kisgyerek felmászik az asztalra és megfogja a forró tepsit... Sokszor magamra is hagytak amikor törtem-zúztam mindent és magamat is. Aztán ez a szenvedély alább hagyott amikor már inkább 6 -10 éves koromig szinte betegesen célomnak tekintettem a végtagjaimra való rajzolást. 10-12 éves koromig a gyöngyfőzés és agyagozás kötött le... majd azt hiszem 12 éves koromtól a fiúk:D Persze volt azért egy 1-6 éves korom közötti masszív 5 év amikor az extrém sportjaimnak köszönhetően sok balesetem volt. De azt hiszem ez még az a korszak ahol egy anyukának nem vállalhatatlan kihívás figyelni a gyermekére. Persze egy kamasz már azért arrébb küldene...
2012. nov. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
látom lepontoztatok,sajnálom attól még nem leszek olyan felelőtlen és nemtörődöm,mint a mai szülők többsége
2012. nov. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!