Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen szigorúak a szüleim?

Miért ilyen szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos igen maradi családba születtem..

17 éves fiú vagyok, jó tanulmányi eredményekkel a megye egyik legjobb iskolájában. Emellett sportolok is heti hétszer, versenyszerűen.

Viszont szeretnék én is szórakozni egy kicsit..

Hétvégente szívesen elmennék néha-néha bulizni, azonban ebben a szüleim nem partnerek. Csupán 10-11-ig mehetek akármi történjen is, ekkora otthon kell lennem.

Az egyik kifogás, hogy ők nem fognak pénzt adni felesleges dolgokra,(Nem mintha rosszul élnénk..) "ha te megkeresed a pénzt azt csinálsz vele amit akarsz" -hallom tőlük gyakran. Ezt én meg is tettem, 2 hétig dolgoztam a nyáron elképesztő hőségben, a kukoricaföldön, mégsem változott semmi továbbra is megmaradt a "Drákói" szigor.

Mit tehetnék?


2012. jan. 31. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Egyszer-kétszer lépjél le és rájönnek, hogy bármit csinálnak, te bulizni fogsz. Mondjuk azért ne hajnali 6kor állíts haza totál részegen, de egy éjfélig-egyig simán kihúzhatod, a piát meg mértékkel(és a mérték ne a liter tömény legyen). Azt lássák, hogy normálisan bulizol, nem hülyékkel mész, nem az a menő, hogy minél részegebb legyél.
2012. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
1évet már kibírsz,aztán meg már úgyis felnőtt leszel,azt csinálsz amit akarsz.amúgy meg ha jót akarsz magadnak ne egyetem vagy főiskola előtt cseszd el a kapcsolatot a szüleiddel,rohadt drága a felsőoktatás.És ez így van.
2012. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Előzővel értek egyet, fősuliig bírd ki, aztán már úgyis új játékszabályok jönnek. Ne kezdj el most zülleni, elszökdösni meg inni, ne cseszd el a bizalmat, mert később nem biztos, hogy könnyen visszaszerezheted.

11-et próbáld néha, esetenként kitolni fél 12-re, aztán hátha rájönnek, hogy ha fél órával később sem részegen és bedrogozva jössz haza, akkor lehet bízni benned... Ha elszökdösöl meg bepiálsz csak annyit érsz el, hogy onnantól még alapja is lesz a szigornak, mert hogy nem lehet bízni benned, mert már egyszer átverted őket.

2012. jan. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
52%

Szia!


Én most jutottam el oda 20 évesen hogy éjszakába nyúlóan elengedtek volna egy buliba. De igaz nekem nem is hiányzott a kimaradozás, éjszakába eljárás.. És valamilyen szinten örülök is hogy nem engedtek, hisz számos olyan dolgot elkerültem, amit nem biztos hogy át szerettem volna élni. Én nem bántam meg hogy csak most mehetek.. Szerintem jól tették hogy idáig vártak, különben elzüllöttem volna, és nekem is az lett volna a témám a suliba, na hétvégén buli? Leisszuk magunk a sárga földig.. Hát nem tudom.. ez szerintem inkább ciki..

2012. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
én 16 éves vagyok, az összes hasonló korú haverom minden hétvégén odavágja magát, most tervezek egy nyári kirándulást a balatonra, és csodálkoznak, hogy a szüleik nem engedik el őket.(nemcsodálom, én sem engedném el) engem is mindíg hívogatnak hogy gyeremár, engem is valószínűleg engednének a szüleim, finanszíroznák is, de valahogy nem vágyom abba a környezetbe, nem látom értelmét hogy ezreket elverjek, lásd amit ők 4-5 hét alatt elisznak, abból én egy hétig nyaralok a balatonon. pedig nem élnek túl jól, 1-1 szülő tartja őket, de ők csak kérik, a szülők pedig adják és engedik őket... de ez most nemis a pénzről szól, hanem a felelősségről, arról, hogy a szüleik csak bizonyos szinten tudják őket tartani, és én azért se megyek velük, mert szerintem hajlamos lennék belemenni a hülyeségbe, meg mert már cigiznek, balhéznak, pedig még ott a tojáshéj a valagukon. 17 évesen mondjuk már ideje lenne bulizni járni. kérd meg a szüleidet, hogy csak egyszer éjfélig lehess, talán rájönnek hogy igazad van, és tudsz rendesen is bulizni, mikor hazaérsz ha még fentvannak jelentkezz náluk hogy jól aludjanak, utána háláld meg nekik!
2012. ápr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!