Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamelyik oltástól a ti...

Valamelyik oltástól a ti babátoknak lett valami maradandó baja? Az én kislányomnak szeretnék minden oltást beadatni de 1-2 ember leakar róla beszélni.

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Mi az, hogy minden oltást? A kötelezőkön felül minden más választhatót is?

Szerintem ez teljesen felesleges. Felesleges plusz vírusokkal traktálni a szervezetét ahelyett, hogy az ő immunrendszere küzdje le a betegséget. A húgomnak is beadtak mindenféle oltást és AZÓTA állandóan betegeskedik. Többet ártott mint használt...Felbolygatta a tök normálisan és kielégítő immunrendszerét.

És több ilyennel találkoztam az ismerőskörömben nem csak a húgommal.

2012. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
és kielégítően működő*
2012. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Engem meg ráakartak beszélni az összes ajánlott oltásra. Nem kell neki, semmi csak a kötelezők. A gyerekorvos megmondta, csak egyet ajánl a választhatókból, a többi teljesen felesleges.
2012. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A kislányom most 7 hónapos,a kötelezőeken felül megkapta a térítésmenteseket plusz hétfőn kapja meg az utolsó rotavírus ellenit.De most a bárányhimlő ellenitől vagy az influenza ellenitől lett valami bajuk.Én ezen gondolkodom hogy bekéne adatni....
2012. nov. 3. 12:49
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam az ajánlottakat is. Nálunk a családban sajnos nagyon durván zajlott le mindenkinek a bárányhimlője (tesómnak felnőtt korában, nekem gyerekként), és a szövődmények elkerülése érdekében én inkább beadattam a bárányhimlő ellenit is kisfiamnak. Tudom, hogy ettől nem 100%, hogy nem fogja elkapni, de ha el is kapja, biztosan sokkal enyhébb lesz a lefolyása, mint az enyémnek anno volt.

Rota ellenit is beadattam, mert rettegek ettől a nyavalyától, környezetünkben sokan kerültek kórházba is miatta. Tudom, hogy ez ellen sem véd az oltás 100%-ig, de ha csak enyhít is a betegségen, már megérte. Arról nem is beszélve, hogy ezeket mindig az egészségpénztári kártyánkkal vettük, effektíve nem kerültek pénzbe (munkáltatói cafeteria rendszeren keresztül kapunk rá pénzt).

Kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás ellenit is beadattam, mert engem nagyon szeretnek sajnos a kullancsok, épp nemrég szedtem ki egyet a mellemből. Kertes házban lakunk mi is, anyósomék is, ahová sokat járunk. Anyósom például egyszer már túlélte a Lyme-kórt, amit kullancs okozott. Gyakorlatilag újra tanult járni, beszélni, magatehetetlenül feküdt, és pelenkázni kellett. Ha ezt kivédem az oltással kisfiamnál, akkor már megérte.


Nálunk minden amellett szólt, hogy beadassak minden ilyet, és semmit nem okozott kisfiamnál, soha semmilyen mellékhatást nem észleltünk (3 éves múlt).

2012. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Kijavítottam a kis fogalmazási hibát a szövegemben, hogy nem maradjon ilyen értelmetlen. Nyilván le kellett pontozni. Köszönöm, Anyukák! Taps nektek!
2012. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kötelezőket nem adatod be az a magyar törvények szerint kimeríti a gyermekbántalmazás jogkörét és büntetendő. A kullancs ellenit érdemes beadatni, mert ma már mindenütt előfordulnak és rengeteg a fertőzött. Az influenzát szerintem nem érdemes. Egy egyébként egészséges gyereknek semmi baja nem lesz pár nap láztól. És az influenza állandóan változik, minden évben új oltás kell. Akkor ha mondjuk 80 évig él, akkor 80 oltást kap? A bárányhimlő ellen én csak a fiaimat oltattam be, mert az oltással szerzett védettség hamarabb elmúlik, mintha átesnének a betegségen. A lányomnál hagytam, hagy kapja el, nehogy majd a terhessége alatt legyen gond. A fertőző agyhártyagyulladás ellenit is beadattam, de azért mert senki nem mondta, hogy csak pár évig véd, ma már nem tenném.
2012. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
A kullancs elleni oltás semmilyen hatással nincs a Lyme korra.
2012. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok ezekkel az oltásokkal hogy nem véletlenül találták ki,ha pedig már létezik akkor miért ne adassam be,ha bármilyen kicsi arányban is véd,de legalább véd valamit.Nem azért vállaltam gyereket hogy ne kapjon meg mindent maximálisan.Azt sajnálom,hogy a gyerek egészségét spórolásban mérik.
2012. nov. 3. 13:17
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

" Felesleges plusz vírusokkal traktálni a szervezetét ahelyett, hogy az ő immunrendszere küzdje le a betegséget. "

Látom a biológia óra kimaradt....

Szerinted az oltás mégis mit csinál? Az immunrendszert serkenti....


Nem lesz semmi baja az oltásoktól.

2012. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!