Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hetes kislányomnál ez...

12 hetes kislányomnál ez székrekedés lehet?

Figyelt kérdés

Sajna tápszeres kiegészítésre szorulunk már a kezdetektől.Mindig ugyanazt esszük(Beba Ha start aktív).Eleinte egy nap többször is volt kaki,aztán naponta 1*,majd kétnaponta.A hétvége óta pedig csak 3 naponta.Adtam/adok neki kamilla teát,de már a második nap sokat kínlódik.Mitől lehet ez?Másnál is előfordult?

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


2009. aug. 12. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha normális a széklet, akkor nincs nagy baj. Ha viszont egy kicsit keményebb, nagyon nehezen nyomja és sokáig, esetleg sirdogál, (nálunk így volt), akkor székrekedés lehet. Sokat kell teáztatni (két etetés között), mert ebben a melegben sok folyadékot veszítenek, ezért keményebb a széklet. Nálunk a teázás segített, illetve 4,5 hósan elkezdtem a hozzátáplálást gyümölccsel, ez is elösegíti a puhább székletet.
2009. aug. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! 3 hónap körül változás van az emésztéssel. Onnantól kezde a babák többsége már nem kakil naponta. Teljessen normális, de ha kínlódik, akkor kicsit hozzásegíthetsz neki tornával, maszírozással, meleg pakolással a hasra. Általában akkor kínlódnak már, amikor lassan lesz széklet. Előtte már jó büdiket pukiznak is. Amíg kevesebbet mozognak, nehezebben megy az emésztés, utánna már nem fog annyit szenvedni vele.
2009. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a segítséget!Felhívtam közben a doktornénit is,aki azt tanácsolta,hogy itassam kamillateával,vagy adhatok neki Laevolac szirupot,ha nagyon szenved.

Mégegyszer köszönöm,és további szép napot nektek!

2009. aug. 12. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!