Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babának mit adtok...

7 hónapos babának mit adtok tízóraira?

Figyelt kérdés
Most az alma-banán-körtén kívül nem sok minden van. Mit lehet még adni?
2012. nov. 5. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kaptam a védőnőmtől egy papírt amin le van írva, hogy 6-7 hónapos baba milyen gyümölcsöket ehet.

Ez van felírva: alma, őszibarack, szilva, ringló, sárgabarack, cseresznye, meggy, banán, körte, narancs, citrom gesztenye, sütőtök.

Egyébként azt mondta a védőnő a 6 hónapos vizsgálatnál, hogy minden gyümölcsöt kaphat, kivéve az apró magvasakat.

2012. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is van táblázatom, csak most szezonálisan nincs mindegyik ezek közül. Gondolom te sem adod mindegyiket. Arra gondoltam, hogy ti konkrétan mit adtok.
2012. nov. 5. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Szilvát, almát, banánt, barackot(ezt tettem fagyasztóba) egyik nap gyümit kap tízóraira másik nap tejpépet.
2012. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök neki hogy tettél fel ilyen kérdést, épp én is ezzel küszködök. én próbáltam tejpépet nem igazán jött be de majd megpróbálok másik fajtát is. vettem neki pudingot, az se jött be úgy sem hogy kevertem hozzá gyümit. hozzá teszem semmit nem eszik meg szobahőmérsékletűen se, tehát a gyümit is melegítenem kell. nem egyszerű kitalálni. lehet nézek vmi finibb pudingot vagy nem tudom :/. a gyümivel nem mindig lakik jól, védőnő tanácsára megpróbáltam bele kekszet keverni természetesen összetörve. de az se jött be :).engem is nagyon érdekelne ki mit ad.
2012. nov. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én tejpépet uzsonnára adok. Az én kisfiam megeszi az összes ízesítésűt. Tízórai gyümi+babakeksz.
2012. nov. 5. 11:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Utána néztem pár oldalon, igaz ezeket 8hós babának írták, de csak segítség képp írom le.

natur joghurt vagy túró gyümivel

zabpelyhet vízzel leforrázni 15percet állni hagyni majd gyümivel ízesíteni

joghurt túróval vagy gyümivel

gyümi kekszel

tejberizs(nem tudom a módját meg hogy ki mikortól ad tejet a babónak)

zabkása ennyit találtam remélem találsz köztük jót. meg még esetleg ilyen bébi desszertet hogy változatos legyen a picúr étrendje. :)

2012. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos a Kisfiam. Szerencsére nem válogatós, nagyon jó étvágyú, mindent megeszik :)

Tejpépet uzsonnára kap, nagyon szereti.

Tízóraira gyümölcsöt eszik babakeksszel.

Amiket most adok: alma, banán, körte, barack (nem tettem el a fagyba, de nagyon szerette, ezért vettem üvegeset, fél üveggel keverek más gyümölcshöz). A múltkor kapott céklát almával, azt is szereti. Van a fagyasztóban meggy, azt tervezem majd bevezetni. Meg vettem gesztenyét, megfőztem, összenyomtam és betettem a fagyba, azt meggyel, almával tervezem.

Sütőtököt én ebédre adtam eddig krumplival, de lehet, hogy tízóraira is kipróbálom valamivel.

2012. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!