Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátoknak miket...

10 hónapos babátoknak miket adtok tízóraira, ebédre? Amit ti esztek és mondjuk alig fűszeres, olyat is?

Figyelt kérdés
Én még nem igazán mertem olyan ételeket adni, amit magunknak főzök, pedig nem fűszeresen készítem. Lehet már próbálkozni ezekkel?
2012. jún. 30. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

enyém 10 hónapos korától azt eszi amit mi.

persze én is úgy főztem, hogy ez így működjön, sok leves, főzelék, feltétnek húsfélék, rakottas dolgok nyugodtan mehetnek :)

2012. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Paradicsomos gombóc, burgonya, zöldbab, zöldborsó, kelkáposta főzelèk, vagy leves.

Burgonya püré fasirt, nokedli pörkölt, paprikás csirke tèsztával, rizseshús.

Azt ette amit mi ennyi idősen, vagy villával széttörtem, vagy apróra vágtam neki.

A fenti ételek mindd puhák, el tudja nyammogni.

2012. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És milyen tésztát lehet adni? Sima gyermelyit vagy tojás nélkülit adtok? A zöldborsófőzeléknél átpasszírozzátok a borsót vagy nem? Lehet hülyeségeket kérdezek, de néha nem tudom eldönteni, mi korai és mi nem.
2012. jún. 30. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze,10 hónaposan már lehet adni azt,amit Ti esztek,kivéve a zsírosabb ételek,és a tojás fehérje,valamint az eper,és egyéb allergizáló társai.


Én sima tésztát adtam a nagyobbaknak is,és most a kicsinek is.

A fűszeres kajákat elfelejtettük már pár éve,a nagyobbak sem csípik ha fűszeresebb valami.

A tojáslevest pl én sósan készítem,a kicsinek szánt adagból kiveszem a fehérjét,azt nem kapja,de a rakott krumplinál is a kicsi adagjából kiszedem a tojás fehérjét.


Jó babázást!! :-)


Üdv: 3 lányos

2012. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt adom, amit mi eszünk. Kivétel a tej, tojásfehérje, aprómagvas gyümölcsök, mogyoró és társai, szója, méz. Próbálok olyan ételeket készíteni, amikben ezek nem találhatóak meg, ill. ahogy az előző válaszoló írta, a tojásfehérjét kiszedem a rakott krumpliból, stb.

Tízóraira kenyeret kap felvágottal vagy virslivel vagy valami krémmel (tojáskrém, körözött, avokádó, stb.), sajttal, stb.

A túl fűszeres és sós ételeket természetesen hanyagoljuk, de soha nem volt gond a házikoszttal, mióta elkezdtük, sőt! Szívesebben eszi ezt, mint eddig bármelyik bébipapit.

2012. jún. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem paszíroz a borsót, leturmixoltam az ő adagját, vagy villával szétnyomkodtam.

Borsó levesből is nagyon szereti mai napig a borsót répát, krumplit, pár csirke szárnyat, vagy farhátat főzök bele, hogy legyen neki benne husi.


De pl. Spagettit kifőzöm, neki picire felvágom a főtt tésztát, és úgy keverek hozzá szószt.


Lecsóba is szerette, kifőztem egy zacskós rizst, jó puhára, és abból raktam neki hozzá.

2012. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!