Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, tudnátok segíteni...

Anyukák, tudnátok segíteni hordozó gyerekülés kérdésben?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Gyorsan vázolom a dolgot.

Lassan 6hósak leszünk,a mi hordozónk már nagyon nagyon szűkős,pláne bundazsákban :-(

Valami ülést kell vennem a babámnak,de nem tudom hogy milyet,és melyik lenne jobb a hordozó vagy az ülés.


A probléma ugyebár az hogy hiába veszek egy ülést,mikor megyünk vásárolni,akkor sajnos nem tudom hova tenni őt,maximum a sportbabakocsiba,vagy ugy férne el a mi hordozónkba ha levetköztetem teljesen egy bevásárló központban.

Ezt a hordozót elég tágnak látom,szerintetek is vetekzik a gyereküléssel?


Annyira tanácstalan vagyok,első babám,és nem tudom mit csináljak,nyilván a legjobbat szeretném neki,de hogy ha tanácstalan/tapasztalatlan vagyok!


Vagy ti hogy oldottátok meg már egy ülni tudó babával a bevásárlást?


Nagyon köszönöm.


2012. nov. 5. 10:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

hordozóra szavazok,mert még kicsi,nekünk is van autósülés,DÖNTHETŐ,de nem dönthető annyira,hogy kényelmes legyen,mindig előredőlt benne,a hordozónak más a dőlésszöge a láb és a hát között.vennék egyet használtan,amiben még kényelmesen elfér(van olyan ami tágabb)

én hordozóval együtt beleteszem a bevásárlókocsiba és mellé pakolok,vagy ha van olyan kocsi,amire fel lehet erősíteni,akkor oda kötöm be.

2012. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Babája és ülése válogatja szerintem. A fiam láthatóan élvezi az ülést, nem dől benne előre viszont tök jól kilát és ez tetszik neki.
2012. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
4,5 éves a fiam, anno végigjártuk ezt mi is:) mostani tapasztalattal én így tennék: travel system babakocsi, mert brutál kényelmes megoldás autókázáshoz, sétához. hordozó után ülés, igaz, a fiam 11 hónapos volt, mikor ülést vettünk, nyílván ült már ekkor, de utálta, h nem lát ki, ezért váltottunk. tehát ha szűk a hordozó, akkor ülést vegyél. amíg nem ül stabilan, addig háttal kötöd be, ez a römert amúgy egy elég komoly ülés, simán beletenném a gyereket, nagyon jó választás. ez jó lesz neki kb 4 éves korig, utána már elég 1 15-36 kilós ülés is. a vásárlást meg megoldod úgy, h megemeled kicsit a babakocsi sportrészét, ki is lát, de nem is ül, ha felhúzza magát, az nem baj, nem te ülteted, ő tornázik. ha elfárad le fogja tenni a fejecskéjét és onnan fog kukucskálni.
2012. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzá szólásokat!!


Igazából ez a hordozó nekem nagyon tetszik,aztán lehet hogy 1éves koráig is eltudnánk használni,de lehet hogy nem :(

A gyerekülés is tetszik,van még egy amin gondolkozom,pont most ajánlotta a barátnőm,ő azt mondja ezt is lehet annyira dönteni mint egy hordozót: [link]


Igazából a mostani még jó lenne ha nem tél lenne,még esetleg úgy tudok várni az ülés vásárlással,hogy ha nem bundazsákba rakom hanem csak igy felöltöztetem: -

-hosszú ujjú bady,

-harisnya

-hosszu ujjú rugi

-kocsi cipő

-kocsi kabát

-sapka

-takaró

-és a lábzsák része


Mit gondoltok?

Mi nem nagyon járunk sétálni,inkább csak vásárolni megyünk,és az kb 5perc mig kocsitól elérünk a boltig..tehát nem töltünk kint 10percél többet.

Ezzel a szereléssel befér még a hordozóba.

Aztán jovőre Február fele mikor már ténylegesen ül,addigra használni tudjuk a sport részét,ez még most elég nagynak is tünik,és addigra kaphat egy normális gyerekülést is!


autókázni is csak 1héten 1x 2x szoktunk kb.30perc az út.


Szerintetek?

2012. nov. 5. 14:13
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha a feje nem lóg ki a hordozóból a babának, akkor egyenlőre szerintem elég neki a felsorolt öltözet. Én is ezt adom jelenleg a gyerekre ha kimegyünk. Ha télen úgy fogod gondolni,hogy kevés neki mégis a ruha, még akkor is ráérsz aktuális megoldáson gondolkodni.

Én kivárnék.

Nekem kilógott a feje félig 6 hónaposan az ülésből. Nem volt választás hogy belefér-e vagy nem,szerintem az veszélyes volt akár 1 útra is, azért cseréltünk ülést.

2012. nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy egy 5,5 hós babának, aki nem tud ülni, semmiképp ne vegyetek ülést, hanem hordozót, Evelinnek nincs igaza, rendben, hogy van 0-18 hós ülés, de anno ezt nekem senki nem ajánlotta, főleg ha elmész egy gyermekorthopédushoz. Ha szeretnéd, hogy később egy esetleges gerincferdülése legyen emiatt a gyereknek, nyugodtan. A hordozókból is vannak kisebbek, ileltve nagyobbak, érdemes egy sétát tenia Brendonba, mert ott ki vannak állítva a hordozók, meg lehet őket nézni, bele lehet tenni a babát overálostul, és szerintem biztos lesz olyan, ami még jó lesz egy ideig, és esetleg ha nem akarsz sok pénzt kiadni rá, vehetsz Vaterán is használtat.
2012. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.


Igen,valahogy nekem is jobban húz a szivem a hordozóhoz,pláne amit be is linkeltem.


Nekem az olyan tágasnak tűnik mint egy 0-18as gyerekülés.


Már felvettem a kapcsolatot az eladóval,le isméri nekem a hosszát,szélességét,így majd megtudom legalább mennyivel nagyobb a miénktől.

2012. nov. 6. 16:38
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi pont a Brendonban próbáltunk nagyobb hordozót találni a fiamnak. Nem sikerült, azt mondták a miénk a nagyobbak közé tartozik, ezért is vettünk autósülést. De az én fiam tényleg nagy.
2012. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!