Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: Ti szoktatok...

Hozzátáplálás: Ti szoktatok adni babátoknak krumpli-sárgarépa pürét összeturmixolva csak így magában? Megette babátok?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kislányom 2 hete kezdtem a hozzátáplálást almával, majd alma-őszibarackkal, mindegyik ízlett neki. Ma főztem neki krumplit és sárgarépát, összeturmixoltam de kiköpte. Aztán vettem elő alma-őszibarack bébikaját, abba kevertem kicsit a krumpli-sárgarépából, úgy megette. Jól tettem? Vagy mikor tisztán adtam neki a krumpli-sárgarépát rossz lehetett a keverési arány? Sok volt a krumpli hozzá? Amúgy sót lehet tenni a főzővízbe? (én nem tettem, de anyukám mondta miért nem tettem sót, lehet azért nem ízlett neki) Ezek után hogy, mivel folytassam majd? köszi!
2012. nov. 5. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Függ attól is milyen volt a répa!

Van ami finom édes, van ami régi már keserű. Nem

Minden ízlik minden babának, kísérletezni kell!

Ami nálunk bevált, burgonya alap, hozzá tök, majd burgonya tök paradicsom kimagozva lehéjazva nyersen a főtt tökkel burginyával turmixolva.

Sütőtök!

Alma meggy burgonya!

Én raktam bele pici sót, vagy volt hogy pici késhegynyi vegetát.

2012. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor még csak almát adtam. A barackkal nem volt gond? Mikor próbáltuk, fájt a pocija elsőre. Só nem kell, mert neki még megvan a természetes ízlése, érzi a gyümölcs-zöldség ízét, amit mi már nem, túlságosan hozzászokva a sóhoz. Ne sózz, ha csak doki nem mondja. Azért köphette ki, mert új íz. Szoknia kell.
2012. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy túl tömény, száraz volt az alma-krumpli. Tegyél hozzá több főzőlevet, válassz édesebb répát!
2012. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1.nek: a sárgarépa friss volt, nagyszülők kertjéből.

2.nak: őszibarackkal nem volt gond szerencsére, üveges Univerből tettem hozzá a lereszelt almához.

3.nak: tettem a krumpli-sárgarépához főzőlevet is, szerintem az állaga jó volt, lehet nem volt neki olyan finom ízes, mint az alma-barack, de miután kevertem bele almát és barackot, úgy megette már.

2012. nov. 5. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónapos, de a krumpli-répát nem eszi meg. Szerintem ízlés kérdése, akármilyen édes is a répa...
2012. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen idős volt a lánykám én is aggódtam egy kicsit, hogy hogy eszi majd meg a csak zöldséges kajákat, mert nem ette meg a répa-krumplit ő sem magában, én őszibarackot tettem hozzá egy kicsit, vagy párolt almát, hogy kicsit édesítse, úgy szerette. Úgyhogy jó tetted!

Aztán amikor bevezettük a húst, onnantól kezdve hússal simán megette a zöldségeket is magában, azóta nem kell neki gyümi bele.

Úgyhogy nyugi, új még neki a dolog, nyilván szoknia is kell az ízeket, és hát az édes ízek a tejcsi miatt közelebb állnak a szívükhöz :)


És sosem teszek sót hozzá, de egyébként is párolórácson párolok minden hozzávalót...kivéve mostmár a husit persze.

2012. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!