Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agyhártya gyulladás elleni...

Agyhártya gyulladás elleni védőoltás. És bárányhimlő szövödményei elleni oltás beadasam?

Figyelt kérdés
Ma voltunk 18hós oltáson..megbeszéltük a gyerekorvossal h a kullancs ellenit megkapja a kicsi!Mondtam neki az agyhártyagy. és b.himlőt....Azt mondta a dokink hogy ő személy szerint nem ajánlja,mert nagyon kicsi az esély arra hogy elkapja vmelyiket is..meg h több fajta baktériumok csinálnak agyhártya gyulladást és nincs minden ellen védő oltás...Most engem nagyin elbízonytalanított..Ti mit csinálnátok?
2012. máj. 9. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Beadatnám az agyhártyát mindenképp, ahogy meg is kapta mind a két gyerekem. Halálos betegség, más érv nem kell.

Én a bárányhimlőt is beadattam, ez pedig mindenki maga döntse el, hogy akarja-e végignézni ahogy szenved a betegségtől a gyereke vagy sem. Én nem akartam végignézni. Szemét betegség a bárányhimlő, minek kitenni ennek a gyereket.

2012. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én beadattam mindkettőt. Orvos, védőnő is ajánlotta.

Az agyhártya gyulladás azért mégiscsak halálos betegség, és sajnos nem annyira ritka, mint hiszik.

A bárányhimlőt azért adattam be, mert manapság már az is tud elég brutális lenni, súlyos szövődményekkel. Sajnos sokakaban ez még mindig csak egy ártatlan kis betegségként él. A barátnőm egészségügyis, és egyszer beszélgetett a Szent László kórház fertőző osztályáról egy főorvossal. Azt mondta a doki, hogy a háziorvosok azért nem veszik komolyan ezt a betegséget, mert nem ők látják el azt a rengeteg szövődményes gyereket.

Igaz, hogy az oltás sem ad 100% védettséget, de az biztos, hogy a szövődményektől és a brutális lefolyástól megóv.


A lányom ovijában most volt járvány. Akik nem voltak beoltva, mind elkapták. A lányomnak kutya baja nem volt, illetve valószínű úgy ment át rajta, hogy semmi tünete nem volt. (Igaz, nekem hazahozta a vírust, mert én épp most vagyok itthon táppénzem bárányhimlő miatt. Épp ezért is mondom, hogy nagyon örülök, hogy ettől a pokoltól meg tudtam óvni a gyerekemet.)

2012. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is beadatom mind a 2védőoltást!!
2012. máj. 9. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is beadattam mindkettőt. A doki is javasolta az agyhártyás gyulladás ellenit, a b.himlőt én akartam jobb 2 szuri, mint egy hétig viszketni).
2012. máj. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kullancs elleni oltás nem a lyme-kor ellen véd, hanem az agyhártyagyulladás ellen. Viszont ilyen kis korban lehet, hogy pont az fogja előidézni azt!

Sajnos nem mind arany ami fénylik, ebből kifolyólag a védőoltások sem azok amiknek feltüntetik őket, azaz mindent csinálnak csak nem védenek!

Mielőtt cselekednél nézzél körül egy kicsit, s olvass utána: [link]

A gondos anyuka figyelemmel kíséri gyermeke állapotát, ezért azonnal lehet kezelni, ha valami baj történik. Ugyanis a gyermek immunrendszere akkor dolgozza ki az ellenanyagot, mely örök védettséget tud nyújtani az adott vírus ellen, s ugyanakkor nem olyan veszélyes int ahogyan félnek tőlük.

2012. máj. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!