Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a hozzátáplálást semmiképp...

Ha a hozzátáplálást semmiképp nem almával és őszibarackkal szeretném kezdeni, akkor mit ajánlanátok első 2-3 ételnek?

Figyelt kérdés
Azt is szeretném tudni, hogy hol érdemes december elején alapanyagot venni, vagy ilyenkor egészségesebb a bébiétel?
2012. nov. 5. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Körte, sütőtök, répa. De jók nagyon a bébiételek is. Miért nem jó az alma és a barack? Csak kérdezem, nehogy kötözködésnek vedd!
2012. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én télen bébiételt adtam,ezzel a kettővel szokták kezdeni,de akkor adj körtét banánt,meggyet
2012. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja sütőtök és cékla,csak lemaradt
2012. nov. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

En kulfoldon elek itt a gyumolcsoket 6 hos korig nem akanljak mert savasak.

Itt repa, paszternak, krumpli az elso kanalak. Elsovel is igy kezdtem es tegnap kezdte a repat 4 hos lanyom.

2012. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért nem akarom ezt a kettőt először adni, mert én kimutatottan allergiás vagyok ezekre és félek, hogy esetleg örökli a hajlamot. Inkább később próbálnám meg ezeket.

2012. nov. 5. 19:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sütőtök pürével (üveges). Pár falattal kezdtem. Nagyon élvezte az ízét. :)
2012. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha allergiás vagy, akkor tényleg nem érdemes azzal kezdeni. :-) A sütőtök és a répa viszont elég kézenfekvő. :-)
2012. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én meg akkor azt ajánlanám, hogy beszélj hozzáértő orvosokkal!

nem azt mondom, hogy azzal kezd, vagy ne, csak mi már ezen túl vagyunk!

én sok zöldségre-gyümölcsre allergiás vagyok, pl cukkini, saláta, paprika, zöldbab...

felkerestem 3 orvost is és az ő segítségükkel tápláltam hozzá a babámat.

nálunk úgy volt, hogy anyatejes babámnál 4 hósan "kellett" kezdeni, első a sinlac volt amit kapott, majd a körte, répa és 6 hós korában jöttek azok amikre allergiás vagyok, cukkini, borsó, zöldbab, borsó, rizs, 7 hósan meg pl. a ribizlit kellett kóstoltatni, persze passzírozva, mag nélkül.

szóval nálunk azok eléggé előre kerültek, viszont tejterméket nagyon sokáig nem kaphatott mert azokat állítólag 1 éves korig nem igen tudják megemészteni és a védekezőképesség legyengülhet.

érdekes volt amúgy, néha húztam a számat, de azért kértem ki a véleményüket mert jót akartam így megfogadtam. azóta pár év eltelt és nem jött még elő allergia.

szóval én tényleg ajánlom, hogy ilyen ebben az esetben kérj ki hozzáértő segítségét, hátha úgy könnyebben elkerülhetitek az allergiákat!

2012. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Hol találok hozzáértő orvost? A saját gyerekorvosunk nem igazán értette, hogy min problémázok. Sajnos én is sok ételre allergiás vagyok, nemcsak az almára és a barackra.

2012. nov. 5. 21:51
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Szlovákiában élek és nálunk teljesen máshogy kezdik a hozzátáplálást, mint Magyarországon. Mindkettőt áttanulmányoztam és azt hiszem ezt most kivételesen nálunk tényleg jobban csinálják. Szóval pl. itt is sokan panaszkodnak, hogy gyermekük nem eszi meg a zöldségeket. Persze hogy nem, hisz már hozzászoktak az édes ízekhez, amelyek a gyümölcsöket jellemzik. Nálunk zöldséggel kezdik. 1. sárgarépa 2. petrezselyem 3. burgonya 4. cukkini, sütőtök 5. karfiol, karaláb, brokkoli. Amikor már ezeket megeszi a baba, jön következő étkezés bevezetésekén a gyümölcs.
2012. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!