Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvileg lehetséges, hogy már...

Elvileg lehetséges, hogy már a légzésfigyelő HANGJÁRA felébredjen a baba, anélkül, hogy megérintenénk őt?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam, hogy ha a baba légzése bizonyos ideig kimarad, a légzésfigyelő jelez, és a berohanó szülő megérinti vagy szükség esetén újraéleszti a babát. Na most mi van akkor, ha a gép jelez, és mire bemegyünk, egy jelzéshangra felébredt mosolygó babát találunk? Baby Control régebbi típusú légzésfigyelőnk van, érzékelő lapokkal. A baba nem mászott le a lapról, de matrac alatt van a lap.

2012. nov. 6. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
a miénk olyan, hogy a babánál is csipog (többek közt ez is a funkciója, hogy ne csak a szülő hallja a másik szobában, hanem a babát is zavarja meg) ... igaz, hogy sosem használtuk ezt a funkciót, hanem csak a hallgatót ... ja, és négy fiam van és az utolsónál is felkeltem éjszakánként, meghallgatni, hogy lélegzik-e :))
2012. nov. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekűnk is babycontrolunk volt és riasztott összesen 3szor 2 év alatt, de mindig felébredt a babóca. Bizony ez a csipogó hang azért olyanelős, hogy őt is felriassza, ha esetleg a nagy alvásba elfelejtene levegőt venni. :)
2012. nov. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsö lányomnál rendszeresen csipogott az elején.lvsta


Ekkor utánna olvastam, mert nagyon idegesített.


Ezek a légzés figyelök 15 mp légzés után csippannak egyet, majd 20 mp után erösen csipognak.

A babáknak az elsö 3 hónapban rendszeresen kihagy a légzésük. Ez 15 mp-ig tarthat egy egészséges babánál maximum, és ezek után az agy aegy riasztást ad le, hogy vegyél levegöt, és ekkor egy mély lélegzet jön és a baba tovább lélegzik. Na pont ezért van az hogy meddigre oda érsz neki a belsö riasztása már meg volt, és csak azt látod, hogy lélegzik.


Második lányomnál 1x csippant, de akkor is ébren voltam és szuszogott, a lányom, szóval az tuti csak téves riasztás volt. de nála soha nem voltak 20mp-es légzés kihagyások.

2012. nov. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Légzés kimaradásnál a csipogás kizökkenti a babát és vissza áll,komolyabb baj esetén nem.


Én nem értem hogy mi értelme,légzésfigyelő nélkül ,nézegetni a gyereket hogy lélegzik ,e mert ha nem akkor b@szhatod. Ha 0-24 ig lesed akkor oké, de az kizárt.Mit csinálsz ha 30 perce történt,akkor bocs nekem felesleges luxus a légzés figyelő? Komolyan nem értem.

2012. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha jól értem, nem lehet tudni, h ilyenkor (mikor csipog, és bemenve ébren találjuk a babát)vett volna-e végül levegőt, ha nem jön a csipogás..:( Ez elég veszélyesen hangzik, főleg, h ő már fél éves.
2012. nov. 6. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos és nagyon taknyos. Pont ma éjjel volt, hogy pittyent a légzésfigyelő.
2012. nov. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!